Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Miért nem fogyok már egy...

Miért nem fogyok már egy hónapja? Mit rontok el?

Figyelt kérdés

Januárban még 104 kg voltam. Azóta életmódot váltottam és nem a fogyás az első, hanem hogy egészséges életet éljek. Mindemellett nagyon szeretnék lefogyni! Eszem ágában sincs újra rossz szokások szerint élni!

92 kg vagyok. Kb. 1 hónapja nem mozudl a mérleg.

Nem eszem fehér lisztet, a CH csökkentett kenyeret sütöm, kevés lisztet használok (természetesen ez is CH csökkentett), nem eszem cukrot (helyette nyírfacukor, eritritol, nádcukor, fruktóz, de 2 hete semmi cukor!!!) Reggelire Kollath-reggelit eszem (fél kiskanál méz, rozspehely, búzapehely, lenmagpehely, mazsola, citromlé, friss gyümölcs, mák, dió, víz)

Ha tészta - nagyritkán - , akkor durum. Rizs helyett bulgur.

Sok zöldséget eszem, figyelek, hogy ne egyek sok húst. Nem vacsorázom, ha mégis éhes vagyok este, akkor kefír vagy natúr joghurt a vacsi.

Kókuszolajjal főzök. Margarint, finomított olajat nem használok, csak fél évben egyszer.

Mozgás: kb. fél éve minden héten 2-3x tornázom 20 percet Péntek Enikővel. (sokszor van, hogy csak heti 1-2 nap pihenőt tartok - szeretem nagyon a tornát!!!)

2 hete kezdtem el egy futó edzéstervet: heti 3 alkalom, cél a 30 perc folyamatos futás, nagyon jól megy, tudom magam tartani a tervhez, imádom, jól esik.

Mindig reggel, reggeli előtt futok vagy tornázom. Mások nincs lehetőségem.


Kicsit kimerült vagyok, keveset alszom, sok a teher a vállamon, sok a feszültség, de nem hiszem, hogy ez befolyásolná a fogyásom.


Azt hiszem minden lényegeset leírtam. Köszönöm, ha próbálsz segíteni.


2013. szept. 12. 07:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a stressz az fontos tényező, bár jelenleg nem tudnám megmondani miért, azon kívül hogy az edzőm ezt mondta.

A táplálkozás viszont nem csak attól lesz egészséges hogy megfelelő alapanyagokat használsz, hanem a megfelelő tápanyagarányok is ugyanolyan fontosak. Sőt fogyás szempontjából még tán fontosabbak is. A szinte csak szénhidrátokon alapuló táplálkozás nem jó, különösen fogyáshoz nem.

Kevesebb gabonát meg gyümölcsöt, és főleg minden helyett zöldséget és sok soványhúst fogyassz. Fehérjére és magvakban ,tengeri halakban lévő telítetlen zsírokra nagy szükség van, míg minden ami szénhidrát az csak energiát ad és könnyen elraktározódik. Főleg a fruktóz / aszalt gyümölcsök. Tojás, csirkemell, nyelvhal, tonhal, lazac, ilyesmik tartalmazzák a szervezet számára nélkülözhetetlen fehérjéket és zsírokat. Ha ezeket fogyasztod tonnányi zöldséggel akkor van értelme teljes értékű étkezésről beszélni. Szóval én reggelire is inkább rántottát ennék ebédre meg inkább húst, sőt a vacsorát sem hagynám ki. Ami buktató lehet az az ha üdítőket fogyasztasz víz helyett, vagy nagyobb mennyiségű tejterméket, gyümölcsöt. Tejtermékek közül a natúr joghurtnak alacsony a tápanyag tartalma, a sovány túrónak kedvező a fehérje miatt, de a többi nem túl jó. A húskészítmények sem jók mert zsírosak.

Lehet hogy ezt mind nagyjából jól csinálod, szóval egy kicsit konkrétabban:

150-180 gramm fehérjére, 150-180 gramm szénhidrátra és 40-50 gramm zsírra van szükséged ami elsősorban telítetlen. Ez ezek standard értékek a testsúlyod alapján, de van akinél a kevesebb szénhidrát több zsír jobban bejön szóval ezt tapasztalat útján még kicsit személyre kell szabni. Nem nagy dolog számolni a tápanyagokat és igazából hosszútávon nincs is rá szükség, ha már nagyjából tudod mi miből van. De ha garantáltan fogyni szeretnél akkor ez a módja.

Ha már ilyen sokat írok még azt is megjegyezném hogy az izomzatunk állapota is erősen befolyásolja a testsúlyunkat, tehát attól hogy megállt a súlyvesztés nem biztos hogy a zsírvesztés is megállt, illetve attól hogy elindul a súlyvesztés nem biztos hogy a zsírvesztés indul el. Ezért csak ritkán, ugyanolyan állapotban célszerű mérni magunkat és elsősorban inkább a tükröt figyelni.


Mivel jelenleg nem méred a kajád ezért simán lehet hogy túl keveset vagy túl sokat eszel ahhoz hogy optimális ütemben zsírt veszíts.

2013. szept. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Gratulálok az eddigiekhez!

Szóval: a hús nem hízlal, csirkét, sonkát ehetsz - kell a fehérje.

Reggelire - mézet hagyd. Vegyél zabot , egy kg kb 300 ft, sokáig elég, és natúr alacsony zsírtartalmú joghurttal edd, főzd meg - fahéjjal nagyon finom, tejjel meg egy nem cukros kukoricapehellyel. Vagy tojás, vagy TELJES KIŐRLÉSŰ kenyér - ne sima CH csökkentettet vegyél.

Szénhidrátnak barna rizs vagy krumpli még jó - nem jó ha kevés Ch-t eszel mert ez is okozhatja, hogy érzed kimerült vagy. Vacsorára túró, tojás nyugodtan. Sok zöldség, legalább 2-3l viz. Kókuszolaj nagyon jó. A napi 5x-i étkezés mindenképp legyen meg!!! Fontos, már csak az anyagcsere miatt is. Ne éhezz, de a tizórai meg az uzsi ne legyen nagy étkezés csak annyi, hogy ne essen le a cukrod. Gyümi meg mondjuk pufirizs sonkával, zöldségek, amit szeretsz.

Az jó ha szereted a tornát meg a futást mert muszáj:D A torna jó(bár kondi jobb lenne, vagy bármilyen súlyzós edzés) hogy rendben maradjon a bőröd , a futást meg mindenképp úgy kéne , hogy először csak gyors séta legyen(remélem van futócipőd - tönkre ne tedd a lábad) min. 40 perc, vagy kocogás a cél az , hogy olyan tempót vegyél fel ami melett mondjuk még tudnél beszélni - aerob edzésnek hívják. Aki fogyni, szálkásítani szeretne ezt csinálja. Heti 3 nagyon jó lenne és akkor mondjuk mellé 2 tornázás/ kondizás. Próbálj meg pihenni , igenis befolyásolhat, napi 8 óra nem ártana... Szerintem leírtam mindent, nem tudom hogy ismered e de itt sok hasznos info van : www.bodybuilder.hu - a cikkeket kezdd el olvasgatni, ha már ennyi ideje foglalkozol magaddal meg az életmódváltással szerintem tetszeni fognak:)

2013. szept. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

azért mert ez még mindig bőven RENGETEG szénhidrát!!!

Méz??? Rozspehely??? Búzapehely?? Mazsola?? gyümölcsök, sok zöldség ez mind mind rengeteg szénhidrát... a tejtermékek szintén nem jók, megdobják az inzulint.

Szóval e így egyáltalán nem egészséges, sztem 300 gramm szénhidrátot legalább megeszel, pedig le kéne csökkentened a 10edére.. a kókuszzsír, dió, mák, citromlé, víz jó.

rizs helyett bulgur... ja és a bulgur és a durumtészta is búzából van és ugyanolyan káros és ugyanúgy nagyon magas szénhidrát.

ja és most látom, a nádcukrot és a fruktózt is felejtsd el! ezek is hízlalnak, ez mind cukor. szénhidrát=cukor a ch csökkentett kenyér is tele van szénhidráttal

2013. szept. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A Koláth reggelivel nincs baj. A táplálkozásra való tanácsokat majd elmondja Tápi, én csak azt teszem hozzá, hogy a kialvatlanság hízlal. Tehát figyelj oda az alvásra.
2013. szept. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tápi az mondaná hogy szerinte baj van a Koláth reggelivel, és egyen zöldséget meg húst. Ami nem annyira rossz tanács csak kicsit már feleslegesnek érzem azok után ami eddig le lett írva. Egyébként a kukoricapehely amit javasoltak mindenféle finomlisztből van. A koláth reggeli vagy a teljeskiőrlésű kenyér szerintem jobb - bár az utóbbiba sem kell túl sok hitet vetni - a kulcs az hogy mennyi szénhidrátot eszel, amire fentebb konkrét értéket is írtam.
2013. szept. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálam a nem szénhidráttartalmú, de erősen szénhidrát hatású anyagok miatt nem ment a fogyás, pl E621. Ezek erős inzulinválaszt váltanak ki ch bevitel nélkül, emelett farkaséhséget okoznak. Ide tartozik az összes édesítőszer is.
2013. szept. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos választ! Én ennyire nem értek a helyes táplálkozáshoz. Oka van annak, hogy így elhíztam: fehér kenyér, rengeteg cukros gyümölcstea, üdítő. Sok sok csoki, keksz. A legrosszabb fajtából... minden nap nasi, szinte folyamatos zabálás. doboz cigi naponta, 3-4 cukros kávé.

Elsődleges célom az, hogy egészségesen táplálkozzunk, a két kislányom, a férjem (felmenői mind cukorbetegek, magas vérnyomásosak), és én is.

óriási előrelépést tettünk (az előzőekhez képest): nem eszünk fehér lisztet, cukrot. Fél kiló nádcukor elég fél évre. Fruktózt főleg a gyerekeknek használok (ha nem nádcukrot), mert a nyírfacukortól hasmenésük lenne, meg amúgy is kétséges, hogy jó-e...

Főételekhez soha nem eszünk kenyeret. A bulgur valóban durumbúza, de lassan emeli a vércukrot, ellentétben a fehér rizzsel, amit helyettesítek vele. A barna rizst nem szeretjük és sok idő is elkészíteni...

Általánosságban próbálok a mértékletességre törekedni, ezért nem fogyasztunk minden nap húst.

A CH csökkentett lisztet magam készítem: nagyrészt zabpehelylisztből áll, nincs benne fehér liszt. A kenyér, amit sütök, 40% zabpehelyből áll.

Semmi cukros üdítőt, gyümölcslevet nem iszunk, csak alkalmakkor a gyerekek. Gyógyteákat, zöld teát, gyömbérteát, ízesítetlenül iszom. Kávét napi egyet, ez a nasim, nincs benne cukro, csak tej. Nagy éddességvágyamban teszek bele egy kis Update vaníliafagyit, ez egy teáskanálnyi adag.


Mivel az életmód kialakításának közepette vagyok, a cél az, hogy hosszú távon tartható étkezési szokásokat tudjak kialakítani.


Ezeket most azért írtam le, mert az utóbbi hozzászólások kicsit elbizonytalanítottak, de próbálom erősíteni magam, hogy jól csinálom. Az a napi fél teáskanálnyi méz csak nem sok már! A pelyhek pedig... mindig az jár a fejemben, hogy nagyon jól indul a napom, mert teljes értékű reggelit eszem és értékes tápanyagokat veszek magamhoz, ami lassan emeli a vércukrot, így sokáig elvagyok vele. És a napi 1 gyümölcsöt is biztosítja, ami szerintem fontos az egészséges táplálkozásban. Ezen kívül nem nagyon eszem gyümölcsöt a nap további részében.

Este nem eszem, mert nem vagyok éhes. Ha mégis, akkor persze eszem.

Azért annyira csak nem rontom el?!

2013. szept. 20. 10:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem alapvetően jól csinálod, meg az egész családdal ezt végigvinni hogy hosszú távon jó legyen így lehet. De a kérdés az volt miért állt meg a fogyás. Mivel alapvetően szénhidrát forrásokat említettél a kérdésedben, kézenfekvő olyan tanácsokat adni ami általában lenni szokott a probléma: túl sok a szénhidrát túl kevés a fehérje. Megoldás: főételnek hús, köretnek zöldség gabonák helyett, legyenek esszenciális zsírforrások az étrendben.


Ha a páciens már odafigyel az ételek minőségére, de mégis megáll a fogyás, akkor biztos vagyok benne hogy egy személyi edzőnek, dietetikusnak is az lenne a következő lépés (sőt jó esetben már ez az első lépés) hogy szabjuk meg miből mennyit eszünk. Anélkül hogy tudnánk a mennyiségeket ugyanis nem lehet pontosabb tanácsokat adni hogy min érdemes variálni. Max általános tippnek a több / intenzívebb mozgást, újfajta mozgásformát lehet még javasolni.


Precíz étrenddel és edzéssel lehet hatékony változást elérni, közben a szokások és a szervezet működésének a megváltozása biztosítja hogy meg is marad amit elértünk. Az utóbbi alatt azt értem hogy jobban pörög az anyagcsere, olyan sportot szeretünk meg ami 100 kilósan nem ment volna. Te most csak a szokásokon próbálsz változtatni ami hosszú távon jó stratégia, de mint látod nem olyan hatékony a fogyáshoz. Ettől még meg éri folytatni, akkor is ha nincs energiád megoldani az étrend számolását, csak ennek velejárója hogy akár hosszabb ideig stagnál a súly.

2013. szept. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!