Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Hány óránként és kb mikor...

Hány óránként és kb mikor lennének ideálisak az étkezések ha minden nap 10körül kelek és este 2kor fekszem le?

Figyelt kérdés
Reggel amikor felkelek, délben, 15.00kor ebéd, majd 18.00-kor, utána 21.00, éjfél? Nyilván nem percre pontosan csak nagyjából.
2017. jan. 24. 11:53
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ez a fényviszonyoktól is függ egyrészt, másrészta belső biológiai órádat nem lehet csak gy egyik hétrőla másikra átállítani.

Bizonyos hormonok, enzimek stb-k kiválasztódása a fényviszonyoktól, és szerintem a genetikától is függ.

De ha nem tévedek, még az Apály/Dagály jelenségtől is.


Ezért van az is, hogy az űrhajósok szervezetének elég tortúra "odafent" lenni, mert vannak fizikai "jelenségek" amiket muszáj valahogy pótolniuk a gravitációt is beleértve.

2017. jan. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jónak tűnik.

Én 3-4 óránként éhezem meg. Szóval nekem tetszik.

De nem mindenkinek így működik a szervezete.

2017. jan. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mikor ideális. Bármi elképzelhető, merőben emberfüggő, illetve sokszor az étrend is számít.

Van, akinél elég kötött, van, akinél rugalmasabb.

Ketózisban sokunk átáll 1-2 étkezésre, bár sokunknak szénhidrátdúsabb étrenden is ez az ideális. Míg másoknak inkább a több étkezés fekszik. Van, aki reggel éhesen kel, van, aki pompásan jóllakva s képtelen enni sok-sok órán keresztül...

Csináld úgy, ahogy jólesik. Ez egy igen jó kiindulópont.

2017. jan. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Amióta diétázom éhesen kelek fel, pedig lefekvés előtt is eszem. Szénhidrátot csak zöldségekből viszek be + zöld bab ami hüvelyes. Rengeteg halat eszem, rákot, kagylót, polipot, stb. Tojásfehérje. 2-3 kg-ot akarok leadni de azt zsírból. Sose volt rajtam több mint 4-5kg felesleg. Nem is hiányoznak a cukros dolgok mellesleg, se a sült krumpli vagy alkohol.

2017. jan. 24. 13:22
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor éhes vagy. A legbiztosabb, ha a tested jelzéseire hallgatsz, persze bizonyos keretek között.

Nekem is vannak olyan napjaim, amikor jóval éjfél után fekszem le (bár igyekszem elkerülni), viszont még hétvégén sem alszom 8-nál tovább. De ha tovább aludnék, egyszerűen kihagynám a reggelit és dél körül ebédelnék, ahogy szoktam. Este 10 után pedig max. pár könnyű falatot ennék, vagy inkább csak innék. Éjjel a szervezetnek már nem az emésztéssel kellene foglalkoznia.

2017. jan. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha zömmel fehérjét eszel (nem tuti, de a leírtak alapján komoly esélyt látok rá), akkor bizonyára koplalsz (vagy túlzásba viszed a fehérjét, ami nem egészséges). Ha rengeteg zöldséget eszel vagy sok zsírt használsz, akkor OK, ha nem, változtass.
2017. jan. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jónak tűnik, bár ez mindenkinél más. Családban én pl.6szor étkezem, tesóm 3szor, anya 2szer, szóval ez változó.
2017. jan. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Fehérjét eszem és zöldségeket, sok zöldséget is. Így sincs meg a napi 100gr fehérjém, ami a 2gr/testsúly lenne, szerintem nem sok. A zöldség teszi ki az egész köretet, jó sok belőle.
2017. jan. 24. 17:55
 9/10 anonim ***** válasza:
A fehérjemennyiség jónak tűnik, de miből jön elég kalória? Tudod a többi makrotápanyagod mennyiségét is?
2017. jan. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Változó mit eszem, ami minden napos az 500gr koktélparadicsom, 3db kaliforniai paprika, kígyó ubi. De eszem gombát, zöldbabot, spárgát, zöldhagyma, cukkinit, padlizsánt, retket. Nyilván mindből nem eszem minden nap. A zsiradék pedig bejön pl. a lazacból (minden nap eszem), az elég zsíros.
2017. jan. 24. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!