Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mit tegyek ha este éhes...

Krisz0409 kérdése:

Mit tegyek ha este éhes vagyok és emiatt nem tudok aludni?

Figyelt kérdés
Igyak meg egy bögre tejet,hogy elteljek?Nem tudom mit kellene tennem sok kalóriát nem akarok bevinni a fogyás miatt mozgok napi 3 órát kb de sajnos nem fogytam szóval meghúztam a vonalat és vissza vettem a kajából is de esténként rám jön az éhség mit egyek/igyak?

2015. dec. 8. 20:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Langyos zöldteát :)
2015. dec. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kérdező vagyok :) köszi a gyors választ de cukor nélkül gondoltad?Kaptam már ezt a tippet ismerőstől de nem nagyon tudtam meginni cukor nélkül.
2015. dec. 8. 20:35
 3/13 anonim ***** válasza:
Szia! Tejet szerintem ne igyál, mert hirtelen felemeli a vércukrod, ami utána hirtelen leesik és túl alacsony lesz. Valószínűleg nem ébredsz rá föl, de szerintem nem tesz jót. Én natúr zabpelyhet szoktam enni ilyenkor, egy-két evőkanálnyit és sok vizet iszom. Rajtam segít. Másrészt olyan is van, hogy kifejezetten sajtra vagy húsra vágyom a kései órán valamiért, akkor meg abból eszem egy keveset. A cukros vagy magas glikémiás indexű dolgokat kerülöm ilyenkor is.
2015. dec. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Esetleg gyümölcsöt?Banán stb?
2015. dec. 8. 20:44
 5/13 anonim ***** válasza:
Én édesítővel iszom :)
2015. dec. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Azt belekalkuláltad a dologba hogy az izom nehezebb a hájnál? Magyarul, fogyhatsz attól, hogy a mérleg nem változik, esetleg még többet is mutat.

Másrészt, ha jó az étrended, akkor nem éhezel. Itt valami hiba van a dologban.

2015. dec. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Oszd el a napi kajaadagodat úgy, hogy a lefekvés előtti időre is maradjon belőle valamennyi. A bevitt összkalória a lényeg, teljesen mindegy, mikor eszed. Én sem tudtam soha vacsora nélkül lefeküdni. Már gyerekkoromban is mindig szenvedtem a táborokban attól, hogy hatkor vacsoráztattak minket, aztán csak tíz körül kerültünk ágyba. Most ugyanígy vagyok, ha korán vacsorázom, éjjel kettőkor felébredek arra, hogy éhes vagyok. Mindenki másképp működik, az embernek tiszteletben kell tartani a saját teste korlátait.
2015. dec. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Alvás előtt 3 órával nyugodtam ehetsz. Én 8 körül is szoktam enni és 11-éjfél körül megyek aludni
2015. dec. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A 7. nagyon okosakat írt. Vacsorázz rendesen, ne feküdj le éhesen. Én élből utálok éhezni, engem is zavar az alvásban s ha alszom is, elrontja a pihenésem. Néha rosszul jön ki, mert vacsoraidőben dolgom van és nem is vagyok éhes. Aztán éjfélkor rászabadulok a konyhára... Ez extrém ritka, mert tudom, hogy nekem vacsora kell s normális esetben vacsorázom is, ha éhes vagyok, ha nem. Úgy vannak pozicionálva az étkezéseim, hogy a legjobban jöjjek ki, akkor egyek, amikor a testemnek igazán kell. Mert hiába futtatom ki a kalóriákat ebédkor, olyan nincs, hogy aznap már ne éhezzek meg, nem számít az étrend, nem számít, mennyire laktató ételeket választok. Kell a vacsora. Van, aki más, én ilyen.


Nem tudom, más hogyan "telik el", ez nekem mindig idegen volt, ha a testem üzemanyagot akar, akkor amíg meg nem kapja, hisztizik. Igen nehéz átverni.

Persze próbálkozni lehet :) Sokat segítenek a zöldségek, a tea, lehet trükközni tojásfehérjével s kinek mi passzol. De valódi mardosó éhségnél nekem ezek semmit nem érnek, ami nem is meglepő. Oszd el jobban az étkezéseidet. Bár nem tudom, miért kell keveset enned napi 3 óra mozgás mellett :( Ez nagyon nem OK!

2015. dec. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A cukros dolgokat alapvetően nem javaslom. Gyümölcs, zabpehely, ezeknek nem alacsony az inzulinválaszuk - viszont ha nálad működnek, akkor jó. A zabpehely sok vizet fel tud venni és rostos, ez van, akinek jelent valamit. (Nekem semmit, ugyanúgy megéhezem tőle, mint a többi szénhidrátbombától. Kevés kalória is nagyobbacska méretű ételt ad, emiatt az "ennék valamit" igényt kielégítheti, de jóllakni... Az nagyon emberfüggő. Általában is, a fehérje és a zsír laktat jobban, a szénhidrát nem, csak éppen a térfogat, rost és egyéni jellegzetességek bekavarnak. Kísérletezni kell. Én pl. mindig azonnal farkaséhes leszek az almától, de éjfélkor inkább laktat. Mivel az nekem már nem evésidő és elég könnyű elkergetni egy enyhe éhséget. Mindazonáltal ilyenkor inkább jégsalátát eszem egy falat sajttal s persze általában elkerülöm az ilyen kései evést.)
2015. dec. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!