Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Kevés szénhidrát bevitellel...

Kevés szénhidrát bevitellel szeretnék fogyni, ha ezeket eszem egy nap, akkor elég a kb.880 kcal bevitel? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok, 19/L vagyok 172 cm és 70 kg szeretnék egy pár kg-t leadni, hogy a nyárra jó formában legyek.Úgy vettem észre, hogy akkor fogyok ha kevés szénhidrátot viszek be és ezért erre törekszem, de így viszont kevés a napi kcal bevitelem.A mai napom pl.: így nézett ki:

Reggeli: cappuccino, 40 g zabpehelyből zabkasa dióval, fahéjjal meg stevia édesítővel.

Tízórai: 1 db puffasztott rizs megvajazva csirkemell sonkával és paprikával

Ebéd: 200 g csirkemell,100 g brokkoli és 100 g karfiol párolva mindkettő

Uzsonna: 1 mandarin

Vacsora: 3 tojásfehérje, csirkemell sonkával és paprikával

2 liter vizet iszom egy nap plusz zöld teát is fogyasztok elég sokat és persze sportolok is mellette. :)

Szóval az lenne a kérdésem hogy ez így megfelelő-e vagy ha nem akkor mit változtassak rajta.

Előre is köszönöm azt, ha végigolvassátok és válaszoltok. :)



2016. jan. 26. 23:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%

Ne szénhidrátokon akarj élni, ha kevés szénhidrátot akarsz bevinni...


Akárhogyan eszel, ennyi kalória koplalás. Egyél több fehérjét (így rénézésre fér még) és főleg zsírt, kivéve, ha nem gond számodra a több szénhidrát, mert akkor több szénhidrát is jöhet, csak kalória legyen.

2016. jan. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
24%
Jó, lehet, hogy kicsit kritikus voltam, tényleg nem sok a ch-d, mondjuk nem is azt írtam, csak tele van szénhidrátbombákkal, kevés szénhidrátnál ezt nem így kell, ha nem akarsz koplalni.
2016. jan. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Szeretnék több kalóriat bevinni, de szénhidrátot nem nagyon akkor miket egyek még?
2016. jan. 26. 23:32
 4/16 Krisz85 ***** válasza:
73%

Na próbálok segíteni mert látszik nem vagy reménytelen, csak nem vagy járatos a megfelelő táplálkozásban. alább linkeltem pár videót is.


Nagyon rosszul hiszed nem a szénhidráttól hízol hanem a telített zsír + szénhidráttól, az összes testi sejtednek a szénhidrát az üzemanyaga, ez kell neki, a test így működik.


Azért látszol vékonyabbnak ha kevesebb szénhidrátot eszel, mert az izmaid nincsenek úgy feltöltve szénhidráttal ezért laposabbak, kvázi úgy érzékeled, hogy fogysz, vagy fogytál is. Hát nem.


A vízfogyasztás 4 litert kéne közelítse naponta, minden 20 kb ra 1 liter, a 2 liter nem az igazi.


TEhát nem megfelelő, a kalóriát be kéne lőni 1800 kcal körülre, 55/20/25 ch fehérje zsír arányt tartva, a zsír ha lehet telíetlen legyen, tökmagolaj, lenmagolaj stb.


A kalóriadeficitet pedig mozgással kéne leadni, ha lehet legalább heti 3-4 x egy órát kéne mozognod intenízven, de nem kell minden áldott nap.


részletesebb étrendért írj privátot , akkor tervezek is személyre szabottan


ez a kalóraimennyiség meg röhej


ezeket nézd meg :


https://www.youtube.com/watch?v=HCc1z2QeHIQ


https://www.youtube.com/watch?time_continue=966&v=v9D_tRc4JEs



https://www.youtube.com/watch?v=Grgtyf8z-VI



Az a gond - és majd a videóból is kiderül, - hogy még ha fogysz is majd /nagy része víz és izom lez egyébként - hiába mozogsz ennyi kalóriával, vagy megbetegszel, könnyebben kapsz el betegségeket, fertőzéseket, és vagy kimerülsz idegrendszerileg és a mozgáshoz sem lesz kedved. Aztán ha abbahagyod, jön a farkaséhség és pizza, csoki, üditővel még kövérebb leszel mint most vagy, vagy mint amitől valaha is rettegtél sajnos. És ezt most tényleg építő szándékkal írom.

2016. jan. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Krisz85 ***** válasza:
100%

jah még annyit, hogy én is ch rettegő voltam, a ch-t hibáztattam a kövérségemért, de ez addig tarott, amíg el nem mentem ditetetikushoz, és felmértek, majd ráálltam a diétára amit írtam az előbb, és skerült 84,5 ről 61 kg-ra lemennem Mellette sportolok is mind a mai napig. MOst is íy eszem csak a kalória több / 2800 kcal/ de nekem ennyi kell hogy ne hízzak és ne fogyjak el adott mozgás mellett.


szóval nem a ch a bűnös, a rossz minőségű , rosszul időzített ch és a telített zsír együttese, /vagy külön/ a bűnös!

2016. jan. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Huuu ezt nem tudtam kószönöm szépen! :) Írtam privátot.
2016. jan. 27. 07:29
 7/16 anonim ***** válasza:

Mondjuk kezdd ott hogy megeszed rendesen a tojast, baromsag kidobni a sargajat, es nyugodtan ehetsz mondjuk negyet. Meg reggelire is 1-2 darabot, kokuszzsirban megsutve, es edd meg a zsirt is.


Ehetsz meg mindenfele olajost magvakat, napraforgomagot, mogyorot, ilyesmit.


4 liter viz felesleges, plane neked, 2 teljesen eleg.


Az 1800 kaloria neked lehet sok lenne, de ki kell probalni.


Ugy lodd be a dolgot hogy heti 0,5-1 kilonal ne fogyj tobbet. Ha ettol tobb megy le, akkor emeld a kaloriat, ha kevesebb akkor csokkentsd, de szerintem az etrendedbe meg fer szenhidrat, mondjuk barna rizs.

2016. jan. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Rendben köszi! Jázmin rizs van itthon az is jó, vagy csak a barna?

Köszönöm a válaszod!

2016. jan. 27. 08:03
 9/16 anonim ***** válasza:

a barna risz annyiban jobb, hogy lassabban szivodik fel.


De probalkozhatsz normal rizzsel is, igazabol nincsennek ilyen szabalyok hogy mit lehet es mit nem lehet.


A lenyeg az hogy a napi kaloria stimmeljen, es nagyjabol a feherje-zsir-ch arany.

2016. jan. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Hogyhogy mit egyél akkor? Írtam, de ki is következtethető, hogy ha nem szénhidrátot, akkor fehérjét és zsírt. Állati termékek, olajos magvak, zsírok. Hozzájuk persze szénhidrátszegény zöldségek. Akármennyi kalóriát be lehet vinni nagyon kevés szénhidrát mellett, rendes ételekkel.


Azt azért fontos lenne megtudni, hogy neked milyen szénhidrátbevitel való. Van, aki csak igen alacsonnyal, van, aki csak magassal érzi jól magát, működik jól. Van, akit lenyom és éhesség tesz a sok (mondjuk napi 100g) ch, annak a fogyáshoz és az élethez is ennek csökkentése kell. Mások a sok szénhidráttal érzik magukat jól. Egyik stílus sem rossz, csak más embereknek való.

2016. jan. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!