Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Szénhidrát fogyasztásnál...

Szénhidrát fogyasztásnál akkor mennyi is az annyi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék elkezdeni szálkásítani (53 kg vagy 168 cm), viszont az ajánlott szénhidrát vitelnél teljesen összezavarodtam. A személyi edzőm azt javasolta, hogy 100 g alá ne menjek, egy orvos ismerőssel is beszélgettem futólag, de ő azt mondta, hogy a diabéteszeseknek is 160 g körüli a szénhidrát bevitele, ehhez tartsam magam én is, minimum. Mindenhol máshol pedig azt olvastam, hogy testsúlykilogrammonként 1-1,5 g szénhidrát az ideális szálkásításhoz. Heti 6x edzek, 3 súlyzós, 3 kardio (néha egy 4. súlyzós is becsúszik, ha van időm), és az edzőm azt mondta, hogy ilyen alacsony szénhidrátbevitel nem ajánl ennyi mozgás mellé, mert véleménye szerint, rövid időn belül rosszul leszek. Szerinte, ennyi szénhidrát ennyi mozgáshoz kevés. Természetesen, hiszek neki, de kíváncsi vagyok, hogy akkor ez most hogy is van, mert sajnos, teljesen összezavarodtam.

Köszönöm a segítő válaszokat!



#szálkásítás #Szénhidrát minimum #100 g szénhidrát
2016. aug. 12. 09:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Az hogy kinek mennyi, függ a testalkattòl is. Ha hízèkony típus vagy, kevesebbet vigyèl be, ha vékony alkatù, akkor mehet több is.
2016. aug. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most fogytam 19 kg-t, így azt tapasztaltam, hogy a fogyás például lassan indul be, viszont gyorsan fogyok, a hízás pedig valahol az arany középút, (nem túl gyors, nem is lassú) ellenben hamar meglátszódik a hasamon és a csípőmön.
2016. aug. 12. 10:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Heti 6 edzésnél nyugodtan mehet 150gr ch 100gr fehérje és 40-50g körüli zsír. Ekkora súlynál ne is akarj heti 50-60 dekánál többet fogyni, mert sok felesleg biztos nincs rajtad, és csak az izmaid látnák kárát.
2016. aug. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, minden tanács jól jön. Eddig a nagyobb súlynál megszoktam a gyors fogyást (vagyis inkább súlyban jobban mérhető, heti 0,5-1 kg-os, látványosabb fogyást), de akkor nem esek kétségbe, ha ez már nem így megy tovább.
2016. aug. 12. 10:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem teljesen világos, miért akarsz iléyen számokkal szálkásítani, de ugye, nem látlak s amúgyis akarhatsz igazán szálkás lenni, azt pedig így távolról nem tudhatom, hogy egészséges szint-e a célod (nem és testzsírszázalék már segítene).


Csatlakozom ahhoz a véleményhez, hogy ezen a szinten már legyen jó a lassabb fogyás. Úgy tudom, nem is képes a test akármilyen tempóban zsírt bontani s ez összefüggésben van a zsírmennyiséggel, kevés feleslegnél a heti 1 kiló nem reális. De nem tudom, ebben mennyi az igazság. Viszont a durván kis kalóriakeret tuti nem jó.


Hogy mennyi szénhidrát kell? Nos, ez emberfüggő.

Nem tudom, hol olvastad, hogy 1-1,5 g/ttkg kell a szálkásításhoz, sok helyen lehet, de ez nagyon rossz gondolat. Van, aki ennyivel zombi lenne, de 5-tel már remekül menne neki a dolog :D Tömegeléshez is kinek 3, kinek 7-8 kell s akkor még nincs is extrém aktivitás... Nyilván hatalmas a szórás, de 1-1,5 gramm az brutálisan koplalósnak hangzik, ha a fehérje és a zsír tipikus szinten áll.


A szénhidrát igazából extrém alacsony is lehet, ha az adott embernek az jó (s akkor sem hirtelen váltással, illetve ez is emberfüggő), csak akkor a zsírt kell megemelni, hiszen energia kell (hogy valaki a sok szénhidráttól energikus lesz vagy enervált, az is emberfüggő). Ha alig eszel, nem esélyes, hogy lesz energiád, de hogy izmot fogsz bontani, az borítékolható. De hogy kinek mi a koplalás, az emberfüggő. Túl gyors fogyásnál tuti fokozott izombontás van.

2016. aug. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!