Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » A mikor azt írják, hogy este...

A mikor azt írják, hogy este köretként a húsokhoz salátát együnk, akkor a saláta nevű zöldségre utalnak, vagy a különböző salátaételekre?

Figyelt kérdés
Vagyik csak a saláta nevű zöldséget lehet enni fehérjemellé, vagy ehetek a hal mellé pl uborkát, paradicsomot, vegyes salátákat is? Esetleg brokkolisalátát, ubisalit, céklasalátát, cézársalátát, kertészsalátát...stb.

2015. máj. 20. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Bármilyen zöldségből készült saláta jó, csak ne cukros saláta alaplével csináld.
2015. máj. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ja, és a majonézes alapokat is hanyagold.


Én joghurtos öntettel szoktam többnyire. Szintén uborka, paradicsom, vagy ami éppen eszembe jut.

2015. máj. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És olyanokat lehet, amikben hüvelyesek vannak? Pl. párolt borsót vagy párolt ceruzababot?
2015. máj. 20. 12:14
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Értelmezd úgy, hogy zöldségköret (természetesen krumpli most nem tartozik bele).

Saláta szó több mindent jelent, ezért megtévesztő lehet, de értelemszerűen ilyen esetben nem az egy növényes jelentése van.

2015. máj. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bármit lehet ami zöldség, de ne majonézes kukorica saláta legyen, mert az is baromi sok kalóriát tartalmaz. (bár én azt gondolom,hogy még mindig jobb,mint egy fűszeres steak-burgonya:))


[link]


én ezt használom,tök jó receptek vannak,meg tudod nézni a kalória tartalmat is és bármit ami érdekel. :)

2015. máj. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyél mellé zöldséget. Igazából Te döntöd el, mit eszel hozzá. Van, aki tükörtojást eszik mellé, s azt mondja, neki így jó.

De alapvetően a zöldség eléggé ajánlott. Én nyersen sokkal értékesebbnek tartom, de sem a növény, sem az étel jelentésű salátát (kivéve a jégsalátát, az ropogós kellemség) nem szeretem kicsit sem, így nem eszem őket. Bármelyik növényt kihagyhatod, nem vesztesz vele semmit, nincs olyan köztük, ami monopolizál valami szükséges tápanyagot :)

A borsó teljesen jó. A krumpli pedig nem tekintendő zöldségnek, a kukorica sem, de ha belekerül pár szem, na bumm. De ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, ízlés, egészségről alkotott fogalmak, miegymás alapján.

De a szolid zöldségekbe, mint az uborka és a paradicsom, csak a legelvetemültebbek kötnek bele s ők sem jogosan :)

2015. máj. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nyers,mint a paradicsom paprika retek vagy párolt zöldségre gondolnak,mint a brokkoli,karfiol,spárga,uborka.

vagy cukormentes savanyúságra,mint a cékla,csalamádé,káposzta.

amiket te írtál,azok nyakon vannak öntve cukros öntetekkel,adalékanyagokkal,ízfokozókkal ezért diétába nem valóak.

nyersen vagy lepárlod-nem főzöd-és így eszed.

és nem csak este,hanem minden húsételhez ajánlott rostot fogyasztani.

2015. máj. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez szerintem inkább abból a meglátásból származik, hogy ha rizst eszel mint szénhidrát forrást, akkor méginkább lelassítod a felszívódást ha zöldséggel együtt eszed, és természetesen csirkehússal mint fehérjeforrással.
2015. máj. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!