Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Hogyan kezdjek neki a diétának?

Hogyan kezdjek neki a diétának?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 25 éves nő vagyok egy 4 éves kisfiú büszke anyukája!

Viszont elég sokat felszedtem a terhesség alatt s sajnos nem tudtam vissza fogyni a kezdő súlyomra!3 éve stagnálok! 70kg vagyok és 162cm! Minimum szeretnék 10 kilót fogyni utána formálni az alakom! Lenne itt valaki aki sikeresen fogyott esetleg vagy aki tudna segíteni mit hogy csináljak hogy kezdjek neki! Kifejezett diétát nem szeretnék inkább olyat ami életmódváltással jár, sok fajta diétát csináltam de egyik sem volt jelentős eredményel! Nyárra lenne egy lakodalom arra már le szeretném adni a kitűzött cél legalább felét ha lehet! KB 4 hónap lenne rá! Kérlek benneteket aki tud adjon tanácsot! Köszönöm előre is 😊


2017. febr. 18. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az első a cukor elhagyása. Utána a finomliszt. Lehetőleg otthonfőzz, hogy tud mit eszel, ez a legbiztosabb.

Ezen kívül alacsony glikémiás indexű ételek előnyben. Ennek utána tudsz nézni.

Nem tudom mennyire van időd kalóriák számolgatni, de az elején hasznos lehet. Kalkulátorral nagyjából be tudod lőni a szükségletet, ebből vonj le kb 200 kcal-t. Persze figyelj a ch-zsír-fehérje arányra, ch legyen minél kevesebb.

Hogy ez mennyi idő kell a célodhoz: 1kg zsír leadásához -7000 kcal kell. Persze a mozgást ne felejtsd el, anélkül elég lassan megy a dolog.

2017. febr. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne egyél semmit, tuti módszer
2017. febr. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az első hozzászólóhoz, kivéve hogy nem ajánlom a minél kevesebb ch-t... Jó ötlet csökkenteni, de nem mindenki bírja vagy nem mindenkinek kényelmes nagyon alacsonyra menni, főleg szénhidrátdús étkezés után.


Tapasztald ki, milyen étrenddel érzed magad jól, energikusan, jóllakottan kalóriadeficitben is. Változó, ki mivel lakik jól.

2017. febr. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nézegettem utána! Találtam egy kalóriaszámoló appot! A kalóriabázist

2017. febr. 20. 06:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Én egyik napról a másikra álltam át a 0 szénhidrát bevitelre. Vagy legalábbis az erre való törekvésre. Az első napom kicsit szédelgős volt, de utána fokozatosan egyre jobban éreztem magam. Nekem ez kellett ahhoz, hogy felfogjam, a szervezetem konkrétan függő. Az első héten üvöltött a péksütiért és a csokiért. Kibírtam, ma már nem is igen kívánom. Ha véletlen megkívánom megeszem, de ritka, nem érzek bűntudatot, viszont arra igenis kellett az az egy hónap, hogy azt a komoly függőséget, amit ezek ízvilága és szénhidrát tartalma adott, leküzdjem.

Én ismerem magam, tudom, hogy nekem ez szimplán "szénhidrát bevitel csökkentéssel" nem ment volna.

2017. febr. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem sikerült 13 kg-tól megszabadulnom. Nem váltzotattam semmi lényegit, csak mindig egyszer szedek, kétharmadát eszem az eddigieknek és a két legfontosabb, hogy semmit nem vonok meg magamtól (csoit és sütit is eszem, de csak keveset) és sosem maraodk éhes (amint megéhezem, rögtön eszem, legalább nekem is kellemesebb és a gyomromnak se később kell nagyobb adagot megemészteni)
2017. febr. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!