Rizs kenyér helyett?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm egy hónap alatt 6kg-ot fogyott méghozzá úgy, hogy kenyeret teljesen elhagyta (bár előtte is mindig rozskenyeret evett) helyett pedig csak rizst evett volt hogy csak magában főétkezésnél egy kis hússal. Valamint leveseket evett főként zöldségekben gazdagot, de a napi 6 étkezéséből min. négyben a rizs játszotta a főszerepet amit teszem hozzá fehér rizs! Ezt tényleg működhet! Nuku sport és csak ennyit változtatott...Kételyeim vannak, jogos?
2016. jún. 19. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Biztos nagyon jo de a lekváros kenyeret valahogy nem tudom elképzelni igy:-)

Kételyeid jogosak.

2016. jún. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kalóriadeficit kérdése a dolog, ennyi.

Az nem túlzottan számít, hogy fehér rizst evett. Nem az inzulinszint megdobása a felelős azért, hogy hízunk-e. Van némi elvi összefüggés, de a kalóriák sokkal többet számítanak. Azonkívül csökkenthető is a rizs felszívódási sebessége s eleve nem egyformák a fehér rizsek sem.

2016. jún. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi ebben a hihetetlen? Szálkásításkor is rizs az elsődleges szénhidrátforrás, mert lassabban szívódik fel, mint a kenyér. Nagyjából 2g-ra kell belőni a CH-t, ha fogyás a cél. Aki hízékonyabb, annak meg még kevesebb lehet ideális. A rizs pedig megfelelő CH forrás. Napi 5 étkezésem van, ebből 3-ban eszem rizst mint ch forrást.
2016. jún. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én tömegnövelésnél és szálkásításkor is eszek rizst. Mennyiségi kérdés. Kedvenceim a basmati (fehér...) és a barna jázminrizs. Nagyon jól elvagyok kenyér nélkül. Engem puffaszt, ellentétben a rizzsel.
2016. jún. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tömegelni nem szeretnék így is nagy darab vagyok :D

Na jó annyira nem de azért köszönget a háj

Na ha csak rizst zabálok, no kenyér akkor fogyhatok?

Cukrot teljesen kiiktattam az életemből már 2 éve azt sémmi változás, max annyi, h nem gyarapodtam tovább

2016. jún. 19. 19:07
 6/8 anonim ***** válasza:

Mondom, mennyiségi kérdés. Ezt érdemes elolvasni a részleteketért:


[link]

2016. jún. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Te dolgod, de a tömegelés kb. mindenkinek jó, izmosodni sosem árt, amíg lehet s azért kevesek állnak a naturál maximumukon... Rendes tömegelésnél kevés zsír jön s azt is le lehet szálkásítani véges időn belül.


Nyilván lehet rizzsel fogyni, írtuk, de csak mert rizst kezdesz el enni, ne várj csodákat, nem a rizstől fogy az ember... Annak eléggé jó, aki rengeteg kenyeret betol és nem laktatja, a rizzsel pedig jobban elvan. Nekem, akit a szénhidrát nem laktat, pocsék ötlet rizst enni, felesleges kalóriabevitel, úgyis meg kell ennem mellé azt, amit nélküle is ennék.

Amúgy jó étel a rizs, semmi rosszat nem tudok róla mondani, ha nem is mindenkinek való s ha sok fajtája gyors felszívódású is, de ez önmagában még nem gond.

2016. jún. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

" Szálkásításkor is rizs az elsődleges szénhidrátforrás, mert lassabban szívódik fel, mint a kenyér. "


Ez butaság, max azoknál van így, akik nem ismernek más kaját...

A rizs sem csak rizs...

Millió féle rizs van, nekem a vörös és a fekete rizs a kedvencem, de ezen kívül ott a gersli, hajdina, quinoa, kuszkusz(kakukktojás), köles, bulgur, zab és sorolhatnám...

2016. jún. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!