Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ha mindenki más igen, én...

Ha mindenki más igen, én miért nem fogyok még mindig ettől a módszertől?

Figyelt kérdés
Mindenhol olvasom, hogy elhagyja a cukrot, tésztát, mindenféle lisztes cuccot, burgonyát, és 1 év alatt 22, meg 28 kilótól szabadult meg. Ezeknek a dolgoknak a hatására junius végén-július elején úgy döntöttem, én is ezt a példát fogom követni, mert csak pozitív dolgokat olvastam róla. teljesen kiiktattam az étrendemből ezeket a dolgokat, csak csirkemellet, esetleg combot eszem, párolt zöldésggel, vagy jégsalátával, napi 2-3 liter szénsavmentes ásványvíz. A mozgás olyan amilyen, nem élek túl aktív életet, de amikor lehetőségem van tornázom, guggolás, kitörés, hasizom gyakorlatok. persze a tornához a lelkesedésem hamar elmúlt, de a diétát még mindig szigorúan tartom. A bökkenő csak az hogy ezalatt az idő alatt mindössze kb. 2 kilótól szabadultam meg. Azt hozzáteszem, hogy rajtam vagy 15 kiló a felesleg, de ha ennyit leadnék, nagyon vékony lennék, szóval megelégednék a 10-el is. De a kérdés, miért nem fogyok? Miért nincs semmi változás? Nincsen pajzsmirigy problémám, ez már biztos. Valakinek ötlet??
2014. nov. 20. 20:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Le tudnád írni egy napi étrended mennyiségekkel együtt, illetve az adataidat(nem, kor, tetsúly, magasság)?
2014. nov. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát, 23 éves vagyok 68 kiló. Reggelire, általában 4 deka zabpehely vízben főzve xilittel, fahéjjal. Ebédre, fogalmam sincs hány deka, de 2-3 szelet vékony csirkemell. Mellé párolt zöldség répa-karfiol-brokkoli mix. Na viszont ebből jó ha 3 falatot le tudok tolni magamba, mert nagyon utálom, de nekem azt mondták olyannal amibe borsó van ne próbálkozzak. Vacsorára néha pár falat húst ami ebédből megmarad, néha 1-2 főtt tojás, vagy tojásrántotta. Tojásos cuccokat am van, hogy reggelikor is eszem. Valamint nap közbe szoktam enni gyömölcsöt. Mandarin, grapefriut, alma....Én már arra is gyanakodtam, hogy talán pont a gyömölcsöktől nem indul meg, mert ugyebár amikor nyáron elkezdtem, mindenfélét összeettem dinnyét is...
2014. nov. 20. 20:17
 3/10 anonim ***** válasza:
Probalj meg naponta 5x etkezni, tobbszor keveset. Mozgas nelkul pedig sajnos nincs jelentos fogyas :/ probalj masnaponta 20-30perc intervallumos futast vegezni.
2014. nov. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A mozgás segít és kell is az egészséghez valamennyi, de természetesen az ember fogy nélküle is. Extrém eseteket kivéve egyszerűen kalóriadeficit kell.

Kérdező, még az extrém szénhidrátmegszorítás sem fogyaszt automatikusan, számítanak a kalóriák. Én ennél szénhidrátszegényebben étkezve sem fogytam, amíg nem vezettem be egypár személyre szabott egyszerű

trükköt :) Viszont Te kalóriából se vihetsz be sokat, az alapján, amit írtál. Elvileg fogynod kéne. Egyszer kiszámolhatnád egy tipikus napod kalóriatartalmát (s akkor már a makrotápanyagokat is), pontosan, őszintén. Bár elég sokat kell csalnod ahhoz, hogy ebből túl sok kalória jöjjön ki.


A borsótól pedig ne félj. Én is szeretem, jó cucc. Szomorúnak tartom, hogy ártatlan zöldségektől elijesztik a nálam jóval befolyásolhatóbb embereket (jó vagyok benne, hogy szembemenjek a mások fejében elhelyezkedő étkezési szabályokkal, ha nem passzol hozzám), akik még csak nem is ketogéneznek. Miért jó, ha a borsó cukra helyett a zabpehelyben levő összetett cukrot eszed, nem értem, főleg, hogy ez utóbbi jóval több, hacsak nem kifejezetten zöldborsófőzeléket eszel, de emberes adagot...

Ne egyél olyat, amit utálsz :(

Amúgy teljesen jókat eszel, csak nekem túl kevésnek tűnik (amitől még fogynod kéne, max. lassulna az anyagcseréd is, de az akármennyire azért nem tud), s ha nem eszel sok tojást, akkor vigyél be zsírt is, mert kell. Változtass valamit, hátha történik valami. Szerintem tedd élvezetesebbé az étkezésed, azzal mindenképpen nyersz.

2014. nov. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Normál, egészséges étrenddel csak 2kg-ot fogytam, tornával +5kg-ot. Szóval nagyon fontos a megfelelő mozgás, javítja a keringést és az anyagcserét, fiatalítja a bőrt.
2014. nov. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kevesebb gyümölcs és zöldség kell, konkrétan ne egyél gyümölcsből egy almánál többet, se zöldségből fél kilónál többet, a csirkemell pedig ne pár vékony szelet legyen, akik lefogytak vele -mint én is-, azoknak az a legfőbb táplálék! Gyakorlatilag annyit is ehetsz belőle, amennyi beléd fér; színhús, nem hízlal! Javaslom még estére a zsírszegény túrót, az is egy nagyon alapvető táplálék. Én 96,5-ről fogytam 72-re, erről fényképeim is vannak. Mielőtt valaki elkezd fogyózni, szánjon rá kis időt, hogy megtanulja a test alapvető működését, ami a témát illeti!
2014. nov. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, mi ez a zöldségüldözés újabban a gyk-n... Szerintem a legjobb, ha annyit eszem belőle, amennyit csak akarok :) Fél kiló elég kevés, ha épp olyanom van. Hogy kinek árt, ha megeszem pl. egy kiló zöldséget, amiben az én esetemben tipikusan max. 30g szénhidrát van, fel nem fogom.


Azzal egyetértek, hogy a csirkemell lehet több is, bár lövésem sincs, egy vékony szelet mennyi, én nem eszem ilyesmit soha.

2014. nov. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Az a durva, hogy test alapvető működéséről, összetett cukrokról beszéltek, amikor felteszem, fogalmatok nincs, mi az a cukor... :DDDD

A cukrok olyan anyagok, amelyeket a növények fotoszintézis útján állítanak elő, amelyben hidrogén és az oxigén aránya 2:1 (H:O irányban számolva). Innen a anno őket a szén hidrátjainak gondolták őket.

A cukrok olyan anyagok, amelyek erélyes vízelvonószerrel (legtipikusabb példa a tömény kénsav) vagy hevítéssel vízre és szénre bonthatók.

A cukor alatt a köznyelvben mono- és diszachariok kristályait érjük.

Monoszacharidok a legegyszerűbb szénhidrátok, nem bonthatók egyszerűbb cukrokká savas hirolízissel.

A diszacharidok (és oliszacharidok) ÖSSZETETT SZÉNHIDRÁTOK, amelyek viszonylag kevés moszacharid molekulából épülnek fel.

Vannak még ezenkívül poliszacharidok, amelyek bonyolult szerkezetű óriásmolekulák, nagyon nagy számú monoszacharid molekulából tevőnek össze.

Amúgy... A kérdezőnek pedig azt javaslom, hogy egyrészt ne a "Azért csinálom, mert FOGYNOM KELL!" hozzáállással csinálja, hanem úgy, hogy "Azért csinálom, mert egészséges akarok maradni!"

2014. nov. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
viszonylag kevés monoszacharid molekulából*
2014. nov. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Fogyashoz almaecet..! ;) bevalt .

Es nem tartottam be a fent emlitett etkezesi szabalyokat; ki hogy itel,de ezzel az olcso szerrel siman le lehet fogyni.Meg a szomszed csajnak is sikerult :)

2014. nov. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!