Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Úgy döntöttem, hogy kiiktatom...

Úgy döntöttem, hogy kiiktatom a szénhidrátot, vagy legalábbis minimálisra csökkentem. Mit ehetek?

Figyelt kérdés

Mit lehet vagy kell enni?

Mit nem lehet enni?

Mit mivel lehet helyettesíteni?

Mikor nem otthon eszik valaki, akkor hogy oldja meg?

Mi a kedvenc szénhidrátmentes kajád?


2013. dec. 16. 12:48
 1/3 anonim válasza:

Olyan nincs, hogy szénhidrátmentes étel, mivel mindenben van valamennyi :D

Azt ajánlom, hogy egyél sok gyümölcsöt, zöldséget, de még belefér napi 1 szelet kenyér ( barna kenyér ) persze vannak gyümölcsök amiben sok a szénhidrát pl. banán, ananász stb. ezeket nagyon ne, de nagyon ritkán az is belefér.Ha pedig nem otthon eszel akkor pl. ebédre vigyél magaddal salátát, tehetsz bele paradicsomot, uborkát, paprikát, répát stb. ( különböző öntetek nélkül ) , grillez húst vagy ha nem ebédre, akkor almát, narancsot, mandarint stb. A különböző magvak pedig hiába jók, meg finomak, eléggé hizlalnak.

2013. dec. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
[link] <- szerintem az itt található ételek jók lesznek neked. (olyat nem teszek fel, ami napi 30g ch-ba nem fér bele) van tej, krémek, kenyerek is amikkel lehet helyettesíteni. Pl a majonéz alapján tejfölt is lehet, csak mondd mi hiányzik neked és pótlom :) igazából ilyen ötleteket még várnék :)
2013. dec. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mit kell enni? Az esszenciális tápanyagokat be kell vinni a megfelelő mértékben, az, hogy miből, döntés, ízlés s más egyéni dolgok kérdése.


Kiiktatni nem tudod a szénhidrátot, csak egészségtelen és igen egysíkú módon, ami nem ajánlatos. Elég durva a ketogén szint is, nekem, mint zöldségimádónak már lazítanom is kell rajta.

A gyümölcsöket ugye majdnem elfelejtheted. Nekem naponta kell gyümölcs (de nem sok), így én a majdnem ketogén napjaimon is eszem, pár szem málna a diós vajamhoz csodákra képes ;) Ez a kedvenc ketogén desszertem, azt hiszem, pár tojásból is lehet krémeket kreálni. Ha édesítőszert akarsz használni, akkor az eritritolt ajánlom, szerintem nem valami finom, de nem rossz, csak simán édes. Én a ketogén napokon nem édességezem, csak a már említett diós vajat. A sok zsír mellett úgysem vágyom édességre, pedig édesszájú volnék.


Egyáltalán ketogén irányba akarsz elmenni? Másba nehéz, mert fehérjéből sincs értelme sokat bevinni, úgyhogy ha minimális a szénhidrát, s nem koplalás szintű a kalóriabevitel, akkor elkerülhetetlen a sok zsír.


Ha nem otthon eszik valaki, akkor leginkább vinnie kell, ha ketogénezik, illetve húst, rántottát még ehet salátával, csak vigyáznia kell, hogy jó zsíros legyen. De ha nem igazi ketogént csinálsz, akkor lehet magasabb a fehérjeszint a zsír rovására, ki kell számolni, hogyan jön ki jól.


Kedvenc gyakorlatilag szénhidrátmentes italom, ami azért tápláló is, a zsírtej :) Jobbára tojássárgája, kókuszzsír és víz alkotja. Szénhidrátmentes étel nincs valami sok. A tükörtojásban elég kevés van.


Az elég evidens, hogy a szénhidrátminimalizáláskor nem eszel gabonát, hüvelyeseket, krumplit, sütőtököt, de a sima zöldségekkel sem árt vigyázni. Uborkát kilószámra ehetsz, de a karfiol már hiába szolid, nagyobb mennyiséggel (= ami alatt neki se tudok állni sült karfiolt készíteni s bekapom pillanatok alatt) simán túl lehet szaladni a kereteken. De ha csak eszel pár falatot húshoz, akkor beleférnek. A ketogénben számolni kell és táblázatokat nézni, s meglátod, mi a helyzet.

2013. dec. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!