Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Napi 400kcal egészségesen és...

Napi 400kcal egészségesen és napi 3óra mozgás Mennyit fogyhatok vele?

Figyelt kérdés

Napi 400kcalt ènnèk edzès után kefírt mindig, de a többi zöldsèg nèha gyümölcs.Valamint nèha lehet edzès után túró vagy főtt tojás.

Mindössze napi 3-szor ètkeznèk (mellè szednèk minden ezüksèges vitamint) s három órát futópadon hegymenetes gyorssètába lenyomnèk.(kb:1000kcal minusz minimum)

Ha lesz energiám kocogást is viszek bele..de ennyi kaja melett kètlem.

Valamint heti háromszor fenèk+has súlyzós edzès.

Tehát összesègèben minden nap 3óra futópadon plusz hhèhètfőn-szerdán-pènteken súlyzós edzèsek hasra fenèkre.

Nem fogok kiájulni stb nyugi.

Csak egy kèrdès.Heti hány kg-t fogyhatok?

65kg/lány


2015. ápr. 26. 00:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
16%

Koplalás mellett mindenképp fogyni fogsz.


De szerintem ez az a téma, amiben a legkevesebb embernek van elég információja és tapasztalata a válaszhoz.


Néhány lehetőség:

- ugye éhezés, izomvesztés, rosszul jársz, a koplalást is elbukod.

- beáll a fehérjetakarékosság, átáll a szervezeted ketózisra, sokat fogysz, korlátozott lesz az egészségkárosodásod és megőrzöd az elért eredményt


Én az egészségkárosodásra szavazok, de nem tudom megtippelni ez milyen kiterjedésű lehet.


Én nyilván nem ajánlom, hogy 1000 kcal alatt egyél. 1 étkezés jobb lenne ha úgyis kevés energiát viszel be, akkor az étkezés után a szükséges anabolikus folyamatok működhetnének. Tejtermékeket (túró, egyéb) hagyd. Húsból, tojásból, zsírból, zöldségekből ehetnél 1000-1500 kilokalóriát is, simán.


Egy ideig tényleg nem ájulnál ki 400 kcal-lal, az ember napokig bírja az éhezést, ha alapvetően jó a metabolikus állapota (ha nem, akkor már néhány óra után szédeleg)


Fogalmam sincs milyen gyorsan fogynál így. Ami biztos, hogy a biokémiai folyamatoknak sebességi korlátjuk van. Zsírégetés (zsírsav béta oxidációs folyamat) nem fog gyorsabban történni attól, mert éppen nagyon éhezel. Legalábbis bizonyos felső sebesség határnál nem lesz gyorsabb.


Hogy mekkora izomtömeget veszítesz (izom - fölösleges energiaigényes szövet) és ez mennyivel gyorsítja a tömegvesztésedet -> 'fogyást' az.. erre írtam, hogy szerintem még a kompetensebbek sem igazán tudnák megválaszolni. Ki kell próbálni, akkor lesz válasz, addig csak nagyon bizonytalan teóriák lehetnek. Maga a fogyás az biztos.

2015. ápr. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%

" beáll a fehérjetakarékosság, átáll a szervezeted ketózisra, sokat fogysz, korlátozott lesz az egészségkárosodásod és megőrzöd az elért eredményt "


sííírok

2015. ápr. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Koplalás, ugye, pláne sok edzéssel, izomvesztés nemhogy borítékolható, ordítóan egyértelmű, azt hiszem. Bár a fehérjebeviteled megütheti a szükséges minimumot (épphogy), glükózra pedig ott a szénhidrát. A zsír problémás lesz, nem tudom, milyen nem bevinni a szükséges zsírt, de sokan csinálják hosszasabban, gyorsan nem lehet belehalni, de problémákat okozhat egy idő után.

Az előnye a fenti ötletnek, hogy valószínűleg nagyon gyors koplalásról van szó, ami alatt nem károsodik annyira a test, mintha évekig rosszul enne, habár ez a 400 kalória rövidtávon is alapos sokk.


Az edzések kalóriafelhasználásáról lövésem sincs, de azt sem tudom, hogy egy durván koplaló ember mennyire hatékonyabn képes végrehajtani őket. Mindegy is, annyira összetett a dolog, hogy senki nem tudhatja, mi lesz. Ezt miért kell előre tudni? Számolni lehet, aztán vagy hasonlít rá az eredmény, vagy nem, sokat lehet tévedni.


Többezres napi kalóriadeficit, érdekes gondolat. A testnek mi az izom- és zsírbontási sebessége?

2015. ápr. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

2. válaszoló, mégis min 'sírsz'?


Vagyis mit írtam rosszul?

2015. ápr. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
#1: Mi az, hogy beáll a fehérjetakarékosság?
2015. ápr. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

A szervezetünk annál pazarlóbban bánik a fehérje felhasználással, minél bőségesebben áll rendelkezésre.


Alacsony bevitelnél (0,5-1g/ttkg) a leadás, veszteség is csökken. Ergó hiába alacsony a bevitel, a nitrogén egyensúly nem borul fel (nem lesz negatív mérleg).


Éhezéskor is lecsökken a fehérjeigény - pontosabban a veszteség. Ugye csak a vércukorhoz kell fehérjét beszerezni.


Kérdés az, hogy a 400 kalóriával elfogyasztott fehérje mennyiség (ez akár elég is lehetne) mekkora része fordítódik energiatermelésre és mekkora része pótolja a lebontott fehérjéket.


Ha elég saját zsírt tud felhasználni a szervezetünk, nem edzünk (minimalizáljuk a kalória leadást), elvi szinten egyensúlyban lehetne a nitrogén mérlegünk, kalóriát persze saját zsírból pótolnánk, hiszen erre van.


Egy kérdés még marad. Nagy kalóriahiánynál nem csak a vércukor szintentartásához kell fehérje (glükoneogenezis). Az izomszövet fölöslegesen tápanyagigényes szerv, az általánosan elfogadott nézet szerint éhezéskor az izomzat azért is épül le, hogy csökkenjen a szervezet kalóriaigénye.



Az egész állapot egyensúlya számomra túl bonyolult. Hogy adott ember adott idő alatt adott koplalással vajon mekkora izomtömeget veszítene.. ez már sok.


Viszont van olyan, hogy 'fehérje takarékosság', persze.

2015. ápr. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
*persze egy testépítő 0,5g/ttkg-os fehérje bevitel mellett veszíteni fog az izomtömegéből, de az ő izomtömegüket eleve a magas fehérje bevitel tudja fenntartani. Tehát itt is elég sok speciális, egyéni tényező van. Én még nem próbáltam lowprot étrendet, de azt gondolom, hogy izomstimuláció mellett a magam 72 kilójából nem sok izomveszteségem lenne, ha mellette amúgy a kalória bevitelem rendben lenne (ergó simán lehetnék vega, vega ketogén vagy ilyesmi)
2015. ápr. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Arról már hallottam, hogy ha sok fehérjét viszünk be, akkor többet is használ a test, ez a másik irány, hogy az igazán nem túlzott fehérjelimit alatt sincs gond... Hmmm. Ezzel azért nem fogok kísérletezni, amúgysem tudnék könnyen olyan alacsonyra menni, nem akarom elkezdeni kerülni az állati fehérjéket, adnak némi biztonságot és finomak is. Hús már úgysem igen fér bele a felső fehérjelimitembe. Alkalmilag persze nyilván nem gond.
2015. ápr. 26. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. Az első napokban 1-2 lefelé ingázó kilóra számíthatsz. Ez az a kajamennyiség amit eddig megettél de mivel nem pakolsz a helyére, elfogy. Azután lassan, gyorsuló arányban megy le a hetek alatt 1-2 majd 3 kiló is akár. Amennyiben a szervezetednek leesik, hogy mit teszel számíthatsz: hangulatingadozásra, hajhullásra, hasfájásra. Esetleg ha az első hét után normálisan szeretnél enni, a gyomrod iciri picirire zsugorodott és lehet visszaadja eddigre már. Ez természetesen egy idő után gát lesz. Hiába akarsz enni, nem tudsz stb

Sok sikert a fogyóhoz, de adja az Isten, hogy ne próbáld ki. Hidd el, tudom.

2015. ápr. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Menni fog, viszonylag sokaig, csak aztan ugy jársz mint en , hogy a hormon háztartásod felborul, nem lesz menstruaciod se fehér folyasod, se szep kormod, a hajad eltörik es nagyon hullani fog, ingerült leszel, es nagyon kívánni fogsz olyan ételeket amelyeket korábban esetleg nem is szerettél. Ugyhogy egyenes ut, hogy tonkretedd az emesztesedtol kezdve mindenedet...inkább egyel sokat ilyen sport mellett.
2015. ápr. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!