Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Tudnátok mondani szénhidrátcsö...

Tudnátok mondani szénhidrátcsökkentett recepteket és ételeket?

Figyelt kérdés

Kövér vagyok, és emiatt az utóbbi időben egészségügyi problémáim is adódtak, mint magas vérnyomás, szédülés, menstruáció kimaradása stb. Két hete voltam endokrinológián cukorbetegség gyanúja miatt. Az orvos levette a vért, elvileg következő héten lesznek eredmények. Adott egy-két tanácsot, elmagyarázta hogy milyen ételeket kerüljek (chips, sültkrumpli, majonéz, cukros üdítők, rizs, péksütemények)

Olyan receptekre lenne szükségem amelyek diétások, és csökkentett szénhidrát tartalmúak. Szeretek és tudok is sütni-főzni így nem probléma ha nehezebben elkészíthető az étel. Az orvossal legközelebb három hónap múlva találkozom, és addigra fogynom kell öt kg-t. Az ideális testsúlyom 55-60 kg. Annyit változtattam az étrendemben hogy rizst nem eszek, se cukros üdítőket. Naponta minimum kétszer zöldséget és gyümölcsöt eszek. Semmilyen sportot nem folytatok de naponta sétálok 4-5 kilómétert.

15 éves lány

165 cm

95 kg


2017. aug. 7. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Mennyire szénhidrátcsökkentett? Ha csak kicsit, akkor bármit ehetsz, ami nincs tiltva, mennyiség kérdése.

Jó, ez vármikor igaz, de azért napi 30 gramm szénhidrát mellett ritkán szoktam rizskenyeret s répatortát készíteni, nem éri meg beáldozni a zöldségeket :)

De 100 gramm ch már pazar, ha a csupa cukor, gabona dolgokat pedig úgyis hanyagolod. Pár zöldségre vigyázni kell, ahogy a keményítőbomákra és a gyümölcsökre is, de sok lehetőséged van.

A kalóriaigényed sem mindegy, minél nagyobb, annál zsírosabban kell enned azonos szénhidrátkeretnél. Neked 2500 kcal valószínűleg elég, de lehet, hogy kevesebb kell, mert nem átlagos anyagcserét vettem alapul, hanem a sajátomat, ami picit gyorsabb.


Valami jó kis fehérjeforrás zöldségekkel, ez jó étel s ha jól választod meg a zöldségeket, kevés benne a ch. Ha emelett még eszel némi gyümölcsöt, ezt-azt, még mindig nem viszed túlzásba a szénhidrátbevitelt. Ha a kalória kevés, emelj a zsíron.

Ha nem tudod zöldséggel megenni a fehérjeforrásodat, akkor ehetsz hozzá valami gabonát (megkérdezném az orvost, hogy úgy gondolja, 2-3 dkg barnarizs is gond-e, mert magamtól nem hinném), de a kalóriabevitel miatt minimum zsírt, abból eleve kell egy kevés az egészséges táplálkozáshoz.

Olajos magvakat is ehetsz.

De határozottan keveslem az információt.


Nincs igazán olyan, hogy "diétás" recept. Millióféle diéta van s olyan is van, hogy egy diétába nem kifejezetten passzol valami, de kis mennyiségben attól még belefér. Vagy átalakítva.


Hogyan szeretsz enni s hogyan bírsz, mi ad energiát? Ez se mellékes ám. Szóval először el kéne dönteni, milyen diétát követsz konkrétan.

2017. aug. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ohh, értem. Köszönöm szépen. Nem igazán értek a különféle diétákhoz, így nem is tudtam elegendő információt adni, sajnálom. Az evési kényszerem többnyire a stressz miatt volt, ha ideges vagyok akkor tömérdek egészségtelen dolgot megeszek. Nem igazán tudom...melyik életmód a jobb? A célom a fogyás, természetesen egészséges keretek közt (nem akarok hetente 2-3 kg-t leadni, de igaz hogy nem is tudnák).
2017. aug. 7. 19:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Általános jóságokat nagyon hozzávetőlegesen lehet mondani (tiszta étrend, sok zöldség, elegendő rost, fehérje és zsír - OK, a zsírból túl keveset bevinni már tehetséget igényel s nálad különösen célszerű a gyors szénhidrát minimalizálása etc.), minden ember más.

Inkább arra gondoltam, hogy milyen stílusban vagy képes enni. Pl. van, aki képtelen zsírosan enni s van, aki a zsírt nem vinné le soha, inkább a halál. A testünk sem bír akármit (bár sok étrend megszokható), az ízlésünk is számít valamit s változó, kinek mi ad energiát. Nálad alapértelmezett a szénhidrátszegény diéta, de ez kinél 150 gramm, kinél 5-20 gramm naponta (nekem mindkettő káprázatosan pocsék ötlet lenne, az egyik túl sok, a másik túl kevés) s az is változó, milyen szénhidrátokat fogyaszt az ember. Sokaknál pedig vannak kizárt ételcsoportok (ilyen-olyan okból) s ezt is figyelembe kell venni étrend készítésekor.

Tegyük fel, hogy neked nincs semmi különös, de nem tudom, mennyire bírsz egy zsíros étrendet. Az orvos tiltólistája után pedig nem tudom, milyen gabonát ehetsz (gondolom, pl. zabot igen, de lehet, hogy a legtöbb formájában ugyanúgy utálod, mint én).

Kevés a támpont, tényleg az a baj. De ha mondjuk úgyse akarsz számolni, akkor egyszerűen ne edd, ami tiltva van, egyél sok zöldséget köretként (de ha kell gabona, azt is, csak ne sokat és rostosabbat) s ne félj a zsírtól, de ha nagyon szereted és megszoktad a zsíros étrendet, akkor azért ne szállj el vele.

2017. aug. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát, inkább a sok nasival volt nàlam gond, sosem szerettem a zsíros ételeket. Egyszer-egyszer ettem, de ritkán. Köszönöm a segítséget :D
2017. aug. 7. 20:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem tavaly derült ki hogy iznulinrezisztenciám van, ami ugye nem cukorbetgség de annak az "előszobàja".

Dietetikusnàl a 160gramm szénhidrát dietat ajanlották. 4-5 étkezés 3 óránként. De gondolom 15 évesen azért nem tudod magadnak annyira pontosan kiszámolni.

Persze cukros dolgok meg finomított liszt nem. Még méz se.

Egyébként amiket én szoktam enni az ha édesség akkor norbi rudi vagy csoki puding (nem azért mert jobbnak tartom mint a simàt vagy dietasabbnak de elméletileg cukor az nincs benne) A mizonak is van cukormentes kakaója szerintem az is nagyon finom. Plusz vannak cukormentes műzlik, a cerbonanak is meg a cornexi-nek, azt spárban szoktam látni. Gyümölcsöt is ehetsz de a banánt meg szőlőt kerüld.

A gullonnak is van egy két dolga ami édes es cukormentes.

Ha édesre vágysz ezeket ha nem is mertektelenul de bűntudat nélkül eheted:)

Egyébként a legtöbb saláta meg leves nem tartalmaz sok szénhidrátot. De igazából ha leméred a hozzàvalókat es megadott kereten belül maradsz akkor szinte bármit el lehet dietasan készíteni. Igazából a rizs se rossz de abból inkább a barnarizs, a bolti puffasztott rizs pl nem igazán jó. Főtt krumplit is ehetsz, halat, húsokat, tojás, sovány tejtermékek.

Szerintem már az is óriási haladás lenne ha leszoknál az egeszsegetel nasiról. Ha nincs semmi örökletes bajod a cukroddal kapcsolatban hanem egyszerűen csak az életmód miatt van most valami zavar, az simán rendbe jöhet ha odafigyelsz.

Kezdetnek meg a séta is jó, esetleg a biciklizes ha van rá módod :)

2017. aug. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!