Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ketogén diéta: hús és zöldség....

Ketogén diéta: hús és zöldség. Jól tudom? Van még valami amit tudnom kell? Esetleg van valakinek személyes tapasztalata?

Figyelt kérdés

Semmi rizs, kenyér, krumpli, kukorica, gyümölcs, zabpehely, tej.

Csak hús félék, halak, tojás és zöldségek.

Ez a ketogén igaz? Zsírt bátran lehet enni vagy csak módjával? Túróval mi a helyzet? És a hüvelyesekkel?

Személyes tapasztalat?


2013. jún. 26. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:
38%

Nulla szénhidrát, a többi mehet.

--

A sportoló rokonom rendszeresen csinálja, versenyek előtt. Amint abbahagyja, pár hét alatt 10-20 kg felugrik, pedig maratonfutó az illető, és nyilván folyamatosan fut, nem verseny előtt 1 héttel kezd edzeni. Verseny előtt pár hét alatt képes ketogén diétával ugyanennyit fogyni.

Ezt azért írom, hogy te sem fogod tudni megtartani az elért súlyt.

2013. jún. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oké, köszi. Akkor felejtős.
2013. jún. 26. 14:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Nos. A ketogén diéta extrém kevés szénhidrát (úgy 0 és 30g között, emberfüggő, főleg a beindításához jó a majdnem nulla, hisz a teljesen nulla kvázi lehetetlen, de állítólag van, aki 30g fölött is ketózisban marad), viszonylag kevés fehérje és sok zsír. Hogy mennyire sok, az függ a kalóriabeviteltől is, hiszen a minimálisan szükséges fehérjét s valamicske zöldséget azért célszerű bevinni, úgyhogy egy kisebb napi kalóriamennyiségbe kevesebb zsír fér. Egy 5ezer kalóriás étrendben lehet 90% zsír is. Nálam (ilyen ezersokszáz kalória) valamivel 80% alatt van, de én alapvetően nehezen eszem kevés szénhidrátot, úgyhogy a normál étkezésemben olyan 66%-os a zsír, az már csak lowcarb.

A százalék persze kalóriaszázalék, úgyhogy nem kanállal kell enni a zsírt, fér mellé (módjával) zöldség, sőt ha valaki csak a százalékokat tartja be s nem mindenféle plusz korlátot, akkor gyümölcs is. De főleg zöldség és olajos mag adja a szénhidrátot (az olajos mag tökjó, mert úgy zsíros, hogy nem annyira tűnik fel, valamint én nem szoktam húst enni, ami valljuk be, valamit nehezít a ketogén étrenden :) lehet, hogy olajos mag nélkül is megy, fogalmam sincs).

A sovány húsok nem ajánlottak, hiszen könnyen elhúzzák a fehérjearányt, bár ha az ember mégis összehozza, szerintem fogyaszthatók... De sokkal eleve egyszerűbb zsíros húsokat használni.


A hüvelyesekben sok a szénhidrát, úgyhogy maximum nyomokban lehetne enni, akkor meg minek, bár pár szem borsó nagyon humoros, én aztán nem szólnék bele.


A ketogén diéta eleje lehet rázós, fejfájás, szellemi tompaság, de nem írom le azt, amire rá lehet keresni és sokkal jobban elmagyarázzák a ketontestekre átállást, mint én. Nekem személy szerint túl alacsony a 30g CH is, nem jól érzem magam vele, amúgysem szeretek számolgatni, úgyhogy csak 2 nap tapasztalatom van, enervált agyatlan zombi lettem. Biztos meg lehet szokni s talán probléma, hogy nem olyan sokkal a szénhidrátdús életem után próbálkoztam, mindenesetre azóta tudom, hogy a kókuszzsírral kevert darált mogyoró (lehetőleg pici gyümölccsel, ami ketogén diétában, jobb ha pl. málna, amiben az élvezet/CH arány igen jó) finom, tápláló édesség, gyakran alkalmazom :)

2013. jún. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy belekérdezek, de már egy ideje nem eszem sem kenyeret, krumplit, rizst, tésztát, hanem föként zöldségféléket, húst, tojást. Édességet soha nem eszem, mert nem is szeretem.

Ennek ellenére a 30 g szénhidrátot nem sikerül tartani, minden nap ennek legalább a 2-3-szorosa jön össze.

Mit csinálok rosszul?

2013. jún. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4: Semmit nem csinálsz rosszul, 30g roppant kevés, lazán bevihető a többszöröse csak zöldségből. (Nálam sütőtökszezonban simán fel tud menni a CH 200g-ra minden különösebb igyekezet nélkül, szinte csak zöldségből. De paradicsomos káposztában is ettem már 100g fölött egy nap, s azért mást is ettem aznap. Ez ilyen, a zöldségekből igen sokat lehet enni, ami sok szénhidrátot jelent.)
2013. jún. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálad az alapokkal is gond van. Fogalmad sincs hogy mi az a fehérje/szh/zsír és hogy miben találhatóak.

Egyébként meg a ketogén diétát epilepsziás gyerekek kezelésére fejlesztették ki. Te meg nem hinném hogy az lennél!

2013. júl. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!