Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ketogén diétában a CH szegény...

Ketogén diétában a CH szegény nap így jó lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Ketogén diétával szeretnék lefogyni és ha működik lehet még tömegelni is annak az tömegnövelő változatával folytatni,de ez most lényegtelen.

A héten már elkezdtem egy "tisztább" étrenddel, amiben csirkemell volt + brokkoli és a zsírt úgy vittem be, hogy szőlőmag olajat ittam (szó szerint, 4 étkezésből 3szor 50g-ot) és hát az kicsit rosszul esett, nem bírta a gyomrom és undorító is volt inni.

Így fel is adtam, mondván át kell alakítani, mert ez így nem lesz jó.

Csináltam egy másik étrendet ami kicsit emberbarátibb és talán mennyiségre is több, így jobban bírom napközben, de félek, hogy túl kevés telítetlen zsírt viszek így be.

Itt az étrend:

reggeli edzés/aerob után 1 adag fehérje turmix

1. étkezés (edzés/aerob után fél órával): 4 tojásból rántotta + 3 csirkemell sonka (hogy ne legyen a rántotta 2 nap után unalmas)

2. étkezés: 125 g darált disznóhús (30%-os) + 100g parajpüré (nincs benne liszt csak 2 kanál tejföl + olaj és fűszerek) + 25 g szőlőmag olaj

3. étkezés: ugyanaz mint a 2.

4. étkezés: 100g csirkemell + egy kis light majozéz/tejföl/sajtkrém


Ez így összesen kb 130g fehérje 180 g zsír és 10g szénhidrát (2180 kalória)

70 kiló zsírmentes tömeggel számolva a kalória szükségletem (70*24=)1680 és mivel közepesen aktiv tevékyenséget végzek ezt megszorzom 1,6-al, így 2688 kalóriát égetek egy nap. így az étrendem kb 20%-al kevesebb a napi szükségletnél. Ha jól tudom 10-20%-os kalória csökkentés az ideális a fogyáshoz, mert nem olyan sok, hogy az már izomból mennyen nagy részt. Szerintetek így megfelelő lesz? Persze még van 1 napom hetente amikor visszatöltöm a szénhidrátot, azt nem írom le és van heti 3 edzés is (2 súlyzós a hét elején +1 köredzés a CH töltő nap reggelén) és 3 aerob edzés 60-70%os pulzustartománnyal 30-40 perc.



2015. febr. 18. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez így jól hangzik! De mi van pontosan a fehérje-turmixban?
2015. febr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
100% whey protein professional. 30g 1 adag abban 22g fehérje van 1 g CH és 2 g zsír. tejsavó fehérje. A gyors felszívódás miatt akarom inni edzés/aerob után, hogy hamar legyen mit emészteni és beépíteni, ne kezdje el az izmot bontani.
2015. febr. 18. 20:09
 3/3 anonim ***** válasza:
De nem lenne jobb valami olajos mag (dió, mogyoró)? Csak finomabb.
2015. febr. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!