Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Kicsit szeretném leszorítani...

Kicsit szeretném leszorítani a szénhidrátbevitelemet minimálisra. Tudnátok írni nekem ehhez napi diétát? Hogy mit ehetek, vagy mit egyek reggeli ebéd vacsorára?

Figyelt kérdés
okostojások, nem nektek szol a kérdés. a segítőkész kommenteket meg előre is köszönöm :)
2012. okt. 19. 12:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egy visszakérdezéssel kezdenék. Mennyire akarod leszorítani a szénhidrátot? A ketózis eléréséhez, vagy csak simán szénhidrát szegényen akarsz étkezni?
2012. okt. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
fogyni szeretnék, de edzem, ugyhogy valamennyit muszáj ennem. nem akarok beteg lenni :)
2012. okt. 19. 12:57
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Valamennyit eszel, hogy ne legyél beteg? Érdekes, a ketózis lenne a legegészségesebb (tehát a legkevésbé lennél beteg) ahhoz viszont napi 20-30g ch alatt kellene maradni. Lehet több, lexikális adatoknak bárki utána tud nézni.


Ha húsokat, chszegény zöldségeket eszel akkor megoldottad a kérdést. A húsokban zsír és fehérje van, a zöldségekben víz, rostok és ásványi anyagok, vitaminok (persze a húsokban is).

2012. okt. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Én is edzem, nem is keveset (hehe.. höhö.. sőt) de nagyon ritkán eszem keményítőt. Nem is arról van szó hogy hetente egy feltöltő nap, hanem ha úgy esik hogy kezdem elfelejteni hogyan eszik az átlagember.
2012. okt. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

ennyit lehet enni? úgy értem.. műzli? zabkorpa?

én reggel járok edzeni, de reggelire nem ehetek húst.

szóval reggelire mit javasolnál? gyümölcs pl és joghurt?

2012. okt. 19. 13:05
 6/12 anonim ***** válasza:

Mielőtt javasolnék, megkérdezném miért nem ehetsz reggel húst.


Mert az emésztésünkhöz, a megfelelő epe, enzim kiválasztáshoz zsírokra és fehérjére van szükség. Ezek híján semmiképpen sem lehet jól kezdeni a napot, emésztés és energetika szempontjából.


Joghurtot soha nem eszünk, mert rontja az emésztést de megemeli az inzulin szintet. Egyszerűen nincs értelme, joghurt helyett kólázhatnánk is és közben beszélgethetnénk arról melyik a károsabb.


Reggelire ha húst nem eszel, akkor pirított, párolt zöldségeket készíthetsz, akár másnap előre. Ebben lehet zsír is, tehát az emésztőrendszered is stimulálódik. Edzést bírni fogod, mert nem telít el egy ilyen könnyű reggeli, és egész este regenerálódott a szervezeted, feltöltődnek a glikogén raktáraid..


Én ezt ajánlanám. Néha eszem én is így, lassan csökkentem a hús mennyiséget.

2012. okt. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Müzlinek és a korpának nincs értéke, akkor a szénhidrát már zöldségekből, gyümölcsből származzon.


Nagyon érdekes, bár eltérés a témától. Megfigyelték, hogy a gabonákban lévő rostanyagok nem is segítik annyira a bél tisztítását. Azt tudtuk, hogy hasznos tápanyagokat megkötnek.. de valójában a zöldségek, gyümölcsök élelmi rost tartalma (nagyobb vízmegkötő képességgel bíró, mások mint a gabona rostok) szolgálnak prebiotikumként, segítik a bél működését. Tehát müzlizni már sok-sok szempontból sem éri meg.

2012. okt. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Ha napi 20-30 g szénhidrátot eszel, gondolkodni sem fogsz tudni nem hogy edzeni. Napi száz alatt nem érdemes, mert megáll az anyagcseréd. én napi száz grammot fogyasztok, evésnaplót vezetek, kinyomtatott szénhidráttáblázattal. napi két edzéssel, reggel súlyzós, este kardió edzéssel. minusz 25 kilóval egy év a alatt. kocka hassal. Mindig ez volt az álmom :) :)
2012. okt. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

aaazzz igen! grat :) én reggel járok spinracingre :) 2t nem akarok bevállalni, mert pihennie heti 4-5x megyek, és nem akarom túlerőltetni az izmaimat :)

én is számolgattam a kcal-t, de nem számolhatom örökké. most abbahagytam a számolást, remélem oké lesz így is :)

2012. okt. 23. 10:46
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Napi száz alatt nem érdemes, mert megáll az anyagcseréd


Ez mekkora oltári nagy baromság, de üdvözöllek a vallásos fanatikusok között, nem biztos hogy ez volt a célod, de az ortodox CH fanatizmusodnak.. ennyi értelme van :D

2012. okt. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!