Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Hogy függ össze a kalória meg...

Hogy függ össze a kalória meg a szénhidrát meg a zsír?

Figyelt kérdés

Elkezdtem fogyózni, nagyon nem merültem bele, kb az együnk kevesebbet és legyen egészséges az étel c. történetet tolom, néha feldobva egy szal kolbásszal.

Eredménye van, mert leszaladt 7 kiló az elmúlt hónapokban.

De nem értem, hogy van az, hogy a reklám szerint 2 cal a Tictac nevű cukorka, de egyébként full szénhidrát.

Na csak mert kerülöm a szénhidrátot.

Másban meg totál kalória, aztán nincs is benne CH.

Most akkor hogy van ez?

(Egyébként a magas triglicerid szint miatt kezdtem el, ott is látszik, hogy kevesebb a szénhidrát, mert csökkent elég szépen).


2016. jún. 9. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:

A Tictac picike...


Nos, van a szénhidrát, a fehérje, a zsír és az alkohol, ezekből jöhet kalória. A szénhidrát speciális, mert az élelmi rostok nem hasznosulnak. Úgyhogy valami lehet csupa szénhidrát, minimális kalóriatartalommal, mivel szinte csupa rost.


Az első mondatod tetszik, ez így nagyon OK :D

2016. jún. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jó, a Tictac is több lenne, ha csupa cukor lenne, de nem az. Az előbb nem írtam erről, mert halvány fogalmam sincs, milyen súlyú és összetételű, de tuti nem csak ch.
2016. jún. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

98% CH :D

Mi a baj az első mondatommal? :)

2016. jún. 9. 21:07
 4/10 anonim ***** válasza:

A kcal mértékegység. Az adott dolog energiatartalmát mutatja. Nekünk még tanították általános iskolában.

A szénhidrát és a zsír (és a fehérje) makrotápanyagok. Energiatartalmuk a következő: fehérje 4 kcal, szénhidrát 4 kcal, zsír 9 kcal grammonként.

2016. jún. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én régebben hallottam valakitől, hogy 100 grammra számítva a TicTac-ban ugyanannyi a kalória, mint a szalonnában, lehet benne valami :)

Én is hasonlóan eszek, mint Te, csak nem eszem kevesebbet, mint régen, és mégis lefogytam. Szerintem a kolbász is egészséges, mármint a házi, jó sok fokhagymával... És tökéletes a trigliceridem, sőt a koleszterinszintem is.

2016. jún. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi.
2016. jún. 9. 22:27
 7/10 anonim ***** válasza:

Ó, akkor ennyit a szemmértékemről s ama gondolatomról, hogy csak van benne valami hordozóanyag vagy mit tudom én :D Ez esetben pici és kész.


Semmi baj nincs az első mondatoddal, nekem tényleg tetszett, főleg a kolbász a végén, ez így korrekt (főleg szénhidrátszegény diétában, de máskor is kellhet egy kis lazaság).

2016. jún. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1gramm ch 4kcal

1gramm fehérje 7kcal de ebből most rohadtul nem vágom mi okból de csak 4kcal hasznosul utána lehet nézni akit érdekel

1gramm zsír 9kcal.


1tic-tak meg ezek szerint fél gramm...

2016. jún. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

16g egy kis doboz és biztosan van benne legalább 30 szem :)

Bár az is igaz, hogy ebből nem szokott az ember annyit enni egyszerre, mint szalonnából, vagy mondjuk csokiból. 4-5 szem naponta nekem pont elég...

2016. jún. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az alkohol pedig 7kcal/g, ahogy a zsírszövet és a ketonok is, bár azokhoz persze semmi köze, a ketonképződést pedig le is állítja, amíg fel nem dolgozza a test az alkoholt.
2016. jún. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!