Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Igaz az, hogy a szacharin...

Igaz az, hogy a szacharin hízlal, az aszpartam meg rákkeltő?

Figyelt kérdés
2018. jan. 13. 23:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Én is ezt mondom: szénhidrát kell a szervezetnek. Ha cukorból, akkor abból. Ha másból, akkor meg másból. Az 1300 kalóriát, amit a létfenntartás elvisz, akkor is be kell vinned valahogy, ha cigánygyerekek potyorásznak az égből, máskülönben alultáplált leszel.

Tudom, hogy 25-30 gramm az ideális cukorbevitel, arról beszéltem, hogy ha 50 grammot visz be helyette naponta, attól még nem fog hústoronyra hízni. A cukros ételeknél van ezerféle más kaja, ami sokkal jobban hizlal (zsíros húsok, fast food, pecsenyék).

2018. jan. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Az aszpartámról sok helyen írják, de még tudományosan senki sem tudta bizonyítani, hogy rákkeltő lenne. Pedig nagyon sok emberen tesztelték, hiszen rengeteg mindenben megtalálható anyag.
2018. jan. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nem kell szénhidrát, persze lehetetlen teljesen elkerülni s a többségünk persze nem is akarja minimalizálni, én sem szoktam. Akármennyi kalóriát is kell egyek (már amennyi reális lehet nekem valaha, 2-3000, ha nagyon aktív lennék egy ideig, 4000, de nem baj, ha zsírból fogyok 1-2 napig), simán megoldom kevés szénhidráttal, kalória a zsírban is van (a fehérjében is, de azt nem jó túlzásba vinni) s így is be lehet vinni a szükséges tápanyagokat.

A szénhidrát alapú étrend számomra nem is opció, de persze szinte mindenki kibírja minimális szénhidráttal, a test fel van rá készítve (persze túlélni és jól érezni magunkat ideális étrenden, az kettő). Sok cukorbetegnek is jó a nagyon kevés szénhidrát, de nem minden csoportnak.


Csak mert sokak szerint mindenkinek szénhidrátra kellene alapozni az energiabevitelét, ez még nem válik igazzá. Kinek így, kinek úgy jobb.

2018. jan. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Jó, de ha nem fogyasztasz szénhidrátot, akkor miből fedezed a szervezeted energiaigényét? Sok választásod nincs, mert a szervezeted ígyis-úgyis glükózt fog előállítani belőle, tehát az, hogy nem eszel szénhidrátot, csak egy közepesen erős pofon a szarnak. Ha van elég szénhidrát-beviteled másból, nincs szükség hozzáadott cukorra. De valamiféle szénhidrát kell, ugyanúgy okozhat ez is hiánybetegséget, mint az A, D-vitamin, fehérje- vagy niacinhiány. Az autód se fog működni, ha azt mondod, mától nincs több benzin, de dupla adag hűtővizet kap cserébe, és itt még nem is egy élőlényről beszélünk, milliónyi kémiai folyamattal...
2018. jan. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Joe001 ***** válasza:

Na, jó lesz , ha hagyjuk a hülyeségeket :D

Egyesek olyat írtak , hogy olvasni se merem :D


1 . Kérdező , ha ezeket akarod használni, hagyd a fenébe. Egyiket sem ajánlom.

Helyette használj Xilit et, vagy stevia t jobban jársz.

sokkal egészségesebbek, és 0 kalória , valamint abszolút nincs kellemetlen utóízük , mint pl az aspartam nak !


2. Azért azt ne gondolja már senki, hogy cukor nélkül nincs élet :D

Nem csak a cukor a szénhidrát forrás :D

Daibéteszes vagyok, azaz cukorbeteg , mégis élek :D


Ha fogyni akarsz , javaslom a 160 gr os ch diétát.


Csak be kell írnod a keresőbe.


Ennyi :)

2018. jan. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 jasdiberci válasza:
Ez teljesen igaz hogy az aszpartan rák keltő és az a legnagyobb baj hogy a legtöbb üdítő italban megtalálható a szacharin ról nem tudok
2018. jan. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

#14: Sokan élnek sok-sok éve minimális szénhidráttal, népcsoportok éltek így sokáig, bebizonyosodott, hogy nem okoz gondot, ha az ember rendesen eszik, beviszi, amit kell. A szénhidrát nem tartozik az esszenciális tápanyagok közé, ez van.

Nagyon kevés étel alakul át glükózzá extrém szénhidrátszegény étrend mellett (az átállás után). Az agynak kell egy kevés, az elkerülhetetlen (egyesek pont emiatt nem mennek le nagyon alacsonyra), de a sejtek és az agy nagy része át tud állni ketonokra. A glikogénraktárakba nem megyek bele, de itt sincsenek problémák, simán lehet aktív életet élni igen kevés szénhidráttal, komoly előnyei is vannak, persze van, aki edzés előtt eszik egy kevés szénhidrátot, amit az edzés alatt bőven elhasznál (de eleve más a felhasznált zsír és szénhidrát aránya ilyen étrenden).

Kinek ez, kinek az a jobb, van, akinek majdnem mindegy... De a szervezetünk nagyon ügyes, roppant változó mennyiségű szénhidráttal el tud lenni. Ami jó, mert van, aki rosszul van rengeteg szénhidráttal, energia pedig neki is kell. Nem mindenkinek opció a sokszáz gramm ch naponta, hiába él aktív életet, ahogy nem mindenkinek opció a jópárszáz gramm zsír sem.

2018. jan. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Minimális szénhidráttal lehet éldegélni persze, de abszolút nulla szénhidráttal esélytelen. Ahogy mondod, az idegrendszer számára nélkülözhetetlen.

A ketonokról úgy tudtam, pont hogy károsak, mert ketoacidosist okoznak (elsavasodik a szervezet).

2018. jan. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A #4 válaszadónak van igaza. Ezek gyakorlatilag műanyagok, vegyszerek. Lehet hogy egyszer-kétszer még nem okoznak galibát, de huzamosabb idő után simán okozhat rákot. Májzsugort se 1 pohár vodkától kapsz, de 10 év után már esélyes vagy rá.

Ha jól tudom, azt is vizsgálják, colitis ulcerózát vagy Crohn-betegséget okozhatnak-e. Ha igen, az elég nagy baj, mert mind a kettő súlyos betegség, és gyógyítani se igen lehet őket...

A xilit mellesleg nem édesítőszer hanem az is cukor - nyírfacukor.

Aki diabéteszes, az nagyon jól tudja, hogy időnként muszáj cukrot is fogyasztani különben jön a kóma.

2018. aug. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!