Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kaloriabazis.hu-n vezetem,...

Kaloriabazis.hu-n vezetem, hogy mit eszem már 2 hónapja, de semmi hatása. Miért?

Figyelt kérdés

15kg felesleg van rajtam és heti 0,5-ös fogyást állítottam be, nem mentem túl soha semmilyen határon, de mégis súlyt tartok.

1035 kcal-lal

És egészségesen eszem, tehát a kb 1000 kcal zöldség-gyümölcs- magos, teljes kiőrlésű kenyér- joghurt - hal- baromfik.... és eszem heti 1x 50 g édességet, hogy ne legyen hiányos és falásrohamaim


2013. aug. 21. 21:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
10%

ha a gyümölcsöt, kenyeret és joghurtot kihagyod akkor már sokkal közelebb kerülsz egy precíz diétához. Ha kalória helyett a tápanyagokat számolod és mindennap beviszed a szükséges fehérjét akkor már még inkább.


Egyébként 1000 kcal elég kevés, csak arra tudok gondolni hogy korábban koplaltál és vagy minőségileg nagyon rosszul ettél amitől teljesen belassult az anyagcseréd, plussz nem is mozogsz.

2013. aug. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen alulkalkulálod az ételek energiatartalmát.
2013. aug. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ott is irják a fórumrészben, de mindenhol máshol is figyelmeztetnek, hogy 1200-1300 kcal alatt a szervezet átáll raktározásra és nem fogysz semmit. Egyél TÖBBET, és emellett sportolj annyit, hogy kalóriadeficited legyen, akkor elkedesz fogyni.

A másik meg, hogy sokan a nassolgatásokat, egy-két falat valamiket meg az italokat nem számolják bele napi mennyiségbe.

2013. aug. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

nem eszem többet, mert nem vagyok éhes

kenyér nélkül nem lehet jól lakni

előtte nem koplaltam, egyszerűen csak akkor és annyit ettem, amikor és amennyire éhes vagyok (ezzel 7 kg-t fogytam)

2013. aug. 21. 21:27
 5/15 anonim válasza:
Sport nélkül semmit sem ér szerintem :)
2013. aug. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%

"kenyér nélkül nem lehet jól lakni"


Egy frászt nem!

2013. aug. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Kenyérrel nem lehet jól lakni. Hamar felszívódik és elraktározódik és fél óra múlva újra éhes leszel, legelábbis nekem e tekintetben az elmélet és a gyakorlat nagyon egybevág!

Rántottával hússal meg zöldséggel jól lehet lakni, ezek órákra ellátnak tápanyaggal.

2013. aug. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy különbözőek az emberek, de azért nem hiszem, hogy olyan létezik, hogy valaki nem tud kenyér nélkül jóllakni. A párom kenyér alapú táplálkozást folytatott sok évig, érdekes módon mégis el tudta hagyni a kenyeret teljesen, szinte egyik napról a másikra.

Én személy szerint soha nem tudtam jóllakni kenyérrel.


Az lehetséges, hogy egy adott étrend mellett az ember furán működik, pl. szénhidrátdús táplálkozásnál éhes vagyok magas kalóriabevitel mellett, s szénhidrátéhségem van. Ha sokkal kevesebb kalóriát és szénhidrátot eszem (viszont sok zsírt), akkor nem kívánok édességet vagy más szénhidrátdús dolgot (habár létezik szénhidrátszegény és zsírdús édesség is :P), jóllakottabb és energikusabb vagyok. Nem hiszem, hogy mindenki így működik, de nagyon számít, mit eszel s elsőre akár logikátlan dolgok is történhetnek :)

2013. aug. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kenyér nélkül nem lehet jóllakni?

Ettél már valaha zabot? :D

2013. aug. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
67%
sok sovány hús, zöldség, sovány túró és joghurt(0,1-0,2% zsír) heti 4-5 tojás, no gyümölcs, no kenyér, no édesség. ezekkel lakj jól és ne koplalj. + napi 50 perc tempós séta vagy ha nem vagy nagyon túlsúlyos akkor 20-30 perc kocogás. ja és döntsd el, hogy valóban akarsz-e fogyni? ha igen akkor nincs olyan hogy falási roham hanem eszel mikor éhes :)
2013. aug. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!