Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Az igaz, ha az ember nem...

Az igaz, ha az ember nem eszik sok szénhidrátot, de sok zsírt viszont igen (kalóriatöbblettel) akkor nem hízik?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 20. 16:38
 1/8 anonim válasza:
17%

Kaloriatöbblet szénhidráttal:

Kaja be > monoszachariddá(glükoz) bontja a nyál, gyomor, hasnyálmirigy > megnő a vércukorszint > Langerhans szigetek inzulint termelnek > az inzulin elszállítja az energiát a sejtekhez > betelik a sejtek glikogénraktára > energia többlet esetén a zsírszövetben tárolódik a felesleg = HÍZÁS


Kaloriatöbblet zsírból

kaja be > alacsony vércukorszint, inzulintermelés nincs > ez ingerli a májat, hogy ketontesteket állítson elő > glukagon a sejtekhez szállítja a ketonokat > felesleges energia esetén keton kipisilés


Magyarán : IGAZ

2015. ápr. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én előbb a kalóriatöbbletet értelmezném. Mármint egységesen.


Az étkezés hatással van a szervezet kalória felhasználására, így ha valaki sok szénhidrátot vagy ha sok zsírt (de kevés szénhidrátot) eszik, ugyan annál a kalória mennyiségnél is más a szervezet működése, relative más lesz a kalóriatöbblet. Lehet a 2. esetben nem is lesz kalóriatöbblet.

2015. ápr. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezt hívják ketogén diétának.

De ahogy minden diéta esetében itt sem szabad ész nélkül bele kezdeni.

2015. ápr. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha zsírt viszel be feleslegben, akkor az ugyanúgy meg a tartalékba. A szervezet elsődlegesen a bevitt szénhidrátot használja, mivel eleve az a sejtek üzemanyaga, zsírt csak akkor, ha már nincs más energiaforrás. Akár szénhidrátból, akár zsírból viszel be túl sokat, az hízáshoz vezet.


Egyébként már pár éve megtaláltál azt az allélváltozatot, ami fokozza a zsírtól való hízékonyságot, a szénhidrátos változatot is.


Ha visszaolvasgatsz itt a kérdéseknél, nem egy olyat fogsz találni, akinek sikerült híznia a sok zsírtól.

2015. ápr. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Persze, sok zsírtól lehet hízni..


Csak míg szénhidrátból bárki túleszi magát, fokozza az éhséget és a zsírraktározást addig zsírból normális ember ÁLTALÁBAN ritkábban eszi túl magát. Kivéve ha csoki, a zsír+cukor az trükkös dolog :D

2015. ápr. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

NAGYON könnyű zsírból túlenni magunkat... Laktat, az rendben van, de elég egyszerű 1-2 ezer kalóriát betolni igen rövid idő alatt, kis térfogatban, még nem érezve, hogy ez sok lenne... Némi odafigyelés nem árt, legalábbis annak, aki ilyen típus. Nekem nagy étkezések kellenek, így az időzítés is fontos, különben bőven túlmegyek a kalórián, pedig csak az éhségemet verem el. Igaz, nem tudom, híznék-e úgy, elég jó vagyok stagnálásban.


Tuti, hogy egy normális test hízik kalóriatöbbletnél, bolond lenne kipisilni a drága energiát... Az rendben van, hogy a testi folyamatok nem a zsírraktározás irányába hatnak, de ha egyszer ott a fölösleg...

Ez csak az én személyes laikus véleményem, viszont az tény, hogy normálisan tömegnövelni simán lehet sok zsírral.

2015. ápr. 21. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a felesleges energiát intenzív testmozgással lehet leadni. Ahhoz izomépítésre van szükség, hogy minél könnyebb legyen végrehajtani a megfelelő intenzitású testmozgást. Először a szénhidrát bomlik le és használódik el, azután ha nem maradt más, akkor nagyon nehezen a zsír. Az izom építéshez viszont fehérjére van szükség.


Ha megfelelő intenzív testmozgással elégetjük a bevitt energia forrást (táplálékot), akkor nem hízunk.

2015. ápr. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért.. ketontestek vizelettel is ürülnek.

Izmok nem csak szénhidráttal működnek, zsírral is.


Szóval ez az egész jóval árnyaltabb, szerintem.

2015. ápr. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!