Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Jól értem, hogy a nők ne...

Jól értem, hogy a nők ne egyenek szénhidrátot?

Figyelt kérdés

Azért ide teszem fel a kérdést, mert talán itt kaphatok a leginkább releváns választ...

Diétázni kezdtem, ezzel kapcsolatban pedig elég sokat olvasgattam. (Főleg a shop.builderen és a fitbuilderen)

Láttam, hogy nőknek tömegnövelés esetén is 3g/kg szénhidrátot javasolnak maximum, aki hízékonyabb, azoknak 2,5g-ot. Ha ilyenkor sem ehetek kedvemre szénhidrátosat (és nem feltétlenül szemét kajára kell gondolni), akkor mikor? Ha elérem az álom alakom, akkor is annyi szénhidrátot ehetek majd, ha tömegelni akarok, mint most, a fogyókúrám elején... Ha súlyt és izmot tartani, szimplán egészségesen élni szeretnék, akkor pedig kb. a heti 3 mozgás után lehet egy kis ch és ennyi? Elég elszomorító...

Miért nem nevelnek akkor minket alapból így, hogy a szénhidrát rossz és különben sem eszik olyat nő...:( Azok a nőtársaim, akiknek nincsen kivételes szerencséjük, mégis csinosak, nem is esznek olyasmit?

((Tudom, tudom, kardió, állóképességi sportok... ezek nem jellemzőek.))

22/N


2017. szept. 2. 23:30
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom miről beszélsz, a 3g azért nem olyan vészesen kevés
2017. szept. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Miért nem azt írod, mit szeretnél? Fogyni, súlyt tartani, vagy tömegelni. Szénhidrát szempontjából a fogyás a legkellemetlenebb, mert a megfelelő mennyiségű fehérje és zsír bevitele után nem marad túl sok a kalóriakeretből, így a szénhidrát mennyisége kevés lesz. Súlytartásnál vagy tömegelésnél viszont mehet bőven szénhidrát is. A 3 gramm fehérje testsúlykilogrammonként túlzott, akármi is a cél. 1,5-2 gramm elegendő.
2017. szept. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hú, félreolvastam. Látom a 3 gramm a szénhidrát. Ettől függetlenül, amit írtam, érvényes.
2017. szept. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez butaság, én nem foglalkoznék vele :)

Kalória kell. Ha aktív vagy, akkor sok kalória.

Nekem 0,5 g/feleslegmentes ttkg ch is elmegy valahogy, csak akkor a zsír legyen 3-4, szálkásításkor minimum 2. Ez ch-ra átszámítva (az 1g/ttkg-ot levéve) azért nem olyan kevés. Nekem kb. ez ad normális kalóriamennyiséget, nem vagyok aktív. Napi 1 maratonnal biztosan több kéne.


Részvétem azok felé, akiknek nagyon pici az alap kalóriaigényük, de az izmosodás és aktivitás azért segít abban, hogy többet ehessenek.


3g ch tényleg annyira kevés? Szerintem rengeteg (jó, 1g zsírral lehet, hogy nem ezt mondanám, de jó étrenden azért lakjunk jól kalóriatöbbletben, ami tömegeléskor van...), nem mintha ne mennék nagyritkán fölé, de az még nem baj. Igaz, sok éve életmódot váltottam s egészen máshogyan nézem ezeket a dolgokat. Tudom, hogyan tudok könnyen elszállni minden makrómmal s hogyan nem, miközben bőségesen és jókat eszem. Alapesetben nem fér bele, hogy megegyek fél kiló kenyeret egyben (nekem ez túl könnyű, csak sok zsír legyen hozzá), az igaz, de ezt nem tudom sajnálni. Máshogyan is lehet s érdemes élni :)


Mégis mit akarsz enni s mennyit, hogy nem fér bele?

2017. szept. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Cortez70 ***** válasza:
Egyénfüggő, hogy kinek mennyi ch kell, ez tapasztalati úton derül ki. Van akinek kell tomegeleskor a 4gx ttkg és van akinek kevesebb is elég. Nem vagyunk egyformák.
2017. szept. 3. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nezd, lehet meglepö, de minden ember mas. Ezert vannak ajanlasok, anik nem kötelezö ervenyüek mindenkire. Masreszt a "sima egeszseges taplalkozas" 55% ch-t, 30% Zsirt es 15% feherjet ajanl. Na ez egy testepitönek nyilvan nem okes.

Harmasreszt pedig160-180g ch-val vigan el lehet lenni, csak meg kell szokni es a cukrot kell kivaltsni komplex ch-ra. Es vegül: valaki itt irta a zsirokat, en pl. no carbon/ very low carbon ehezek. Masreszt gyülölöm a zsiros vagy olajos dolgokat. Szoval nekem szemely szerint az nem palya. Ha te kicsit magasabb ch-val erzed jol magad, egyel ugy. Gondolon nem body building bajnoksagra keszülsz, nem kell rettegni, hogy jajj, lebomlik az izmom ha... Lehet, hogy elbomlik egy kicsi, de nekem pl. azert kellenek sz izmok, hogy tudjam csinalni a sportom, nem a latvany miatt. Sportolj, taplalkozz egeszsegesen, figyelj magadra es a tested jelzeseire es rendben leszel.

2017. szept. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6: Miért ne lenne egy testépítőnek okés szinte bármilyen makróarány (már ha bírja s nem zsírosodik tőle, mintha egyeseknek számítana, hogy miből jön az ugyanakkora többlet)? Nyilván a fehérje ne legyen kevés (ehhez testépítőnek se kell lenni), de ha a 15% pont jó, akkor mi a gond? Ha majd egyszer tömegelek (jó, engem nagy hazugság lenne testépítőnek nevezni, de szeretnék izmot felszedni s szoktam súlyzózni), akkor kb. 75% zsírt eszem majd, ami tökéletes lesz számomra. De pl. 90% ch is teljesen jó lehet annak, aki nagyon nagy kalóriaigényű és a szénhidrátdús táplálkozás fekszik neki.

A százalékok nem sokat jelentenek, a test igényei grammban vannak. Ha egy 40 kilós emberke napi 5000 kcalt igényel, annak még a 10% fehérje is iszonyúan sok. Márpedig vannak kis súlyú ultrafutók és biciklisták...

2017. szept. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, még mindig kíváncsi vagyok, miért kevesled annyira 3 grammot (amit bőven feltolhatsz duplájára vagy tovább is, ha igen aktív vagy - vagy egyszerűen gyors az anyagcseréd és izmos vagy) s miért tartod azt a kérdésed alapján semminek. NE egyenek szénhidrátot :D 3g az ettől iszonyúan távol áll, már a fél is, hidd el. Éltem napi 2-300, 80, 40, 20 és 10 grammon (jó, ez utóbbiakon csak napokig), mindegyik drasztikusan más, mint a többi s maximum az utolsót merném kb. semminek nevezni.
2017. szept. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!