Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért ajánlják a puffasztott...

Miért ajánlják a puffasztott rizst kenyér helyett, amikor ugyanolyan szénhidrát?

Figyelt kérdés
2016. jún. 8. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért, mert 10 szelet puffasztott rizs az kb egy csomag, és annyi kalória van benn, mint egy nagyobb szelet kenyérben. Másra nem tudok gondolni.
2016. jún. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de akkor attól még felesleges, nem?:D
2016. jún. 8. 19:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy szelet puffasztott rizs kb 37kcal. Ebből egy szuszra eszel mondjuk ha nagyon nagyon nagyon éhes vagy akkor 5szeletet ami 185kcal. Eszel hozzá mondjuk 5szelet ~10dkg Csirkemell sonkát az még egy 100as aztán kicsi zöldség mondjuk plusz 50. Ez így 335kcal, de ettől tuti tele lesz a gyomrod mert ez a szárított cucc jól bedagad.

Míg egy szelet kenyér az kb 80-100kcal. Szóval sokkal több.

Arról nem beszélve, hogy ha fehér lisztből van akkor finomított így gyorsan szívódik fel, hamar leszel éhes.

Bár tény hogy aki fizikai munkát végez az nem pufi rizzsel teszi. 😂

Szerintem ennyi a hókuszpókusz. 😉

2016. jún. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért, mert többnek érződik, mint amennyit valóban megettél belőle.


Jól mondják. Megeszel 5 szelet puffasztott rizst, az kb 50 gramm és azt hiszed hű de sokat ettél, míg egy fél szelet kenyérnyi CH volt tulajdonképpen az egész. Ezért jó.


De ha az akciózott, belül lyukas vizes zsemlét veszed az is jó, csak arra nehéz feltétet tenni.

2016. jún. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem gluténtartalmú, másrészt ha ugyanúgy szeletre eszed, jóval kevesebb kalória.

Ha nem szeletre eszed, akkor persze ugyanúgy elég tömény szénhidrát, de kevés ember tud bevágni mondjuk fél kiló pufirizst, míg ez kenyérből elég egyszerű (bár itt is van egyéni eltérés. én vágtam már be egyszerre ennyit, plusz egy csomó egyebet, mert a kenyértől éhes maradtam volna. ízesített, különálló pufirizsből 5 gramm megy, szeletből pedig semennyi, mert ízetlen. jó, nálam extrém az eltérés, de mások sem ugyanúgy szokták enni).

2016. jún. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért a testépítésben volt már, aki előadta, hogy rengeteg rizst csak pufirizsként tud megenni, főzve nem :) Úgyhogy ilyen is van.


A pufirizs ugyanúgy gyors ch ám, ha fehér rizsből van (bár a testépítők szerint ez közepes s persze még csökkenthető pl. zöldséggel). S nem tudom, kiben dagad hova, aki kalória alapokon lakik jól, annak ez pont nem számít. Másnak azért van rá esélye, persze, meg kell ragadni az ilyen trükköket. Én pl. kerülöm a rizst, mert egyáltalán nem laktat, akár a kenyér. Inkább zöldséget eszem.

2016. jún. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!