Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Étrend készítő sportoló?

Devil_inangel kérdése:

Étrend készítő sportoló?

Figyelt kérdés

A kérésem csupán annyi lenne, hogy egy étrendet szeretnék íratni magamnak, írtam én magamnak, de úgy gondolom egy szakember jobban ért ehhez ( nyilván)!

Lehetőség szerint sportoló legyen az illető, mert úgy gondolom a dietetikusok nem igazán látják át, mik egy nem hétköznapi ember (tehát intenzív sportot végző) igényei.

Ha valaki tud ilyen embert, kérem segítsen!

Előre is köszönöm a válaszokat



2017. máj. 2. 11:33
 1/2 anonim válasza:

Nem mindegy, hogy milyen formában vagy most. Lehetsz sovány, normál, túlsúlyos. Ehhez kell igazítani.


Ha sovány vagy és tömeget akarsz, egyél többet, ha túlsúlyos vagy, akkor egyél kevesebbet, mint szoktál. Ha normál akkor csak edz, érj el egy bizonyos erőszintet.


Kezdő sportoló vagy? Én azt ajánlom, ne figyelj az étrendre. Ez alatt azt értem, ne számold a kalóriákat, felesleges. Egyél sok Fehérje tartalmú ételt, kevés szénhidrátot és zsírt. Inkább napi többször kevesebbet mint egyszerre sokat. Legyen változatos, vitaminokat (gyümölcsöket) se hanyagold. Elég ennyit betartanod.

Ha kezdő vagy, az a lényeg, hogy sportolj rendszeresen, valamilyen terv alapján és erősödj.

A szigorú étrendre és edzéstervre csak akkor van szükséged ha már évek óta csinálod, és már maximalizálod a teljesítőképességed.


A legfontosabb, natúr edzésnél ne várd, hogy 1 hónap múlva dagadni fogsz az izomtól. Az izmosodás egy hosszú folyamat, sok kitartást, elszántságot igényel. De hidd el, 2 év után mikor tükörbe nézek elégedett vagyok az elért eredménnyel, és mindezt úgy hogy sosem figyeltem különösebben az étrendemre, csak kitartóan edzettem.

2017. máj. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
évek óta sportolok, köszönöm a választ, de így már nem releváns, és sajnos nem segített :D
2017. máj. 5. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!