Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ma volt a suliban testzsír...

Ma volt a suliban testzsír mérés. Mi a franc?!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Teljesen ki vagyok akadva. Diètázom. 55,6kg-rol indultam 165cm-hez,tudom,hogy ez nem olyan sok,meg hogy inkább a testzsír számít.De! Nem olyan régen mertem a testzsíromat + testsulyomat (új!) mèrleggel és a testsúly 55kg volt testzsír:21%. Amit ma mèrtek a suliban (nem mellékes h csak reggeli volt bennem) 57,1kg hogy a francba? 1300-1400 kcalt eszek 1500 max ,és maximum 70g ch-t,de az nagyon max,emellett minden nap van tesiora+szaladgalok ide-oda (mindig megyek valahova). Amin meg jobban elkeseredtem :27% testzsír?!?!?!! Mi a fene? Amikor kb 2 hete 21% volt ? :((((

#diéta #fogyás #testzsírszázalék #kcal #szènhidrátszegèny dièta
2016. máj. 11. 15:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Ez egy teljesen alaptalan mérés.

Nekem még senki nem tudta elmagyarázni senki,hogy a gép honnan tudja,hogy én kövér vagyok-e...

Ha 170 centi vagy,és 80 kiló,úgy hogy évek óta kondizol,akkor is a testzsír eredményed magas lesz.

A gép 3 adat alapján kalkulál.

1,magasság

2,súly

3,életkor


Ezekből pedig lehetetlen kiszámolni,hogy mennyi a testzsírod.

2016. máj. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezek az elektromos testzsírmérők, amik állítólag miniáramot vezetnek át a testen semmire sem jók. Kamu az egész. Már ott elbukik, ahogy az előző is írta, hogy be kell táplálni a magasság, testsúly, kor és nem adatokat amiből számol és kész. Az ilyen testzsírmérős szobamérlegek meg még ennyit sem érnek. Nekünk is az van. Nőként mérve 23%, férfiként 18%-at mért nekem.

Na már most a zsírom nyilván nem változott a két mérés köti 10 másodpercben, és férfiként beállítva is ugyanannyinak kéne lennie az értéknek ha valóban mérné!!! De nem méri, csak számolja 4 adatból.


A legbiztosabb a kaliperes bőrredőmérés. Abból kiderül kin mennyi a valós testzsír. Hátránya, hogy egyedül nehéz elvégezni, meg némileg érteni kell hozzá, hol hogyan kell mérni a bőrredő vastagságát, hogy valós értéket kapjunk.

2016. máj. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg a legbiztosabb az ha belenézel a tükörbe. Ha lóg rólad a háj akkor kövér vagy ha nem lóg akkor meg nem.


Mellesleg amit írták kérdező az az 1-2 kiló +/- az észre sem vehető ránézésre..

2016. máj. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem ér semmit, de nem azért kamu, mert nem mér vagy mert adatokat kell megadni, hanem azért, mert ez az impedanciaméréses megoldás egyszerűen iszonyatosan pontatlan.
2016. máj. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia! Ezek a mérések, nem mindig hitelesek. A ch-dat viszont nagyon kevésnek találom ! ( én 164 cm vagyok, 140 gramm cht eszek,116 gramm fehérjét, és próbálom 32 gramm alatt tartani a zsírt. )

Ha egy teljes napi étkezésedet leírnád, akkor kiderülne, hogy hol csúszik el a dolog. 70%ban minden a jó étkezésen múlik.

2016. máj. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Se a két kiló eltérés,se a testzsír nem releváns . Az iylen mérlegek a kukába valók ,a testsúly ingadozik,nem fogsz két nap ugyanannyit mérni ,nőknél a ciklus,meg sok más is befolyásolja.


Nézzél bele a tükörbe és látni fogod ha híztál,bár ha te 165/55 tel fogyókúrázol,akkor van baj a fejedben is.

2016. máj. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nagyjából annyi a titok,hogy a mérleged a lábaid testzsírját mérik,a kézi mérő amit a suliban szoktak meg a felsőtestedét.

Ebből meg gondolom leesett,hogy normális méréshez minimum 4 ponton kell mérni.

De egyébként nem lehetetlen,hogy egy skinnyfat ilyen lesújtó eredményeket produkáljon.

Ha pedig el van szúrva a diéta,mondjuk koplalós,ilyenkor az izomtérfogat csökken a zsír marad ugyanannyi,ezért ugyanazon testen nagyobb lesz a zsír összetétel akkor is ha a testsúly csökkent.

2016. máj. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Utolsó,nem koplalok,tudom,hogy nem szabad. Köszönöm mindenkinek.
2016. máj. 12. 09:22
 9/12 anonim ***** válasza:

A következő 2 képpel szeretnék neked segíteni.

[link]


[link]



Ugye, hogy nem mind1

2016. máj. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szia! :D Ezt èn is tudom,pont ezért vagyok kiakadva ezen a testzsíron (ha nem esett volna le). De azèrt köszi a segítsèget!
2016. máj. 13. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!