Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Van itt olyan, akinek PCOS-ja...

Van itt olyan, akinek PCOS-ja van? Leirnátok néhány menütöket? Úgy egész napra érdekelne.

Figyelt kérdés
2013. okt. 22. 11:12
 1/8 anonim válasza:

Szia! Itt ( [link] )találsz ötleteket meg recepteket, én is innen szoktam válogatni.

Reggeli általában: kétszersült/pufi rizs sonkával paradicsommal paprikával vagy müzli

Vacsora: tojásrántotta paradicsommal, körözöttel töltött tv paprika

2013. okt. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Neked is fogynod kell? Mennyi idő kellett,h beinduljon?
2013. okt. 23. 15:56
 3/8 anonim válasza:

én 170 cm 63 kg voltam, most meg 2 hónap után 58 kg. Egy hét után már volt eredmény. mondjuk én előtte nagyon rosszul étkeztem (tésztát tésztával, naponta egyszer max kétszer ettem,de akkor jó sokat)

Meg szerinetm az is nagyon sokat számít,hogy én a régi étkezéssel heti kétszer tudtam wc-re menni most meg szinte minden nap.

Amúgy nem olyan vészes ez az étrend mint amilyennek elsőre tűnik, hamar meg lehet szokni. Szóval kitartást :)

2013. okt. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én is igy vtam,1-2 evés naponta,de akk addig ettem,amig csak birtam. Én még csak 1 hete csinálom,de már hónapok óta nem ment 73 alá a súlyom,sőt közelebb volt az a 74hez,most meg már 72,5 voltam,nem sok ez,de vhol el kell kezdeni:) Most még néha nehéz,m igy is,h 5x eszek,eléggé éhes vok,meg ilyen kajákat nem igazán ettem eddig,zöldésgekkel pl sosem tudtam jól lakni. Neked mi a tizóraid és az uzsid? Ugyan azt eszed mind a 2 alkalommal? M vhol olvastam,h a tizórainak és az uzsonnának ugyan annak kell,h legyen. Halkonzervet szoktál enni? Ha igen akk mikor? Bocsi a sok kérdésért,ha van kedved irj:)
2013. okt. 24. 08:15
 5/8 anonim válasza:

szerintem nem kell ugyanannak lennie a tízórinak meg az uzsinak, nem is halottam még erről :)

Tízóraizni nem szoktam mert csak 4-5 órát dolgozom egy nap és nincs pofám még az étkezőbe is kimneni iylen rövid idő alatt :D

Uzsizni viszont mindig szoktam: gyümölcsöt v. zöldséget v. natúr joghurtot magvakkal

Halat viszont nem eszek,mert még a szagát sem bírom,viszont nagyon jónak mondják a halkonzervet diéta alatt is, szerintem vacsorára tökéletes.

Én 2 hónapja kezdtem,de még mindig nehézkes változatosan összeállítanom az étrendet,de probálkozom :D

Mégegyzser kitartást kívánok, napról-napra könnyebb lesz.


Ui.: a sportot se felejtsd el,az is nagyon fontos nekünk PCOS-oknak, hamarosan én is elkezdem

2013. okt. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én is eddig csak 1 helyen olvastam ilyet,pedig már sok cikket elolvastam. Nekem a du a legnehezebb,ott mintha sokkal hosszabb lenne az idő a kaják között,mivel kevesebbet eszem,ezért valszeg addigra kicsit eléhezem és ezért van ez igy.

Jah,hát igen...a halat szeretni kell,én 5-6 évvel ezelőtt diétáztam,de akk nem PCOS miatt,hanem cs úgy,m kövérnek tartottam magam és akk halat ettem,én is nagyon megutáltam,azóta nem is ettem szinte,de most újra ismerkedek a szagával :D

Én bioboltban vettem ilyen teljes kiörlésű dolgokat,azt eszem uzsira v tizóraira,meg korpát joghurttal. A gyümölcsökkel az a baj,h a szőlő és a banán a kedvencem,szinte napi szinten ettem,azt nehéz kibirni,m mindig van itthon,párom is szereti,ezért veszek,de mindig mondom,h gyorsan egye meg,m kisértésbe esek :)

A mozgással ott tartok,h bicikli és séta,amennyit csak lehet,júniusban megszünt a munkaviszonyom,úgyh időm az van,most itthon dadáskodok,egy 1 éves és egy 6 éves gyerkőc van,úgyh megyek eleget:) Előtte nagyon el vtam lustulva,frigó-ágy reláció volt,boltba is lusta vtam elmenni,na meg is lett az eredménye,nesze nekem PCOS. Most már bánom nagyon,de mindegy,majd lesz vh....cs már nagyon szeretnénk kisbabát. Régen csináltam Norbi Kiképzését,az vitte a kilókat rendesen,napi 1h másfél hónapig,de akk még fiatal vtam :D

2013. okt. 24. 15:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Reggeli: Teljes kiőrlésű, vagy tönkölykenyér, felvágott, sajt, zöldségféle (paprika, paradicsom, retek - az uborkát újabban nem bírja a gyomrom. Szójatejes kávé (rendes tej reggelire tiltott)

Tízórai: joghurt - korpovit keksz, joghurt - zabpehely - gyümölcs - házi müzliszelet - esetleg sütök kekszet, muffint egészséges alapanyagokból

Ebéd: ma pl. babfőzelék, debrecenivel

Uzsonna: mindig gyümölcs, hétvégén néha süti, fagyi, stb.

Vacsora: szendvics, hasonló, mint reggel csak több, melegszendvics; saláta tonhallal vagy sonkával, mellé TK kenyér; virsli TK kenyérrel, vagy graham zsemlével


Mellé szedek metformint, kétnaponta 25 perc szobabicikli, a maradék napokon 30 perc kardio aerobik. Hétvégén 60 perces kardio aerobik. Na jó ez így csak a terv, néha kimarad 1-2 nap, ha úgy jönnek össze a dolgok.

2013. okt. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én is PCOS-es vagyok és egy blogom is van ezzel kapcsolatosan, bár még elég új, de itt vannak receptek: [link]
2015. ápr. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!