Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Fehérje dús szénhidrát szegény...

Fehérje dús szénhidrát szegény ételeket keresek és finom zöldséges ételek receptjeit. Mondtok ilyeneket?

Figyelt kérdés

Ismerem az alap egyenletet: semmi cukor, liszt, keményítő.

Sok zöldség, hal, hús, tojás esetleg túró.


De megakadtam. Nem tudom mit egyek. A túrót nem szeretem, tojásból is a kevesebb több számomra. Húst meg halat nem tudok minden étkezésre fogyasztani. Anyagilag ez megterhelő. Tehát csak a zöldség marad? Most komolyan?

Én szeretem a zöldséget na de ennyit.

Hogyan lehet elkészíteni.

A szénhidrát fogyasztásom 50-70 gramm per nap, de a fehérje csak 40 körül van. És ötletem sincs mit egyek a növelése érdekében.


2013. jún. 14. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
A túró az jó, én sem szeretem magában erre van kakaópor vagy fahéj. Zöldségekhez pont én is ilyen önteteket keresek egyet ajánlottak: mustár,citromlé meg még talán valami nem emlékszem pontosan :S. Remélem ide írnak jókat. Igen sajnos zöldségből nem fogsz jól lakni ahhoz nagyon nagyon sokat kéne enni (legalábbis én nem tudok). Szoktam enni felvágotattakat zöldséggel meg sajtot elvileg a kemény sajtok jók és a szírtartalmuk miatt laktatnak is. Én húst napi 2szer eszek kb.
2013. jún. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Túró:

-uborka, paradicsom esetleg hagyma

-gyümölcs, édesítőszer


Natúr joghurtba szintén mehet gyümi, édesítő, zabkorba, zabpehely


Zöldség:

-zöldségpörkölt

-rakott zöldség rizs nélkül, sovány hússal

-tejszínes zöldség

-sajtos szósszal is mehet, akár tk tésztával, barna rizzsel

-párolt zöldség

-grillezett zöldség

-saláta formájában is mehet (paradicsomos mozzarella sali, csirkesali)

-töltött káposzta: csirkemellből pörkölt, a savanyú káposztát meg kell párolni, összekeverni, ez a töltött kápi light :)

-csőben sült zöldségek, akár kevés sajtszósszal, hússal

-bolognai ízben hús, hozzá párolt zöldség tészta helyett

-répát lehet sütni úgy, mint a hasábkrumplit (nyilván sütőben, nem olajban), nagyon finom

-tócsit lehet csinálni cukkíniből

-könnyebb leveseket is lehet, az is eltelít


Gyümölcsöket is lehet társítani hússal:

-barackos csirke

-alma belsejét kivágni, bele valamilyen csirkét rakni szósszal, sütőben megsütni


Hirtelen ennyi, de lehetne még ötletelni.

2013. jún. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

fehérjeforrásnak jó:


csirkeaprólék

máj

tofu

sajtok (sok fehérje, sok zsír)

esetleg gomba


Paradicsomos, húsos rizs:

2-3 evőkanál olaj

2 zacskó főtt rizs (barnából 1 kilósat tudsz sparban 400 ft-ért venni)

Paradicsompüré (2-3 kis konzerv)

3db Tojás

Vöröshagyma

kb. 1 kiló darált hús (pulyka, csirke legyen inkább)


Egy tűzálló tálat kikensz egy kevés olajjal. A hagymát kevés olajon üvegesre pirítod, aztán a darált húst megsütöd, jó puhára, sózod, borsozod, paprikaport is tehetsz bele, foghagymát is. Felöntöd, hogy legyen egy kis leve. A megfőzött rizsnek a felét beleteszed a kikent tálba, rászeded a hagymás húst (a levet nem!), a tetejére ráteszed a rizs másik felét. Ott van még a szaft. Beleteszed a paradicsompürét, befűszerezed (ne legyen sótlan), aztán belekeversz 3 nyers tojást majd ezzel a löttyel leöntöd a húsos rizst. Sütőben addig sütöd, amíg a teteje szépen megköt, ez 180-200 fokon 30-40 perc.


Egy 250 grammos kockában van 450 kalória, 32gr. fehérje, 34gr. szénhidrát és 20gr. zsír. A szénhidráttal tudsz úgy csalni, hogy kicsit kevesebb rizst teszel bele és valamilyen zöldséget zöldségkeveréket teszel mellé.


Darált hús helyett gombával is elkészítheted, úgy is finom.

2013. jún. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Karfiol-pörkölt

Bármelyik féle tök-pörkölt

Rántott karfiol

Rántott kelkáposzta

Rántott tök(félék)

Töltöt karaláb

Töltött tök(félék)

Töltött paradicsom

Paradicsomos húsgombóc

Paradicsomos (fehér)káposzta

Lecsó

2013. jún. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!