Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Tescós szénhidrátcsökkentett,...

Tescós szénhidrátcsökkentett, cukormentes pékáruk mennyire jók egészséges életmódhoz?

Figyelt kérdés
2016. febr. 27. 13:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ki mit tart egészségesnek, ugye (s konkrétan egyénfüggő is, kinek mi az egészséges, de ahhoz sem árt az egészet nézni, a komplett életmódot).

Gondolom, gluténes és szénhidrátos, innentől én kerülöm nagy ívben, az tuti. S nyilván vannak benne egyéb nem normál anyagok.

2016. febr. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Ahogy gondolod, tapasztalatok szerint tud dönteni az ember. A sima kifli szerintem jó lehet erre.
2016. febr. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 zoottti válasza:
Buza liszt stb (bl-55) amiböl készül az nem igazán jó, csinálj magadnak, amit csak tudsz jobb minőségű lisztből. 6 hónapja élek külföldön, sokkal jobb a pékáru ize és minősége.
2016. febr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 zoottti válasza:
Bl-55 mivel sok értékes anyagtol meg van fosztva, annyira finomra van szitálva, gluten sokkal nagyobb koncentrációba van jelen és ezért kialakulhat alergia. Sima aminosav nem kell tőle megilyedni. teljes kiörlésü lisztböl készült termékeket kell előnyben részesíteni, abba is van de kevesebb. Zab remek szénhidrát forrás reggelre. darát zabbol csinálok mindig palacsintát.
2016. febr. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
A dietetikusom szerint a szénhidrát csökkentett termékeket kerülni kellene mindenkinek, mivel a szénhidrátra szüksége van az embernek. A kevés szénhidrát bevitele anyagcsere-lassuláshoz, rossz esetben teljes leálláshoz vezet.
2016. márc. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Itt az ideje, hogy lecseréld a dietetikusodat, özönvíz előtti amit mondott .
2016. márc. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#5: Ezt mond a tizenpár éve zerocarbereknek, akiknek kutya bajuk :D De a sima ketósoknak is mondhatod, akikből jóval több van, jól érzik magukat, izmot építenek, elvannak :D

Az, hogy a szénhidrát nem esszenciális tápanyag, akkora tény, hogy a legkülönbözőbb oldalakon megtalálható, mint infó, nem kell lowcarb fanatikusnak lenni hozzá :)

Eszébe sincs lelassulni az anyagcserének, nem lenne abban semmi logika. A tapasztalatok nem ezt mutatják.


Néha elgondolkodom az ilyen véleményeken, hogy mi késztet rá valakit arra, hogy ezt nagy lelkesen így leírja, miközben embertömegek tapasztalatai szöges ellentétben állnak vele (s persze a tudományos körbejárás is)? De hát a táplálkozás sokaknak olyan, mint a vallás...


Amúgy a kérdező egész sok szénhidrátot is ehet. Gondolom, már a kérdésben szereplő pékáruk sem kicsit szénhidrátosak, de szénhidrátszegény diétának nevezik a 160 gramm szénhidrátot tartalmazót is, ami még a fanatikusok szerint sem brutál kevés...

Nekem betegen sok, de nem vagyunk egyformák. Nulla problémám van a napi 1000 grammos szénhidrátbevitellel, ahogy az 5 grammal is (ez alá nemigen lehet menni egészségesen), amennyiben az adott embernek ez felel meg. De mások kevésbé toleránsak.

2016. márc. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Világ életemben sportoltam heti 2-4 alkalommal. 30 felett azonban el kezdtek felcsúszni a kilók. Ekkor kezdtem el azzal próbálkozni, hogy csökkentem a szénhidrátot és több húst fogyasztok zöldséggel. Eredmény semmi. Több éves küzdés után fordultam dietetikushoz. Amikor megnézte első alkalommal a heti étrendemet, csak annyit kérdezett, hogy hol a szénhidrát? Amióta az ő étrendje szerint étkezem, megindultak lefelé a kilók... 3x annyit eszem, mint korábban és mégis fogyok. Milyen érdekes ez. Ennyit arról, hogy hülye a dietetikusom.
2016. márc. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És mit ajánlott a dietetikusod, miből vidd be a szénhidrátokat? Finomlisztből készült dolgokkal?
2016. márc. 4. 18:35
 10/11 anonim ***** válasza:
A Tescó és az egészséges életmód nem kompatibilis fogalmak.
2016. márc. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!