Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Bűntudatom van. Szerintetek?

Bűntudatom van. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Egy héten 3 reggelire 40 g zabpehelyből és 0,1%os tejből készült zabkását eszem.

Egy hét alatt megeszek negyed kg székely rozskenyeret, napi átlag 35-40 gramm.

Egy nap megiszok 2 dl tejet a kávémba (2*1dl).

Tolle trappista sajtot is szoktam enni kb 1 hét alatt 10 dekát.

És megöl a bűntudat mert tudom hogy tejet és zabot/rozsot és sajtot nem szabadna. De ha megeszek ennyit akkor nincs gondom, simán megy a diéta és a sport. De ha nem ennék ilyesmiket akkor falás rohamokat kapnék.

Minden másról lemondtam, se süti, se üdítő, se pék dolgok, se rizs. Csak tojás, hús, hal, zöldség.


Mit gondoltok nagyon sok?


2014. jan. 23. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Csak ha bűntudatod van miatta, bűntudattal semmit nem szabad enni, mert attól is hízol, hiszen a diéta is a fejben dől el.
2014. jan. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én minden reggel 50 gramm zabpelyhet eszek és eddig semmi gondom nem volt, így is tudtam fogyni :) szerintem ne izguld ennyire túl, egyél ha jól esik.
2014. jan. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az nem baj, ha ilyeneket is eszel, ha a tested ezt kívánja. Ha úgy érzed, hogy neked ez tesz jót, akkor egyed csak nyugodtan. Nade falásrohamok?? Ezek szerint akkor valami mégsem teljesen Okés nálad.. Falásroham akkor van, ha a szervezet úgy érzi, valamit megtagadsz tőle és ezért ösztönösen "bezabálsz". Zabot, rozst nem szabadna? Mégis milyen alapon és miért? Ki mondta ezt neked? Mert hogy nem a tested, az is biztos. Gabonát enni nem bűn, sőt szükséges a megfelelő vitaminok és ásványianyagok pótlása miatt. Lehetőleg ne finomított búzalisztből és cukorból készült kalácsokat fogyassz, de szénhidrátra akkor is szükséged van!
2014. jan. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szénhidrát nélkül nem lenne elég energiád tornázni,amúgy ne legyen bűntudatod,én is zabpelyhet szoktam reggelizni,simán tudok fogyni,ráadásul az emésztésemnek is jót tett,így amióta eszem többet fogytam.
2014. jan. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A tejet nem tartom annyira jónak, vannak teljesen jó (csak szerintem finomabb és a testemnek is jólesőbb) helyettesítők, de a zab és a sajt... Abba még én se kötnék bele :D Annyira nem vagyok paleós, bár a megengedő verzió ezeket is engedi.

Teljesen felesleges, hogy a leírtak miatt bűntudatod legyen, főleg, ha minden mást megteszel, de ezek nélkül borulna az egész. Akkor így a jobb, nem? Próbálkozhatsz változtatással 1-1 elemnél, az nem normális, hogy ezek nélkül falásrohamaid vannak, bizonyára lehet ellene valamit tenni, de ha nem megy, nem megy. Nyugi :)


(Amúgy a gabona nem szükséges, a sok szénhidrát sem, továbbá szénhidrátot özönnel lehet bevinni nem keményítődús ételekből. Falnak megyek attól, hogy egyesek szerint aki nem eszik gabonát, az nem eszik szénhidrátot. Ez akkora butaság.)

2014. jan. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!