Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Minimális szénhidrátbevitel...

Minimális szénhidrátbevitel mellett lehet bármennyit enni és emellett szálkásodni?

Figyelt kérdés

A hasamon van egy minimális plusz amit el szeretnék tüntetni. Heti 2-3szori konditermi edzés (leginkább elég intenzív crossfit jellegű) mellett muszáj ennem, mert megpusztulok :D

A szénhidrátbevitelemet drasztikusan lecsökkentettem (korábban a nap bármely szakában reggeltől hajnalig megettem és megittam mindent), de pl tojást és csirkehúst ehetek amennyi belémfér?



2013. máj. 30. 22:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Tojást és csirkét igen.


De például a tej fehérjéi erős inzulinszekréciót okoznak a cukorhoz hasonlóan, a következtetést vond le magad. Tehát létezik lowcarb de hízós kaja is, csak erre utalnék.

2013. máj. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de nem tanácsolom a minimális ch-ot. Mikor én úgy raktam össze egy diétás étrendet, hogy naponta max 40 g ch lett benne, mondhatni olyan voltam, mint egy zombi. Semmire se volt erőm, szédültem egész nap... Szóval én napi 100 g alá nem venném a helyedben, inkább a zsírt csökkentsd.
2013. máj. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszi!

utóbbira vonatkozóan tudnál küldeni egy linket ahol pontosabban olvashatok róla? mert némi sajttal feldobnám azért a dolgokat (nem sokkal) és ugye az is tejtermék

egyébként minimálisan tejterméket (1 pohár joghurtot) és müzlit eszek azért de inkább délelőtt, délben húst vmilyen kedvemrevaló kevéske körettel (rizs,krumpli,saláta), délután valami gyümölcs

érdekelne, hogy mi az ami a szénhidrát mellett még kerülendő...mert pl kenyeret, pékárut, édességet, gyorséttermi kaját és cukros üdítőket végtelen mennyiségben toltam magamba. szerencsére meg nem ragadt rajtam, de most elterveztem, hogy kiformálom teljesen az almareszelőt :D és megpróbálok lemondani ezekről, és meglátjuk, hogy a korábban is folytatott sportos életmódom és alkatom hogyan reagál erre

2013. máj. 30. 23:25
 4/10 A kérdező kommentje:

biztosan nem megyek be 100g alá...csak mivel korábban én megettem szerintem az elegendő mennyiség sokszorosát (fentebb is látod) most ahogy számolgatom kb 150-200 alá könnyedén be tudom sűríteni ha elhagyom/minimálisra csökkentem az említett dolgokat

zsírokból egyébként mit mondanátok mi az ami követendő szint?

185 cm, 77kg, heti 2-3 1,5-2,5 órás intenzív edzés

2013. máj. 30. 23:32
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Mivel cukrot meg keményítőt nem eszik az ember.. így zsírból az a normális szint, amivel a másik válaszoló nem lenne erőtlen és fáradékony.


Tehát mivel nem baktériumok vagyunk, így eleve nem kell x gramm szénhidrátot megennünk. Mert nem vagyunk holmi egysejtűek.

Aztán ugye minél több szénhidrátot eszünk, annál jobban függünk tőle. Ugye ezt mutatja hogy lowcarb mellett sokan szédülnek.. pár napig, hétig. Sajna az anyagcserénk nagyon hozzá tud szokni a sok keményítőhöz vagy cukorhoz.


Zsírból 100-200g simán mehet egy nap, mivel a ch kalóriabevitel szinte 0.

A zöldségek lassan felszívódó rostjait bélbaktériumok zsírsavakká alakítják, így az is zsírnak számít (ezért is egészségesek).

2013. máj. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz a CH megvonástól. Nekem azóta konkrétan sokkal jobb a közérzetem, mióta elhagytam mindennemű lisztes, cukros ételt, krumplit, rizst, hüvelyeseket.
2013. máj. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem erre a példám az eszkimók. Az étkezésük 99,9%-a hús. Abba hol van szénhidrát? Mégis van energiájuk vadászni, havat lapátolni, meg tököm tudja mit csinálnak fent -40 fokba.
2013. jún. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De az eszkimók sok zuzmót esznek köretnek és az majdnem olyan mint a répacukor...
2013. jún. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igazad van, ez valóban szörnyű. Én az edzésre helyezném a hangsúlyt nem arra hogy "jaj istenem ilyet meg olyat ettem".


https://www.youtube.com/watch?v=6vZEdJlSCWA

2013. jún. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A zuzmó persze tömény cukor, a saláta is :D

A zuzmó az gomba és moszat. A gomba az aztán a tömény cukor, de ez köztudott a moszatokról is..

2013. jún. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!