Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Szénhidrát csökkentett lisztek...

Szénhidrát csökkentett lisztek, próbáltátok már? Jó volt a fogyáshoz?

Figyelt kérdés

Többször diétáztam már életemben, sikerült is fogynom de mindig visszahíztam 1-1.5 éven belül. Eddig mindig az jött be ha teljesen kizártam a szénhidrátot az étkezéseimből, ez ment is addig amíg nem lett férjem és 2 gyerekem. Most már nincs annyi időm külön főzőcskézni magamnak, az meg nem működik hogy a többiek is azt a diétás ételt egyék amit én, nem etethetek velük mindig csirkemellet, a férjem meg amúgy is nagyon vékony, ő hízni szeretne, szóval ez a variáció kizárva. Viszont gondoltam, egy arany közép út lehetne az, hogy eszem amit ők csak szénhidrát csökkentett tésztával, vagy szhcs lisztből csinálok kenyeret, zsemlét stb... Ez működhet vajon? Félek, izgulok, nagyon szeretnék lefogyni, régen amíg otthon laktam férj és gyerekek nélkül annyira könnyen ment, most viszont nehéz. Nem szeretnék így maradni.

Természetesen tudom mi kell a fogyáshoz, kevés szénhidrát, mozgás, tehát az alapokkal tisztában vagyok és nem a csodaszerektől és lisztektől várom a megoldást, csak kell valami segítség mert hosszú-sőt- rövid távon sem tudom így megoldani.

Aki csökkentett szénhidrátos lisztekből készít ételeket magának, melyik lisztet választottátok és sikerült így vele fogyni?


2015. okt. 22. 14:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
miért kell mindig valami szart keresni? vagy nem eszel kenyeret és fogysz vagy eszel és nem fogsz kész nincs ch csökkentet liszt
2015. okt. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szénhidrátnáci vagyok, azt hiszem :D

SENKI nem zárja ki a szénhidrátot teljesen az étkezéséből, a zerocarberek sem, mivel ez kicsit is hosszabb távon lehetetlen.


A fogyáshoz nem feltétlenül kell kevés szénhidrát, de sokunknak valóban az a megfelelő út.


Nem nehéz egy szénhidrátfüggőnek főzni ebédet s közben szénhidrátszegényen fogyni, ugyanazzal az étellel, ha engem kérdezel... Bár én gyökeresen máshogyan eszem, mint Te, aki nyilván nem akarsz nagyon kevés szénhidrátot enni, mert akkor kerülnéd a szénhidrátcsökkentett liszteket (azok nagyon szénhidrátosak, nem? pontosan nem tudom, mennyire, de úgy emlékszem, eléggé).


De megoldható más körettel vagy feltéttel, hogy két máshogyan étkezőnek ne kelljen külön főzni (nálunk a köret más, a páromnál bejön a rizs. percnyi munkával megfő kétnapi adag).


Nem tudjuk, a párod hogyan szeret enni. Nálunk az a könnyítés, hogy mindketten kifejezetten zsírdúsan eszünk, ez Nálad vélhetőleg nincs meg. De ha a párod is zsírszegényen eszik, akkor össze lehet hozni azt, ami nálunk van, hogy ő kiegészítő szénhidrátos köretet, desszertet eszik, így több kalória és szénhidrát jelenik meg nála, miközben a lényegi étel ugyanaz.


Ha nem tudsz kenyér nélkül meglenni, akkor legalább egyél kevesebbet. Ha tényleg kevés szénhidrátot akarsz enni, akkor ott vannak a magkenyerek, amik persze másak, mint a keményítősek, ami van, akinek baj, van, akinek nem. Nem mind masszív zsírbomba ám, valamiből pedig energiát kell merítened. De Te bizonyára ezt a szénhidrátból teszed. Akkor viszont nem gond némi kenyér. De a rizs sem rossz gondolat vagy valami hasonló... A párom mindent kenyérrel evett, aztán hirtelen elhagyta a glutént, azóta mindent rizzsel eszik... Más, de őt ez nem zavarja. Akit igen, az tartson meg valamilyen kenyérfélét.

2015. okt. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Hogy választ is kapj,én az Update Master Mixet használom,amit bármilyen liszhez keverve 50%-al csökkenti a szénhidráttartalmat.Én már csak ezt használom évek óta,az első 3 hónapban lement az összes túlsúlyom,és azóta sem jött vissza.
2015. okt. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Aki nem éli az életem az nem tudja, leírni pedig nehéz lenne hogy milyen úgy diétázni ha 2 gyereke van az embernek és egy hízni vágyó férje. A kenyeret cserélném le szénhidrát csökkentett kenyérre, akkor már én is tudnék normálisan reggelizni a gyerekekkel, mert elég nehéz elmagyarázni egy 3 évesnek hogy neki miért kell megennie a kenyeret a szalámihoz miközben én nem eszem meg és még sorolhatnám... Ráadásul a régi életemhez képest most sokkal feszkósabb életem van, pörögni kell, nincs megállás, ez szénhidrát nélkül nem megy, tudom, érzem. Ezért keresem az aranyközéputat, hogy jussak is szénhidráthoz de kis mértékben hogy a súlyom is csökkenhessen.

Köszönöm a segítséget.

2015. okt. 22. 18:01
 5/15 anonim ***** válasza:

Én teljes kiőrlésű kenyeret eszek, a tészta durum, rizs helyett bulgur. 20 kg mínusznál tartok.

Csak azt nem értem, ha a gyerkőc nem akar kenyeret enni, akkor miért kell erőltetni, hogy egy rossz étkezési szokást kicsi korában felvegyen?

2015. okt. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Nem szeretnék leállni vitatkozni azon, hogy miért fontos hogy egy gyerek kenyeret egyen.
2015. okt. 22. 19:45
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem vitának szántam, csak kérdés volt. Egy gyereknek a kenyér ugyanúgy nem egészséges. Te sem eszel. Ha zöldséget eszik helyette, sokkal egészségesebb, és ugyanúgy laktat.

A gyerekkori étkezés alapjaiban járul hozzá a későbbi étkezési szokásokhoz. Te is ezért híztál el, én is...

A lányom is ezért lett túlsúlyos, és kamaszként nem igazán tud változtatni, annyira berögződtek Nála ezek a szokások. Ugyanígy én sem tudok változtatni, ezért eszek teljes kiőrlésűt. És ugyanígy te sem, hisz akkor nem tetted volna fel a kérdést.

És valamiért mégis ezt a sorsot szánod a gyerekednek. Nem bántásként írtam, csak nem értem az okát.

Ami nálam bevált: Kétnaponta veszek kenyeret, a páromnak és a gyereknek fehéret, nekem külön.

Nem főzök külön, csak néha a köret más. Tésztás ételeknél durumtésztát használok, galuskához, palacsintához zabpehelylisztet. Mint írtam, rizs helyett bulgur, az egész család szereti. Nem feltétlenül kell külön főzni, Max pár kedvencnél. Én olyankor két napra főzök, egyik nap magamnak, másik nap pedig a család többi tagjának.

2015. okt. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Azt én sem értem, miért kell a gyereknek kenyeret enni... Nyilván nem fontos neki, az esszenciális tápanyagok fontosak, a glutén nincs közte.

Az pedig direkt jó, ha a gyerek megtanulja, hogy nem mindenki él s étkezik ugyanúgy, mint ő, tolerancia kell.

Ha gyermekem lesz, akkor sem fogok pl. reggelizni, főleg, hogy kelleni fog az energia, ami reggelivel nekem elég nehéz. Ahogy már írtam, máshogyan eszünk a párommal, de ezzel nincs gond, mert vannak közös pontok. Van, ahol ez nehezebb, gyermekekkel pedig nyilván pláne az, hisz több emberről van szó.

A kenyeret pont nem tartom nehézségnek, azt vesz vagy süt az ember olyat, amilyen enni akarnak a családtagok. Az rosszabb, ha a főtt étel mondjuk 1 óra/fajta elkészítési ideje szorzódik.

A 2 napra főzés se rossz, mostanában már néha meglépem, hogy csak a páromnak főzök pl. paprikáskrumplit, különösen, ha nekem előző napról maradt étel, ő viszont megette a sajátját. Bár ez ritka, aznap el szokott fogyni minden, sajna.

2015. okt. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Akkor ne haragudj, félre értettelek. Szerintem fontos, hogy egy gyerek mindent egyen, ahogy húst és zöldséget, úgy kenyeret és tésztát is. Csak egy példa, az oviban is meg kell majd ennie a kenyeret, nem csak a szalámit. Egyébként szereti a fiam a kenyeret, csak a szalámi nyilván jobban csúszik. :) Természetesen nem ezt a testet szánom a gyerekemnek, nem szeretném hogy neki is örök életében küzdenie kelljen a súlyával de ezért most még nem fogom elvenni tőle a kenyeret...

Köszönöm a tanácsokat! :)

2015. okt. 22. 20:48
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha magadnak nem adsz szemetet akkor a gyereknek miért? Dugd az orra elé és majd eldönti melyiket eszi meg
2015. okt. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!