Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ezekkel az adatokkal mennyi...

Ezekkel az adatokkal mennyi szénhidrátot, fehérjét és zsírt kellene bevinnem az izmosodás érdekében?

Figyelt kérdés

Heti 4x járok edzeni,kardió és súlyzós edzés is egyaránt. 164 cm vagyok és 54 kg, eddig 20 kg ment le. A napi bevitt kalóriám 1400 fölé nem szokott menni. 100-130g között mozgott a szénhidrát, a fehérje 100g körül,a zsír pedig 45g. Jó ez így vagy csökkentsem /növeljem valamelyiket?

20/L



2015. dec. 16. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Ennyivel nemigen fogsz izmosodni (bár kezdőknél megtörténhet deficitben, de a számaidat elnézve olyan sok háj nem lehet rajtad, így nem tartom célszerűnek a deficitet, ha egyszer izmosodni akarsz), a kalóriabevitelt növelni kell (picit a zsírt sem árt, de 45g már lehet, hogy elég). Mivel nálad főleg a szénhidrát adja az energiát, a szénhidrátot kellene növelni, annyival, hogy jöjjön a tömeg, s ez főleg izmot jelentsen, de hogy ez mennyi, az személyenként változó s persze az aktivitástól is függ.
2015. dec. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azért nem emeltem eddig a kalóriát,mert félek,hogy visszahízok :S mennyi lenne a megfelelő? Fizikai munkát végzek 4 órában, szerintem megterhelőt (emelgetni kell,pakolni és nincs megállás, mellette tolni egy 30-60kg-ig megpakolt trolli kocsit) azaz elég aktív vagyok, mellette tanulok is. Bár ez nem tudom beleszámít e :D a választ köszönöm,ment a zöld pacsi!
2015. dec. 16. 21:56
 3/10 anonim ***** válasza:
Fehérje OK CH 150-200 g zsír OK. Reggel lassú, edzés után gyors, este lassú felszívódású CH. Edzés után közvetlen 25 g fehérje ( gyors CH-val). Teszteld magad. Ha nem úgy jönne az eredmény ahogy gondolod a CH-t emelheted 200-250 g-ig és vehetsz glutamint is mehet 10g edzés közben 5g lefekvés előtt + növeld a súlyt és csökkentsd az ismétlés számot finoman.
2015. dec. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Rendben,megpróbálkozom vele,köszönöm a segítséget!!
2015. dec. 16. 22:21
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

Teljesen felesleges a 2-3g ch/tskg, főleg, ha pici vagy és alig van rajtad izom, úgyse tud több beépülni, mint amennyire szükség van, a többi csak kárba vész (lerakódik zsírként). Az extra energiát jobb, ha minőségi zsírokból fedezed (pl. kókusz, mert az teljesen másképp hasznosul, mint a többi, MCT pedig amúgy is hasznos fogyáshoz).


Amúgy egy kemény, 30 perces kardióval gond nélkül elégetsz 240 kalóriát, ahogy egy 30 perces edzéssel is (ahol a 30 perc a színtiszta edzés, nincs benne a pihenés), ez 480. Ha csak 1400 kalóriát eszel, ez azt jelenti, hogy a napi beviteled nem haladta meg az ezret sem, magyarán koplalsz, és nagy eséllyel belassul az anyagcseréd.


Egyél többet, úgy, hogy edzések nélkül legyen legalább 1200 a beviteled, és figyelj arra, hogy mikor nem edzel, akkor plusz kajára sincs szükséged.

2015. dec. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nagyon emberfüggő, kinek mennyi kell, te tudod, mennyit szoktál enni s akkor mi történik. Én kiindulnék vagy 2000-2400 kcalból (a saját anyagcserémből s éhségérzetemből s a te egyéb adataidból extrapoláltam) aztán módosítanék, ha kell.
2015. dec. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A 3. tuti testépítő :DD Jól össze rakta.! Kell annyi CH tényleg és enyhe kalória plusz hogy tudj izmot építeni. Kalória minuszban nem lehet (kivétel aki most kezdi az edzést az egy rövid ideig képes izmot növelni úgy hogy közben zsírt is veszíthet de ez tiszavirág életű)


Amikor izmosodsz zsír is fog felmenni rád ez biztos. Nagyon ügyesen csinálod egyébként hogy súlyzós és kardió edzést is végzel. Nem kell tartanod attól hogy elhízol/elzsírosodsz mert látom hogy figyelsz magadra, edzés, kaja. Bár szerintem tudod de arra figyelj hogy mindig emelj a súlyokon ha már könnyen megy ezzel kényszeríted a tested arra hogy nagyobb izomtömeget halmozzon fel.


A 6.-al is egyetértek mert magadhoz képest kell belőnöd a kaját és az edzést is. A későbbiekben ebből kifolyólag módosítanod kell mert több izom több fehérjét, CH-t igényel ha megakarod tartani. Van egy jó hírem is minél izmosabb vagy annál könnyebben tudsz fogyni mert az izom egy energia fogyasztó ezért is jó azt megtartani.


Sok sikert kívánok.! (és egy csodás alakot)

2015. dec. 17. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget, úgy látszik, mindig van mit tanulni, no és persze ment a zöldike!

#7 Neked pedig külön köszönöm a kedvességet, jól esik! Törekszek, hogy el is érjem ..:)

2015. dec. 17. 09:38
 9/10 anonim ***** válasza:

"Azért nem emeltem eddig a kalóriát,mert félek,hogy visszahízok"


Ha nő az izomtömeged, akkor a kalóriaigényed is, hisz az izomsejtek fenntartása drága.

2015. dec. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szintis Zoli ***** válasza:

#5!


"kókusz, mert az teljesen másképp hasznosul, mint a többi, MCT pedig amúgy is hasznos fogyáshoz" - megtennéd, hogy ezt kifejted bővebben? Szeretném érteni. Köszönöm.

2015. dec. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!