Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Baj, ha napi egyszer eszek...

Baj, ha napi egyszer eszek nem diétás kaját?

Figyelt kérdés

Íme egy pl.

R: 2 extrudált kenyér, paradicsom

10: körözött, 1 paradicsom/paprika

E: 300 g rakott krumpli (ez a kérdéses kaja)

U: 250 zabkása, 1 alma (100 g)

V: rántotta/ omlett 4 tojásból, sajttal


Ez így jó?


Még egy kérdés: 60 kilós 165 cm magas lányként hány gramm ch-t kellene bevinnem?

Olvastam, hogy a testtömeget 1,5-tel kell megszorozni, az úgy 90 g ch, de arra még felkötni se nagyon tudom magam :/ :D


2016. nov. 8. 12:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1. Nincs olyan, hogy diétás kaja...

A diéta szó étrendet meg országgyűlést jelent. Minden haja diétás, ha az bele van kalkulálva az étrendedbe... ha pedig eszel olyat ami nincs az étrendedben, akkor nem étrendet követsz, hanem eszel össze vissza, tehát nem diétázol..


2. Nincs olyan, hogy mennyi szénhidrátot kell enni... meg lehet adni egy irányt, mondhatom én, hogy pl egyél napi 2gramm*testtömeget, de neked kell kitapasztalnod, hogy ettől te fogysz e vagy nem...

Ha többet fogysz mint heti 0.5-1kg akkor növelj rajta, ha kevesebbet, akkor csökkents...


De persze az sem mind1, hogy mennyi a fehérje meg a zsír...

2016. nov. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel. Én akkora vagyok, mint te, nekem 40 gramm ch a jó, de a zsír legyen meg minimum 100 gramm... Vagy amennyivel jóllakom, ez változó. Mondjuk ez neked nem segít, de a 1,5-es szorzó brutális, keveseknek kell odáig menni zsírszegény szálkásító diétában. Nem tudhatjuk, mekkora a kalóriaégetésed. Én kiindulnék 3-ból (talán ezt szokták ajánlani kiindulópontnak s ez jól is hangzik), aztán csökkenteném, ha nem fogyok jól.

Már ha az nem koplalás szint, mert akkor többet kell mozogni vagy persze nem várni tempós fogyást.


A kalóriadeficittől fogysz, napi 6 "nem diétás" kajával is, bármit is értünk alatta. Én azt, hogy nem illeszkedik a diétámhoz, nekem a zab és az alma extrém rossz. Egy jóféle saját csokitorta pedig szuper, bár azért nem ezen célszerű élnem.

A vacsorád tetszik :) Reggelre raknék fehérjét is, ha már eszem, de azért nem vészes így sem, a tízóraidban már van.

2016. nov. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tegnapom: 101 g ch, 97 g zsír, 73 g fehérje

Sajnos a zsírra elfelejtettem figyelni, de ma kevesebb lesz.

2016. nov. 8. 12:42
 4/11 A kérdező kommentje:
#2 40 gramm ch? :O :( és akkor mit eszel? papírt?
2016. nov. 8. 12:45
 5/11 anonim ***** válasza:

Teljesen jó volt a napod, én lazán fogynék ennyivel.


Nem, nem papírt... Hogy jut ez eszedbe?

Tojást, kókuszzsírt, zöldségeket, olajos magvakat, néha sajtot, némi gyümölcsöt és gabonát (köles, rizs, zab), de az persze nem sok.

A csokitortámban pl. pár gramm ch van és nagyon finom és laktató. Papírra pont nem emlékeztet.


De a ch bevitelemtől még ehetnék húst, túrót is...

Ha neked a lazac zöldségekkel papír, akkor nem tudom, hol élsz.


40 gramm elég laza, egyszer elkapott a hév és mazsolás répatortát ettem ebédre, persze saját recepttel, de akkor is... Fegyelmezettebb lenne lentebb, de azt úgyse bírom ki s nem is akarom kibírni :P

Egyszer keveselltem a 40 grammot, akkor levittem 10 gramm alá, azóta máshogy tekintem a dolgot :D

2016. nov. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Bocsi, de nekem 40 gramm az lókaki lenne, még a 100 is kevés. Mindennapos este nálam a csoki utáni sóvárgás.

Na meg hogy működik így az agyad? Ahhoz elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű szénhidrát. Persze ha Neked így jó, csináld. Én 100 grammal is tudtam fogyni régebben, de azóta már hormon befolyás alatt is állok, ezért nem megy szerintem. De aztán most hátha sikerül, mert átálltam az intervallumos edzésre.

Sajnos a lazacot és társait, amit írtál, nem engeedhetem meg magamnak, de még ha meg is engedhetném, baromi kevés lenne az a mennyiségű ch.

2016. nov. 8. 14:32
 7/11 anonim ***** válasza:

"Mindennapos este nálam a csoki utáni sóvárgás.

Na meg hogy működik így az agyad? Ahhoz elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű szénhidrát."


A sóvárgás rossz szokás, egyszer abba kell hagyni, utána azon fogsz csodálkozni, miért kívántad minden este...


A szénhidrát nem szükséges az "agyműködéshez". Alapvetően az agynak és minden más szervnek is energiára van szüksége, de hogy ezt miből szeded össze, az elég tág határokon belül változhat. A zöldségekben pl. bőségesen van annyi szénhidrát, ami elég. (Teljesen CH mentesen gyakorlatilag nem is nagyon lehet étkezni, hiszen a natúr húson és zsíron kívül kb. mindenben van.)

2016. nov. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az agy úgy működik, hogy a yzervezetünk hála néhány milliárd év evolúcióan képes fehérjéből is meg zsírokból is szintetizálni a megfelelő mennyiségű glükózt.
2016. nov. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is szoktam csokit enni, az kevés ch. Persze csak ha cukormentes. Házi csokiszószt alkalmazom, nem igazi csoki, mert kakaóvajra nem telik, de így is megfelel.


Az agyam ugyanúgy működik, a testem viszont sokkal energikusabb kevés ch mellett. Pont az agy miatt nem esszenciális a szénhidrát. Ha az lenne, 1 nap böjt után beállna az agyhalál... Az agynak feltétlenül szükséges kis mennyiségű glükózt (mert az agy jelentős része ketonokkal is működik) részben fehérjéből alakítja a szervezetem, ha nagyon szénhidrátszegényen eszem (nálam nem szokott lenni nagy hiány, hisz nem eszem nagyon-nagyon kevés szénhidrátot. a tipikus ketózó 20 gramm alatt van, sokan pedig még sokkal lentebb).

2016. nov. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ja, amióta kevesebb ch-t eszem, nem sóvárgok, az nem jó. Mindössze szeretem az édességet s nagyon gyakran eszem. Ezen még lehetne dolgozni, de nagy gondot nem okoz.


Az pedig simán lehet, hogy neked kevés a 100 gramm ch. Nincs azzal semmi baj. Van, akinek a 300 is kevés. Ez ilyen, mindenki egyen annyit, amennyi neki jó.

2016. nov. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!