Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Hogyan fogyjak le így?

Hogyan fogyjak le így?

Figyelt kérdés

Hormonproblémáim vannak. Illetve az orvosom azt mondta, genetikailag raktároz a szervezetem. Ez mit jelent? Teljesen feleslegesen koplalok mert sehogy sem tudok lefogyni? Már sok mindent kipróbáltam, de 2-3 kilónál nem megy tovább....és az is fél év alatt.


Mi lehet a megoldás ilyen esetben? Nem akarok ilyen lenni!!!


2013. aug. 12. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Pedig csak magadnak higgj! Attól nem hízol, amit nem eszel meg. Hormon ide, vagy oda, nézz utána a hízlaló és a nem hízlaló ételeknek és okosan táplálkozz!
2013. aug. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sportoljá!

Miket szoktál enni? (és ne hazudj :P)

Mikor szoktál aludni/kelni?

2013. aug. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

5x45 perc a mozgásom hetente.


Eszem: húsok: csirkemell, comb, sonka, kevés sertéshús (darált), zöldségek párolva illetve nyersen (kukorica nem), sajt, tojás, havonta kb 1x szója, gyümölcsök, 2 hetente 1x magvak.

illetve abonett, csökkentett szénhidráttartalmú kenyér )egyszerre csak 2 szeletet)


A főtt étel adagom 100gramm zöldség, és 100gramm hús.


Próbáltam kicsit többet is, hátha kevés, de rögtön hízni kezdtem, így visszatértem ehhez.


A mozgás első fél órája szobabicikli, a maradék 15 perc hasizom erősítő.

Tésztát, rizst nem eszem. Krumplit héthetente 1x.


Nem tudom mi lehet a baj:(


A doki szerint 160gramm cht kéne tartanom naponta, ki is próbáltam, de csak híztam....szóval ez se vált be.


Annyira elkeserítő, hogy semmi haszna, csak szenvedés az egész... mert ha fogynék, legalább lenne értelme:(

2013. aug. 12. 15:24
 4/8 A kérdező kommentje:

az alvás kelés lemaradt.

9kor kelek, 10től dolgozom 6ig, átlagosan éjfél, 1 körül fekszem le. De mostanában rosszabbul alszom a meleg miatt.

2013. aug. 12. 15:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Főleg ha a T3 és T4-gyel vannak problémáid, próbáld meg először a hormonjaidat ráncba szedni, különben tényleg árral szemben úszol! Lehet hogy életed végéig tablettákat kell nyelned, és az is lehet, hogy nem jön rendbe, de mozgass meg minden követ annak érdekében, hogy ez ne így legyen, különben nagyon-nagyon nehéz lesz lefogynod. Egyáltalán hány kiló vagy, milyen magas, nő vagy vagy férfi és mennyit sportolsz?


"Illetve az orvosom azt mondta, genetikailag raktároz a szervezetem"


Ezt tőle kérdezd meg! Ő talán genetikus? Nekem egy semmitmondó kijelentésnek tűnik.

2013. aug. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

175 cm magas vagyok, a súlyt inkább nem írom le. Lényeg hogy 100 felett , tehát kóros a dolog. Fentebb leírtam a mozgásomat is heti 5x 45 perc szobabicikli+ hasizom erősítés.


mozognék én, ha bírnám, de már ettől is gyorsabban veszem a levegőt. pedig ez nem sok mozgás. de ez meg már a súly miatt van, hogy nem bírok annyit mozogni.


pajzsmirigy alulműködésre, IR-re, magas prolaktinra szedek gyógyszereket. amikkel szinten is tartható a dolog. a fogyás mégse megy. azt is mondta hogy nem lehet gyerek....a vérzésem is teljesen hülye....rendszertelen. most pl 2 és fél hónapja nem volt.


A dokim endokrinológus- és nőgyógyász is. 2 in 1 :)


még hipofizis adenomára is gyanakodott, de az MR nem volt egyértelmű sajnos. aki a felvételt elemezte nem tudta megmondani, hogy van e adenoma, vagy nincs:P

szóba került a cushing kór is de mivel nem egyértelmű az adenoma, így nem tudta ezt sem megerősíteni.


egyébként a kortizolszintem is volt magas, de azt levitte gyógyszer.

2013. aug. 12. 15:50
 7/8 anonim válasza:

A rendszeres mozgás segít.Mindennap szánj időt a mozgásra mert az is egy életfeltétel :)

Ne hanyagold el a testedet!Koplalni meg nem szabad mert elraktározza az ételt a szervezeted és a dupláját hízod vissza.Hidd el sikerülni fog :)


(én nem igazán mozgok,de már kellene :D saját tapasztalatból mondtam mindent.45 kg-ból 4 hónap alatt 38 kg lett.... :o szóval óvatosan!! már újra a régi bőrömbe vagyok 44kg:) remélem sikerülni fog neked is! )

Sok sikert hozzá:)


13/L

2013. aug. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

/Utolsó vagyok/

Ráadásul én 160 cm és 38 kg voltam... a gyerek,kamasz testtömeg index soványt írt ki.

Próbáld ki te is valamelyik testtömeg indexxel megtudni az arányt,és tűzd ki magad elé a célodat!Ha nekem sikerült 13/L akkor neked is!:)


Ha több dolog érdekel még akkor írj privát üzit! :)

2013. aug. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!