Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Aki már csinált szénhidrátszeg...

Aki már csinált szénhidrátszegény diétát: hogy lehet kibírni?

Figyelt kérdés

2015. febr. 9. 22:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én pár éve figyelem a ch-t azaz szigorúan 3*9hónapig terhességi diabéteszek mellett. Azóta sem eszem (max évente 2-3 alkalom) finomított ch-t és cukrot. Teljesen az életem része. Lassan felszívódó szénhidrátot, alacson GI-t tartom szem előtt. 2 hónapja fogyás miatt a kalóriabázison vezetem az étkezéseimet. 50-90 gr ch között mozog. Az én gyengéim az olajos magvak...sajna pár zacsi esténként...azt kéne leadnom....
2015. febr. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
és nem vagy éhes? Vagy ha valahol egy kazal süti áll, nem vágysz rá? Én fogyni szeretnék, még csak 3 napja csinálom, de vannak kilengéseim.. Van minta étrended?
2015. febr. 9. 23:49
 3/16 anonim válasza:
64%
Sütit is lehet enni, csak ne cukorral édesítsd (helyette pl.:nyírfacukor) a finomliszt is kiváltható, akkor a zab, köles, rizs jó szénhidrátforrások és laktatnak is, emellett persze a rendszeres napi 5 étkezéssel nem lesz éhes az ember.
2015. febr. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyről a kettőre kell átállni, illetve nem az összes szénhidrátot csökkenteni, hanem a gyors felszívódásúakat. A lassúak sokáig telítenek, s megadják a szervezet számára fontos CH-adagot is, így nem jön elő az édességvágy.
2015. febr. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Sokkal jobban laktat egy tk kiőrlésű ch csökkentett kenyér mint a sima fehér. Igyekszem 3 óránként enni. Nem, nem vagyok éhes. :) ha édességrevágyom, sok jó dolgot el lehet készíteni otthon is amit nyugodt szívvel meg lehet enni. Tiramisu, túróspite, joghuros gyümölcstorta, palacsinta, pogácsa....stb cukor helyett eritritollal és ch csökkentett lisztből/vagy magliszttel keverve... na persze itt is igaz h mértékkel kell enni. Amúgy pl vendégségben nem vágyakozom a sütik után. Szerencsére nem vagyok egy nagy sütis...

Csokit is találtam olyat ami ízlik és ehető.

2015. febr. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ok, köszi a válaszokat!
2015. febr. 11. 05:07
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is egészségügyi okok miatt kellett Ch-t csökkenteni. Igaz már nem számolom úgy, mint a cukorbetegek, de megválogatom hogy mit eszek. Nekem a gyümölcsök a gyengéim, azokat soha nem is korlátoztam. Az összes többi jól pótolható. Egyébként a motiváció a kulcsa az egésznek. Fokozatosan hagyj el dolgokat, de ha valamiről elhatároztad, hogy elhagyod vagy csökkented, vedd nagyon szigorúan eleinte, gondolj arra, hogyha egy kicsit is csalsz most akkor tönkrevágtad 2nap / 2 hét / 2 hónap erőfeszítéseit, tök fölöslegesen szivattad magad eddig, és gondolj arra is, hogy miért csinálod ezt. Próbálj globálisan tekinteni erre az egészre, ne csak a szénhidrátot csökkentsd, hanem próbálj összességében egészségesebben élni. Jó táplálék, mozgás, elegendő alvás, méreganyagok kerülése stb. Itt a tavasz, remek zöldségek jönnek, szép idő lesz, sokat tudsz a szabadban mozogni. Menni fog, hajrá!
2015. febr. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte tűnhet csak rémisztőnek.

Később ha az életed részévé válik, akkor kialakul (ha kialakítod) az az étrend, ami csak a létfontosságú szénhidrát mennyiséget viszi be, annyit amit le tudsz bontani kettő órán belül és amit fel tud használni, el tud égetni a szervezet a napi tevékenységek során.


A cukor klasszikus formáját el kell felejteni.

A fehér lisztet megint csak kerülni kell.

A rizst és krumplit erősen vissza kell szorítani.


Fehérje, hús, jajt de főleg a halfélék mehetnek. bőséggel.

A zölségek megint csak jók. A gyümölcs félékből a szénhidrát tartalmuktól függően lehet fogyasztani. A szénhidrátban dúsabbakból is lehet egy keveset, de pl banámból legfeljebb egyet érdemes 2 órán belül. és csak másfél-kettő óra múlva érdemes mást enni. Ez a "kétóránként evés" egyébként is jó, mert elkerülhetjük vele a mindig eszem egy kicsit, jó kis hízlaló kúrát.


A "kettő óránként egy kicsi"-t, már sokkal kímélőbb és elég is, ha csak nem vagy kemény fizikai munkát végző szántó-vető. Már pedig nem nagyon hiszem, akkor nem adódott volna a kérdésed. :)


A koleszterin a másik, ami jókora energiát hordoz és hajlamosít a szénhidrát anyagcsere sérülékenységét elősegíteni.

2015. febr. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Amit érdemes lenne figyelembe venni: az ember nem csak azért eszik mert éhes. Öltözködni se, csak azért öltözködünk, mert különben fáznánk. Szóval a diéta, a szénhidrát szegény étrend, stb. melett legyen elfoglaltságod. Annyi dolgom volt, úgy le voltam terhelve, hogy enni se volt időm, se kedvem. Ismerős szöveg ugye?
2015. febr. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
45%
Szia! Én max 50 g Ch-t eszem egy nap, de inkább kevesebbet, általában 20-30 körül. Ezt is csak zöldségből viszem be, kivéve a pirosakból mert azok "cukrosabbak". Semmi liszt, rizs, krumpli, gabona, stb, teljes kiőrlésű sem. Útifű maghéjat azt használok és magliszteket is (pl. lenmagliszt, szezámliszt), de ritkán és némelyiknek magas lehet a Ch tartalma. Cukrot, xilitet sem eszem, eritritet használok. 2 hét alatt le lehet szokni a cukorról, édes ízről! Nagyon durván hangzik, eleinte én sem hittem el, de tényleg így van! Nem nehéz tartani! Az első 2-3 hét volt nehéz, de inkább csak az, amíg megtanultam kitalálni, hogy mit fogok enni, és hol szerzem be hozzá az anyagokat. Már korábban is sok zöldséget ettem és kenyeret alig. Én gyümölcsöt sem eszem, helyette nyers zöldségek. Hajrá, sok sikert kívánok neked, ne add fel, hamar belejössz és menni fog! De ne csalj! Ha picit csalsz, utána jön a még egy pici, majd a sok, végül nem látod az eredményt... (Ha nagyon nem bírod, 2 hetente egyszer tarthatsz egy csalós napot, de csakis egyet, utána térj vissza!!) Remélem segítettem. Hajrá!
2015. febr. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!