Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Milyen liszttel helyettesítsem...

Milyen liszttel helyettesítsem a finom lisztet?

Figyelt kérdés
Van egy receptem, még párom mamájától kaptam, és imádom, egy sós sütiről van szó. Az lenne a kérdésem, hogy melyik liszt az, amelyikkel a legjobb helyettesíteni a finom lisztet sütésnél?
2014. febr. 2. 12:54
 1/4 anonim válasza:
zabliszt, graham liszt. vagy allergia miatt?
2014. febr. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi miatt szeretnéd helyettesíteni? Azért mert egészségtelen avagy más oka van? Azt tudnod kell, hogy vannak receptek, amik egyszerűen nem működnek reform-lisztekkel,bármennyire is szeretnénk és akárhogy is állítják az ellenkezőjét a harcos hívők. A pizza tipikusan ilyen például, biztos van aki állítja, hogy lehet reform, de én úgy vagyok vele, akkor inkább nem eszem, hisz nem muszáj. Én magam kerülöm a finomított szénhidrátot, meg tudom számolni mennyi sima lisztet használok el egy évben, tényleg csak akkor ha elengedhetetlen. Tehát, ha ez egy kedvenc recept, amit nagyon szeretsz és nem sütöd túl gyakran, továbbá amúgy egészségesen étkezel, akkor szerintem felesleges változtatni rajta,mert nem kapod vissza ugyanazt az élményt. Persze ez csak az én véleményem. Ha mégis szeretnél, akkor az ízvilágától függ, melyik liszttel pótolható leginkább. Zabliszt, hajdinaliszt,kölesliszt,mandulaliszt, a variációk száma végtelen. Azt tudnod kell, bármivel is pótolod, hogy ezek a lisztek másképp viselkednek,értem ez alatt, ha ez kelt tészta például,a reform lisztek kevésbé látványosan kelnek,dagadnak. Ha csak "sima" tészta,akkor is más lesz a szerkezete, mintha sima liszttel készülne,arra azért számíts. Kísérletezz! A legtöbb receptet azért át lehet variálni szerencsére,én az említett pizzát és a fokhagymás csigát sütöm már csak hagyományos lisztből, a többi finomságra találtam alternatívát. No persze biztos sokat segített az is, hogy a nővérem dietetikus, a nagybátyám meg mestercukrász:)
2014. febr. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
fogyni szeretnék, vagyis, fogynom KELL, és ezért váltanám le.. kalóriát számolok főleg, eszek sokmindent amit eddig, de vannak dolgok amiket kihagyok, ilyen a kenyér, a finomliszt, stb. ezért gondoltam hogy hátha van valami ami nagyon hasonlít rá, de mégse olyan.. de lehet akkor ezt nem alakítom át, mert ez így nagyon finom. :D
2014. febr. 8. 16:36
 4/4 anonim válasza:
rozslisztet is használhatsz de az azért már jelentősebben megváltoztatja az ízét szerintem
2014. márc. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!