Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Megterhelő a szervezetemnek...

Megterhelő a szervezetemnek ennyi fehérje egyszerre? Belekavarhat a fogyásomba?

Figyelt kérdés

Összetevői: 3 tojás + 2 adag iso whey zero + víz

feltét: egy adag iso whey zero-ból készítettem szószt, de annak csak a negyede ment rá kb a palacsintákra.


Tehát ez így kb 2,5 adag fehérje + a 3 tojás fehérjetartalma.


A fehérjeport én alapból szeretem használni édesség receptekhez, viszont mivel nem vagyok komoly testépítő, ennyi fehérjére nyilván nincs szükségem.


Mi a véleményetek?



2016. máj. 23. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Inkább ezt oszd el 2 fele és ugy edd meg.

a 3 tojás+fehérje+víz a palacsinta? Mert akkor inkább 3 tojás+2 fehérje+ 100gr zablisztet használnék, és ezt a mennyiséget osztanám el 2 kajára

2016. máj. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!

Azért ettem egyszerre, mert így, lisztmentesen nem lett valami sok, pont elég volt.


De majd legközelebb ha ilyesmit csinálok, átvariálom a receptet.

2016. máj. 23. 17:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak azt nem tudom, hogy ennyi fehérje felszívódik-e egyáltalán és nem-e kidobott pénz volt, én csak azért ütném fel zabliszttel
2016. máj. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan nem árt meg, azonban a szervezet egyszerre csak 30-40g fehérjét tud felhasználni, ez kb. 2 adag turmix. Legjobban súlyzós edzés után hasznosul a fehérje, főleg ha gyorsan felszívódó.
2016. máj. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Túl sok fehérje elvileg terheli a kiválasztó szerveket. De egy-két ilyen étkezéstől nem fog leállni a veséd vagy a májad. :)

Viszont célszerű lenne a fehérje egy részt valamilyen liszttel kiváltanod, mivel ennyi fehérje nem fog beépülni, csak energiaként hasznosul. 1 g CH = 1 g fehérje, ha kalóriáról van szó, tehát ilyen szempontból nem jársz jobban a proteinnel, viszont rohadt drága lesz a desszerted.

2016. máj. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Olykor sokkal több fehérjét eszem egy étkezésre...


Tudod, sok ember van, aki izomtömeget növel napi egyszeri evéssel, szóval fura lenne, ha nem tudna hasznosulni 100g fehérje "egyszerre" (a lassú felszívódású fehérje vagy 8-10 órán át azért adagolja az aminosavakat, ha jól tudom) :)


A testépítőknek csak egy picit kell több fehérje, mint másnak (lassan épül az izom), illetve persze egy testépítőnek simán kellhet kevesebb, mint egy nem testépítő, de megtermett, izmos munkásnak... Pl. fogyáskor pedig hasonló fehérjemennyiség ajánlott, akár testépítő az ember, akár nem. Nemcsak testépítőknek akad izmuk.

2016. máj. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez nem derült ki az előző hozzászólásomból: Azért eszem sok fehérjét egy étkezésre, mert muszáj, kell ennyi. Az étrendem vigyáz az izmokra, nincs szükségem magas fehérjebevitelre, sőt, kerülnöm kell azt, de a szükséges fehérjebevitelhez nagyon rá kell mozdulnom a fehérjeforrásomra, a tojásra, s mivel napi 2 étkezésem van, egyszerre kell minimum 4-5 darab. Ha 1 étkezésem lenne, 10 tojást kellene megennem, nagyobb, izmosabb, más étrenden levőknek pedig még többet. Ezek nagyobb tojások, piciből 15 se lenne elég.

(Nemcsak tojást eszem mint fehérje s nemcsak egész tojást, ez csak egyszerűsítés volt, bár nagyon erősen tojás alapú az étrendem, meg kell hagyni.)

2016. máj. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!