Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Hogyan adjak le súlyfelesleget...

Hogyan adjak le súlyfelesleget? Pontosabban hasról zsírt.

Figyelt kérdés

37 éves férfi vagyok, magasságom 178cm, testsúlyom 81 és 84 kg között váltakozik.

Jelenleg könnyű fizikai munkát végzek, rendszeresen sportolok. Mind cardio, aerob és súlyzós edzéseket is csinálok.

Nem a tömegemmel van gond, hanem az eloszlással. A lábam izmos, a felsőtestem kevésbé, de látszik az edzés hatása.

A hasam azonban kicsit nagyobb a kelleténél, zsíros.

Hiába az edzések, nem megy le.

Úgy hallottam, hogy itt fontosabb a táplálkozás, mint az edzés, s hogy az alacsony CH és magas fehérjetartalmú diéta segíthet.

De mit s hogyan egyek? Hányszor, mennyit egy nap?

Ha alacsony CH bevitel miatt kevesebb energiám lenne sportolni, felfüggeszteném egy időre, a fő cél a zsír leadása hasból. Úgy érzem, hogy ha fel kell ugranom, 5 kilóval többet kell megemelnem a hasam miatt, mint ideális lenne.

Valami ötlet?


2014. márc. 20. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
2014. márc. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagyvonalakban, igen, a szénhidrátott kell csökkentened, de jól látod a helyzetett, így kevesebb energiád lesz az edzésre, de nem szabad abbahagyni, ugyanolyan keményen vagy még keményebben kell edzeni. Mindezt azért hogy a szervezeted ne izomból kezdjen energiát nyerni. Persze ezt nem lehet "fogyókúránál" megakadályozni, de minimalizálni igen. Ha meg már izmot pakoltál magadra azt illik megtartani (emellet a több izom több kalóriát éget, kvázi több kajával fogysz)


Napi 5-6 kis étkez kellene a minél gyorsabb anyagcsere miatt, ezek főleg fehérje és zöldség alapon. Zsírégető mozgásnak meg aerob edzés (130as pulzus alatti monoton mozgás minimum 40 percig) illetve ha bírod akkor intervallum edzés.


Ez így nagyvonalakba, de a fent linkelt sárga kapszulát olvasd el, sokat fog segíteni!

2014. márc. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, elolvasom, mindkét válasz hasznos.
2014. márc. 20. 20:11
 4/7 A kérdező kommentje:
Miközben olvasom jókat röhögök is a nyelvezeten :D
2014. márc. 20. 23:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát nem egy hagyományos,száraz,tudományos olvasmány. :-)

Én magam személyesen is ismerem a szerzőt,a stílusa sokakat taszít,de véleményem szerint,nem sok ilyen épkézláb ember van manapság a híg fos tengerében.

2014. márc. 21. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5 liter víz naponta??? na jó, azt nem bírom meginni. 2.5 liter talán szenvedve.
2014. márc. 28. 06:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Erőltetni kell és akkor jó lesz! :-)

Nekem simán megy a 4-5 liter,diéta alatt a 6 is.

2014. márc. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!