Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Szénhidrátszegény diétánál ha...

Szénhidrátszegény diétánál ha édességre vágytok, mit esztek? Jön a karácsony, milyen sütit ehetek?

Figyelt kérdés
2015. dec. 22. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Többnyire házi készítésű sütit (cirka mindennap, csak most, 4 év után igyekszem, hogy csökkentsem, néha van édességtalan napom, wow), csokiszószt, különféle gyors nyers édességeket, végső esetben pedig kakaót vagy kávét. Már ha az édességnek nevezhető, a mai kávéimban már nincs szűkebb értelemben vett édesítő vagy cukor.


Olyat ehetsz, amilyen megengedsz magadnak, hacsak nincsenek fizikai problémáid cukorevéskor, ami igazán durván szénhidrátszegény étrendnél előfordulhat, vagy akkor, ha nem kevés szénhidrátot eszel, de gyorsat nem s erre ráeszel egy csomó cukros dolgot...


Ehetsz keveset, de válogathatsz is, ha tudsz. Végső esetben készíthetsz saját édességet :)

Szafinak vannak a blogján ( [link] ) igen lightos sütik, manapság a flancos drága lisztjeivel készíti őket, de a régebbi receptek közt vannak még számomra is vonzók, pedig én más stílusban nyomom, mint a célközönsége. De a szénhidrátszegénység nekem is fontos s azért az sem árt, ha nem minden ételem extrém kalóriasűrűségű, főleg, ha egy csomót akarok belőle enni.

2015. dec. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Válassz ki egy sütit, amiben viszonylag kevés a kalória, és helyettesítsd be a hozzávalókat. Pl.: fehér liszt-->teljes kiőrlésű liszt

Fehér cukor-->Eritrit/Stevia

Olaj, zsír--->kókuszzsír

(krumpli------>édesburgonya)[tudom ez nem sutibe, de barmi mas etelbe jó]

Tehén tej---->zabtej


És még ilyenek :)

Remélem tudtam ezzel segíteni :)

2017. máj. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!