Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Lehetne élni kizárólag gyümölc...

Lehetne élni kizárólag gyümölcs turmixokon? (+természetes folyadék)

Figyelt kérdés
2013. jún. 19. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem! Mi van a többi fontos tápanyaggal? A gyümölcsök tele vannak cukorral. Lehet azt enni, de nem egész nap...
2013. jún. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha tényleg tej van benne, nemcsak a hígított utánzata, akkor viszonylag hosszú ideig eléhetnél rajta, de a tej és nem a gyümölcs miatt.
2013. jún. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Korabban en csinaltam olyan dietat kb. 2 honapig, amikor reggelire es vacsorara egy gazdag gyumolcsturmixot ittam, tejjel, almaval, banannal, barackkal, bogyos gyumolcsokkel, mangoval, mikor milyen kedvem volt. Valtozatos is, hiszen mindig mas kombinaciokat probalhatsz ki. Ebedre valami konnyebbet probaltam enni, egy levest vagy salatat.


Es fogytam, sokat (bar most biztosan sokan megkoveznek, hogy tejjel es gyumolccsel nem lehet fogyni), leginkabb az alacsony kaloriafogyasztas miatt, gondolom. Egy turmixban volt kb. 200 kcal, nem tobb, az tuti. Es nem is voltam ehes, mert a gyumolcsok rostja eltelitett.


DE: ez csak egy dieta volt, es rendesen ebedeltem is, ha csak es kizarolag turmixot fogyaszt valaki, hosszu tavon, annak azert boven lehetnek karos kovetkezmenyei.

2013. jún. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Természetesen! Igeeen! Bár a szakszerű válasz hosszabb, mint ide kiférne...Mégis...IGEN!
2013. jún. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Kalos válasza:
Régen, amikor még az emberiség nem mérgezte meg a levegőt és a talajt, akkor a nővényekben még meg volt minden olyan tápanyag és vitaminok ami az embernek kellett. Most már kevés olyan növény maradt, amin meglehet élni.
2013. jún. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sok mindent lehet. számtalan dolgot túlél, kibír az emberi szervezet, de nem biztos, hogy jó ötlet.

A lágerekben is éltek emberek, Afrika éhező területein is élnek, de ez nem jelenti azt, hogy így kéne élni.

Számtalan dologra szüksége van egy embernek, mind fizikálisan, mind szellemileg. Lehet tudományosan is táplálkozni, megadni mesterségesen a szervezetnek, amire szüksége van, mégis beteges, egészségtelen lesz az ember. Hiszen az evésnél a lelki tényezők is fontosak. A látvány, a szaglás, a tapintás, a megkívánás, még a társaság is.

(még a kiskutyánk is akkor szeret enni, ha ott vagyunk mellette. Ha csak letesszük neki, magányában néha hozzá sem nyúl.)

Nemrég volt egy műsor valamelyik ismeretterjesztő csatornán. Egy lány kizárólag tésztát evett ketchuppal, olykor egy kis csokit, de semmi mást nem volt hajlandó. Kb. 10 éve ezt csinálta, egyre jobban leszokva minden más ételről. Nagy munka volt visszaterelni őt a normál életbe. Csupán azért vállalta, mert egyetemre készült és elképzelhetetlen lett volna ilyen életvitellel (a további) az ottani élete. Orvosi vizsgálatokkal kezdték. Sajnos kiderült nem múlt el nyomtalanul ez a tíz éve. Különböző betegségeket kapott, hiszen a szervezete nem kapta meg a megfelelő anyagokat, amire szüksége lett volna. Ezt hamar megértette, de lelkileg így is szenvedés volt neki rávennie önmagát, hogy bármi mást megkóstoljon, nem hogy kifejezetten egyen.

Kedves kérdező, ha hasonló pszichés okból tetted fel a kérdést, mielőbb fordulj orvoshoz!

Ami még feltűnt: +természetes folyadék. Ez mit jelent szerinted? Miért nem azt írtad, víz? Milyen más természetes folyadékot ismersz még, ami nem tej és nem gyümölcs?

2013. jún. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az okos válaszokat.

Nem, nem küszködöm semmiféle pszichés gondokkal, csak felmerült bennem a kérdés. +természetesEN folyadék, lemaradt két betű :)

2013. jún. 25. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!