Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Valakinek valami tapasztalata...

Valakinek valami tapasztalata segítene nekem?

Figyelt kérdés

Szóval én egy 14 éves srác vagyok 120 kg és 180 cm és azt szeretném kérdezni hogy valaki tudna ajánlani egy jó étrendet vagy hogy mennyi szénhidrátot kalóriát vigyek be , Ezt akár privibe is megírhatjátok és nagyon megköszönöm annak az embernek ja amúgy napi étkezésem :


Reggeli : 1 szelet teljes kiőrlésű kenyér vaj , parizel 1 pohár tea

Tízórai : Nincs!

Ebéd : 1 tál leves (3-5 dl) , 1 tál második (5-7 d) pl: főzelék , tészta , húsfélék stb...

Uzsonna : Nincs!

Vacsora : 1 szelet kenyér vaj , párizsi , 1 pohár tej vagy üditő cukormentes .


Köszönöm előre minden kedves segítőnek jól esne :)



2014. márc. 10. 21:48
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam hogy 185 cm és este is teljes kiőrlésű.
2014. márc. 10. 21:49
 2/5 anonim válasza:
ne éheztesd magad, gyümölcsöt mindig fogyassz, én reggelire natúr zabpelyhet eszek az sok energyt ad, a sport a legfontosabb. próbálj futni, de ha lehet füvön, a térded miatt, sok folyadék. futás előtt minimális étkezés, mert tele pocival csak az aktuális kajcsit futod le.
2014. márc. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia

Tudod az a baj hogy abszolút nem jó amiket eszel, se a minősége, se a sorrendje ahogy eszed.

Másrészt, anyagcsere és lelki probléma is lehet a háttérben. Ezt nem tudhatom.


Mondok pár tippet:

Ezeket kerüld el, teljesen:

Gabonafélék, búza, rizs, kenyérfélék, és minden ami lisztből készült

Hüvelyesek, babfélék, borsók, szója, amerikai mogyoró, stb.

Tej és tejtermékek

Keményítő tartalmú zöldségek (burgonyafélék)

Növényi olajokon belül, finomított,hidrogénezett növényi olaj, transzzsír, margarin, ráma,

Cukorfélék, répacukor, nádcukor, fruktóz

Készételek

Mindenféle boltban kapható felvágott, kolbász,

Konzervek

Minden boltban kapható, szénsavas és rostos üdítő

A bolti olcsó sókat ne edd meg.

Azért kerüld a kenyeret, cukrokat és a szénhidrátok egyes fajtáit, mert hamar lebomlanak és éhséget okoznak, a szervezetet inzulin termelésre kényszerítik.



Ezeket eheted:

Gyümölcsök de csak keveset

Zöldségek, amennyit csak tudsz

Állati húsok, zsírok. Mehet, egyél hozzá sok zöldséget pl. sült hús és párolt brokkoli-spenót és tojás vedd elő a képzeleted

Halfélék, de nem konzerv halak

Tojás

Olajos magvak/csonthéjas gyümölcsök (mandula, kesudió, törökmogyoró, pisztácia,dió, tökmag, gesztenye, stb. ezeket akkor ha rád jön az éhség.

Hidegen sajtolt növényi olajok pl oliva....

Gombák

A lényeg: Zöldségek, húsok, magvak, hidegen sajtolt olíva olaj.

Tisztított víz, vannak olcsó víztisztítók, én 13 ezerért vettem, teljes más a víz. Ásványvizet kerüld és minden műanyag palackban lévő italt.

Tiszta só. Az nem jó amit a boltban veszel. Nézz utána: Himalája só. Patikasó.


Nálad az a fontos hogy meggyorsítsd az anyagcsere folyamataidat és minél kevesebb szemetet viszel be a testedbe ez annál hatékonyabb.

Soha ne éhezz, viszont amikor eszel mindig mértékletesen tedd.


A másik ami igen fontos, mozogj, tornázz, edz, hetente legalább háromszor, fuss, kocogj ha az egészséged engedi. Mindig melegíts be előtte. Csináld rendszeresen, ahogy az étkezést is.

Reggel amikor felkelsz, lélegezz nagyokat, teljesen fújd ki és szívd be a levegőt pár percig, nagyon fontos hogy tiszta oxigénhez jusson a szervezeted, jobban működik.


Ne erőltess semmit, könnyedén tedd meg ezeket amiket leírtam, fokozatosan vezesd be az életedbe, és meglátod, fél éven belül remek formában leszel. Több mint remek formában.

Sok sikert..!

2014. márc. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, a tej nagyon bűnös dolgog? Sajna én imádom :(
2014. márc. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha jólesik természetesen igyad :) Én nem tudom meginni :)

Kellemes napot..!

2014. márc. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!