Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Valóban csak szénhidrát...

Valóban csak szénhidrát szegény diétával lehet tartosan fogyni? Mik a ", szabályok"? Többi lenn.

Figyelt kérdés
Fél éve szültem. Szülés előtt se voltam vékony, sőt... 86 kg-val estem teherbe (167 cm vagyok). A kórházból 85 kg-val jöttem ki, de aztán 89re híztam. Ebböl elég volt, elkezdtem kalóriát számolni, a fehér kenyeret barnára, félbarnára cseréltem, valamint kevesebbet eszem egész nap, és betartom a kcal keretet. Fogytam eddig 4 kg-ot. De most lelassult a dogyás, ez normális? Vagy egyek kevesebb szénhidrátot? Hagyjan el a krumplit, rizst is? És vacsorára ehetek szlnhidrátot? Bocsi, h hosszú voltam.
2015. jún. 4. 10:41
 1/10 anonim ***** válasza:
6%
Természetes, ha néha egy kicsit lelassul a fogyás, nem kell aggódni, ha tartod a diétát, újraindul a fogyás. Ne hagyd el se a krumplit, se rizst. A rizs nagyon jó fogyókúrás kaja. Mindent egyél, mert le fogsz gyengülni, legyengül a szervezeted, és hamarabb kapsz betegségeket. Inkább hagyd el a vacsorát. Délben egyél rendesen, iktass be salátát, zöldségeket főzve vagy nyersen, ahogy jobban ízlik. Reggelizzél valamit, legyen benne tojás, mert a tojásban minden benne van, amire szüksége van az emberi szervezetnek. Ne sokat reggelizzél, de egyél valamit. És persze gyümölcsöket se felejts el, ha nagyon éhes vagy, egyél gyümölcsöt, amíg a főétkezés el nem jön.
2015. jún. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A vacsora elhagyása rossz tanács.

Vacsorázzál nyugodtan, sőt, egy nap inkább 5-6x egyél keveset.

Vacsorára pl egy kis sovány túrót paradicsommal, uborkával. Vagy sovány csirkemellet párolt brokkolival, bébirépával.


Kerüld a kenyeret, pékárukat, rántott ételeket. Sült krumplit, tört krumplit meg ilyen hagyományos magyaros konyhát is került ha teheted, mert egyrészt nem vmi egészséges, másrészt gátolják a fogyást.


És kezdj el mozogni.


Mondjuk nem tudom, hogy hogyan híztál meg ennyire, miket ettél, mennyit mozogtál, de nem hinném, hogy salátáktól lettél 86 kg, szóval az étkezést alaposan át kell gondolni. És el kell kezdeni mozogni. Mert lehet, hogy a diéta sikere 70-30%-ban a kaját múlik, de anélkül a 30% edzés, sport nélkül nagyon nehézkes fogyni, jó alakot, csinos formákat elérni pedig szinte lehetetlen.

2015. jún. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Jó diéta terhesség alatt, cukorbetegeknek és egészséges embereknek is, így neked sem fog megártani, nem kell lemondani adott tápanyagokról, csak minőségire cserélni a dolgokat: [link]


A szénhidrát nem ellenség, szükséges az egészséges élethez. Csak ésszel, megfelelő mennyiségben és elosztásban, hogy ne hintáztasd a vércukrod. Éhesen nehezebb tartani az elhatározásokat. Ezzel nem leszel éhes, mert nem ingadozik a vércukor. És igen, vacsira is egyél szénhidrátot, mert reggelre olyan éhes leszel, hogy a mosogatószivacsot is megennéd!


Mellette heti 4-5x 1 óra sport és tuti az eredmény.

2015. jún. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem a salátától híztam meg, hanem az össze-vissza evéstől, meggondolatlanul! :D De már igyekszem változtatni, és már 3 hete megy, ez még spse fordult elő....
2015. jún. 4. 12:22
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Néha belassul, igen, hosszabb fogyásnál pedig ugye amúgyis csökkenteni kell a kalóriakeretet, hacsak nem mozogsz többet...


Nem hiszem, hogy csak szénhidrátszegényen lehetne tartósan fogyni, a kalóriadeficit az aduász.

Az egészen más kérdés, hogy egyes nehéz esetek, pl. én, csak extrém szénhidrátszegényen képesek lefogyni... A több szénhidráttól éhes leszek s nem is érzem magam olyan jól. De tudnék fogyni szénhidrátdúsan, ha rá lennék kényszerítve, csak szenvednék az állandó éhezéstől. De tuti sokaknak be is kavar a szénhidrát a fogyásba. Hormonálisan, laktató hatást tekintve is előnytelenebb a sok szénhidrát, de attól még az emberek zöme tud fogyni úgy is. Súlyt tartani pedig pláne. A párom gyerekként kövér volt, gyorsan lefogyott, étrendváltoztatás nélkül, visszatért a régi, szénhidrátdús táplálkozására, kicsit odafigyelt... Rengeteg éve karcsú, most rengeteg szénhidrát- és zsírdús ételt eszik, igyekeznie kell, el ne fogyjon enyhe fizikai munka mellett, 65 kilósan... No persze, a férfiaknak könnyebb :)


Hogy mikor s hányszor egyél, az a Te dolgod. Nincs jó megoldás :) Nem baj, ha nem reggelizel vagy nem vacsorázol vagy későn eszel, ha napi egyszer vagy hatszor... Csak úgy csináld, hogy az Neked jó legyen: közérzeted, energiaszinted, jóllakottságod legyen megfelelő s kalóriadeficit tudj vele elérni.

A napszakokhoz nem értek, én nem különböztetem meg őket és sosem eszem szénhidrátosan (kivéve ereszdealahajam napokon, de akkor főleg nem érdekel a napszak. mindig esti evős voltam, így a szénhidrátbombák is akkorra esnek. nem szoktak bekavarni, de lehet, hogy másnak igen). Viszont azt tudom, hogy reggel rossz az inzulinérzékenység, olyankor nem jó sok szénhidrátot vagy pláne gyorsat enni, de pl. a tejtermékeknek is brutális inzulinválaszuk van... De ezek csak apró infómorzsák, nem tudom, mit okoz, ha az ember nagy ívben nem foglalkozik vele.

2015. jún. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A szénhidrát valóban nem ellenség, de nem szükséges. Az az egyetlen nem esszenciális makrotápanyag :) Glükóz kell a testnek, de azt fehérjéből is tud csinálni. Egyesek szerint túl megterhelő ez, így jobb, ha viszünk be vagy 50 grammot naponta, én nem féltem ennyire a testem s a zerocarberek is elég meggyőzően élnek és virulnak, de én úgyis szeretem a zöldségeket, így hosszútávon nem fogok extrém alacsonyra menni.


Ennek persze nem sok köze van a kérdezőhöz... De hátha valakinek mondtam valami újat.

2015. jún. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én a helyedben mindenféle lisztes és tejes dolgot elhagynék. Vannak szép számmal,akik tudnak fogyni úgy is ha estére túrót esznek,reggel meg barnakenyeret, DE nem mindenki .

Én sportoltam rengeteg ,napi 3ezer kalóriát ettem 50 kilós lányként,de napi 20 kilométert futottam . Voltam evészavaros is .és voltam 80 kiló is a 170 centis magasságomhoz .

Én azóta stabilan tartom a formám,amióta semmit nem eszek amitől éhesebb lennék,csipegetnék egész nap . Semmilyen kenyér,tészta,tej . ( sajtot fogyasztok ritkán) . Sokkal egészségesebbnek is érzem magam ,és nincsenek falásrohamaim .


A rizs beilleszthető,de szerintem hagyd meg inkább a súlytartós korszakodra . Egyél sok zöldséget,zsírt,tojást ,gyümölcsöt . Ezekből bőven fedezni lehet az energiaigényt,de sokkal több hasznos tápanyag és vitamin van bennük mint egy tál rizsben . A rizs tömegnövelésre kíváló,gyorsan belehet lapátólni belőle jópárszáz kalóriát- namár most ez szálkásítás,tehát fogyózás közben nem túl előnyös .

2015. jún. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Alapvetően egyetértek az előttem szólóval, de a rizs kérdését nem tartom olyan egyértelműnek. Nekem óriási problémát okozna, ha azzal kéne jóllaknom, pláne tömegnövelnem, olyan kicsi a kalóriatartalma a térfogatához képest (bár mivel szénhidrát, éhessé tesz, ez a másik oldal). No igen, mi négyszeres vízben főzzük. A párom valahogy megeszik 10 dekát (nyersen mérve), ami elég kevés kalória (kb. 350?), semmit nem ér vele. Nekem 1-2 deka is mennyiség, elvagyok vele a currym mellé, ahhoz nagyon jól megy a rizs.

Ha így eszi az ember, akkor simán belefér, amúgy természetesen tömegnövelésre kiválóan alkalmas, szénhidrátbomba meg minden, de nagy mennyiségeket kell hozzá enni. Kicsit hasonló a főtt rizs a zabkásához, amennyiben nincs mellette valami töményebb étel. A párom néha zabkását visz munkába. Bőven egy kiló fölötti a zabkása és nagyon sokáig eszi. Neki ez már kicsit gond, sokkal egyszerűbb valami kalóriadúsabbat ennie gyorsan.


Úgyhogy egy kevés rizs jó választás lehet annak, aki nem tudja teljesen elhagyni. Én el tudom, de ég és föld a zöldségcurry magában és ugyanaz nyersen mérve 1-2 dkg rizzsel. Nem szoktam megfosztani magam tőle, s ha én eszem ketogén diétában, akkor egy sima fogyózó még lazábban megteheti. Sokat számít a mennyiség.

2015. jún. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A rizs egészséges. A kínaiak egy marék rizsen elvoltak egész nap, és még keményen dolgoztak is tőle.
2015. jún. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát persze, párszáz kalória csodákra képes... Én összeesnék tőle, de bizonyára nem vagyok vele egyedül.

Amúgy egy pici kenyérrel és tápanyagtalan levessel is egész sokáig futólépésben dolgoztak emberek a haláltáborban... Bámulatos az emberi test, de egy bizonyos idő után semmiképp nem működik a durva tápanyagmegvonás.

2015. jún. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!