Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Tudnátok olyan ételeket írni...

Tudnátok olyan ételeket írni ami szénhidrátszegény, és finom is?!

Figyelt kérdés
Szeretnék étrendet változtatni bár akárhányszor próbáltam pár hét után feladtam! Szerintetek hogyan álljak neki? (kapszulákkal nem élek)! Köszi!
2013. szept. 12. 16:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Zöldséges,húsos ételek. Ezek jók. Pl főzelék sült hússal tej nélkül elkészítve, egy két kanál lisztel behabarva a saját levével. Ezek szénhidrátszegények.Vagy salátának elkészítve. Reggelire 1-2főtt tojás paradicsommal paprikával, vacsira mondjuk túró zöldséggel, ebédre meg főzelék sült hússal,és meg is van az étrend. Nasira mehet egy szelet szénhidrátszegény proteinturmix,vagy canderel diab cuccok.
2013. szept. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
hoppá,nem szelet turmix, hanem egy pohár :D szelet diab csoki.
2013. szept. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Rendben köszi! Bár a túrót nem szeretem de majd helyettesítem vmivel!

Azért várom még a válaszokat! :)

2013. szept. 12. 16:58
 4/11 anonim ***** válasza:

tojásos lecsó

darált hússal töltött cukkini

sült patiszon sült hússal

sült hús paradicsom szósszal

zöldséglevesek májgombóccal

tojásleves

paradicsom leves

főzelékek turmixolva főtt tojással


A zöldség is szénhidrát:):)

2013. szept. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

De a párolt zöldség egészséges nem? És nem hízok tőle nem?

Amúgy köszi a választ :)

2013. szept. 13. 21:13
 6/11 anonim ***** válasza:
bacon, kolbász, szalonna, tojás, disznósajt, sajtok, húsok, kókuszzsír, avokádó, kókusz, dió, mogyoró, mandula (...), tepertő, olivabogyó, olivaolaj, citromkrém, tojás+kókuszzsír+eritrit+csoki puding, saját készítésű kókuszzsíros raffaelló, tojásból készült palacsinta, tojásból és kókuszreszelékből/mákból készült süti stb
2013. szept. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2013. szept. 15. 08:01
 8/11 anonim ***** válasza:

Pl egy jókora bringázás (60-80 km) után amit szoktam enni, hogy a cukrot ne emelje meg de tápláljon:


Néhány fej (előre kiadagolt, a szárával együtt felszeletelt és lefagyasztott) csiperke gombát összefagyva teszem a serpenyőbe. (fagyasztás után jóval ízletesebb, illatosabb a gomba)


Leöntöm kókuszolajjal.

(1400,-Ft liter és koleszterin szegény és finom is)


Megsózom tengeri sóval.

(a kálium is kell a sejteknek, nélküle görcsöl az izom!)


A paprikát is felszeletelem vékonyra.


Fedő alatt a saját levében párolom 10-15 percig.


Amikor elment a leve, akkor ráteszek egy vagy két tojást (előre egyenletesre keverve és külön megsózva tengeri sóval).


Ahogy sül egyben az egész, közben megforgatom és szétszaggatom, felemelgetem, hogy ne ragadjon le.

Fenséges és táplál.



A gomba olyan tápláló fehérje mint a hús, de nem emeli meg a cukor szintet mert szegény szénhidrátokban.


Ja a lényeg, hogy rozs kenyérrel eszem, hogy a végén se rontsam el a szénhidrát diétát. :)

2013. szept. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Korábban 72-74 kiló voltam, aztán cukros lettem.

(2005-6 körül)


Mostanra 65 kiló körül tartom magam.

Sokat kerékpározok, kreatin monohidrátot szedek és CLA kapszulát. Ezzel jelentősen lenyomtam a cukrom.


Étkezés után két órával mérve 4.3-5.8 között tudom tartani a CLA miatt.


(Arra kell vigyázni, hogy a túlsúlyos és mozgásszegény életmódot folytató embereknél ellenkező hatást válthat ki)


Ha valaki nem cukros, csak kicsit testesebb, akkor sokat kell mozogni a diéta mellett. Análkül nincs tartós testsúly csökkenés!


Szerintem a legkényelmesebb testmozgás a kerékpározás mert rengeteget lehet menni, persze nem elsőre és nem is tizedik alkalommal, hanem sok sok edzés után. Viszont egy-egy alkalom után az izomnak nem szabad éhezni. Fehérje kell neki szénhidrát nélkül. Akkor nem hízol vissza.


Ja és az előzőgomba recept leíráshoz még hozzá tartozik, hogy Cólát is lehet inni utána, de csakis energia menteset! (talán ez magától értetődik) :)


Na meg sok folyadék kell, hogy ki mossa a szervezetből a bomlás termékeket. pl. én megiszom egy alkalommal fél literes pohár tiszta vizet.


(A Cola és egyéb hasonló lé

csak a kortyolgatás élvezetére való)


Azt sem szabad megtagadni magunktól ha kívánjuk, de cukor nélkül.

2013. szept. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hűha! Köszi!

Sajnos egyetlen gond van! A gombát nem eszem meg! Ahogy a halat a májat és a túrót sem! Nem csak azért mert nem ízlik hanem pl a gombára allergiás vagyok! Tudom hogy ezek a "legjobb fogyaszó" ételek de valamivel csak lehet helyettesíteni ami nem annyira szénhidrátdús!??

2013. szept. 23. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!