Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Próbálta valaki a BÚZAMENTES...

Próbálta valaki a BÚZAMENTES DIÉTÁT? Tapasztalat? Le lehet fogyni ezzel a módszerrel? Mit lehet enni a búza helyett?

Figyelt kérdés
Most olvasom William Davis BÚZA NÉLKÜL c. könyvét, amelyben sok betegség okaként a búzát jelöli meg.(pontosabban a GLUTÉNT)Vajon ez igaz, vagy csak ez is egy divat?

2015. aug. 6. 00:59
 1/7 anonim válasza:
Egyél zabot. A lovak is attól olyan szépek. Komolyan mondom. Én péksütemény, kenyeret megy egyéb lócitromot már nem is eszek. Kenyér helyett zabpehelyt tolok. Nem összetévesztendő a gabonapehelyjel! csomagja kb 200 forint és reggelire tejjel qrvajó. Kicsit monoton íze van de 1-2 hónap után megszokod. A cukros szutykokat is hanyagold. Az ilyen x napos csodadiétákban az a baki h csak adott napig tart. Utána elkezded ugyan azt a xart enni és csodálkozol h hízol. Koplalás se jó mert ott ink izmot veszítesz. Ehetsz de csak mértékkel. Már ha a fogyás a cél.
2015. aug. 6. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt a paleóba kellett volna írnod :) Persze, rengetegen elhagytuk a glutént s egy csomó más dolgot is. Nekem sose volt bajom előtte se, így nincsenek mesés sztorijaim egészségem javulásáról, de azért egy kicsit jobban érzem magam így, főleg, amióta kevés szénhidrátot eszem.


Fogyni kalóriadeficittel lehet, csak mert elhagyod a búzát, önmagában nem. Van, aki automatikusan kevesebbet eszik így, de közel se mindenki. Van, akinek több drasztikus életmódváltás se elég a fogyáshoz. Amíg elég magas a kalóriabevitel, nem fogyunk, ez már csak ilyen.

2015. aug. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ez inkább életmódváltás nem pedig diéta.

a rizs és a teljes kiőrlésű zab gluténmentes,ezek mehetnek ha ch is kell és nem elég csak a zsír energiaforrásnak.

a fogyás része meg annyi,hogy a gabonával nagyon könnyű kalória pluszba kerülni,plusz szétemeli az inzulinszintet is.

ezért inkább a paleolit táplálkozás című könyvet olvasd el,azzal előrébb leszel.

az egészségre való odafigyelés pedig nem divat,hanem logikus cselekvés.

2015. aug. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

most olvasom az első tejes zab megoldását.

ezt meg ne tedd mert a tej még a gluténtól is ócskább és kártékonyabb.

a 200ftos zab pedig nem teljes kiőrlésű,hanem szennyezett gluténnal.

2015. aug. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ellenkező állítások dacára soha senki nem bizonyította még, hogy a glutén bármilyen betegséget is okozott volna valaha bárkiben. Leszámítva persze a gluténallergiásokat meg gluténérzékenyeket, akiknek mondjuk mehet a hasa tőle. De a glutén szidása jól illik a gonosz élelmiszeripar, gonosz egészségügy, gonosz USA, gonosz EU, gonosz gyíkemberek stb. ezoterikus-mániákus-összeesküvéses-IQ-negatív vonulatba, úgyhogy mostanában lassan már akkorát megy a téma, mint 2012-ben a világvége ment. Aztán abban is annyi valóság volt, mint ebben.
2015. szept. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a gluténtól bedagad a beled.

a fájdalomig felpuffaszt,ez nem elég érv ellene?

2015. szept. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5: Nagyon sokan vagyunk, akik ugyan nem vagyunk allergiásak a gluténre, de jobban érezzük magunkat nélküle, s ez nekünk elég is. Én ráadásul sokkal jobban érzem magam kevés szénhidráttal, úgyhogy gluténmentes gabonát sem szoktam enni.

A tudományos részéhez (mármint hogy a glutén mit okoz) nem tudok hozzászólni, mivel nem vagyok tudós vagy efféle. De a tapasztalatok nekem elég meggyőzőek ahhoz, hogy ne akarjak glutént enni, max. extrém kivételes s csábító esetben.

2015. szept. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!