Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Valaki segítene összeállítani...

Valaki segítene összeállítani nekem egy étrendet?

Figyelt kérdés

Az igazság az, hogy fogalmam sincs, hogy mit és mennyit kellene ennem.

Az a problémám, hogy szinte folyamatosan rossz a közérzetem, puffadok, hányingerem van és fáradt vagyok.

Ételallergiám nincsen, viszont pajzsmirigy alulműködésem van, és elég nehezen emésztem a lisztes dolgokat, sokszor rosszul vagyok a szendvicsektől.

Hetente 3x tornázok és futok fél-fél órát.


Valami olyan étrendre lenne szükségem, ami segít energiát adni, zsírszegény, de mégis tápláló.


Valakinek lenne esetleg ötlete?


22N


172 cm/57 kg


2018. márc. 23. 07:16
 1/8 anonim válasza:
100%
Azt tanácsolom, hogy menj el különféle vizsgálatokra (cukorterhelés,gluténérzékenységi teszt, ételintolerancia tesztek) az allergia nem ugyanaz mint az étel intolerancia. Az eredményekkel a kezedben keress fel egy dietetikust aki el fogja neked mondani, hogy mit ehetsz, mikor és mennyit. Ugyanis nem mindegy, hogy mikor eszel. Ami viszont ártani biztosan nem fog, ha leváltod a búzafinomlisztet teljeskiörlésű lisztre (grahambúzaliszt, durumliszt, tönkölybúzaliszt, zabpehelyliszt) a cukrot pedig édesítőszerekre, kevésbé egészségtelen cukrokra (barna cukor, nyírfacukor,stevia,eritrit,xilit) érdemes a napraforgó olajat is leváltani hidegen sajtolt olajokra (lenmagolaj,tökmagolaj) én sütéshez és főzéshez extra szűz olivaolajat és kókuszzsírt hasznàlok, édesítőből a diawellness nevű édesítőkeveréket használom. Ez az alapja annak, hogy el tudd készíteni az étrended. A másik fontos dolog hogy mikor mit eszel, vannak a gyorsan és lassan felszívódó szénhidrátok. Reggel érdemes 8 óra elött 7óra körül reggelizni, ekkor mindenképpen lassú felszívódású szénhidrátot kell bevinned, aztán a tízórai gyors szénhidrát legyen, az ebéd 12-13 óra között lassú legyen, az uzsonna 15-16 órakkor gyors, majd 18-kor a vacsora lassú felszívódású legyen. A 18 órai vacsi után már ne egyél semmit, maximum gyümölcsöt de semmi mást. Aranyszabály: kell a napi 5-szöri étkezés (nem fogsz tőlle elhízni). Este 6 óra után nem szabad enni csak gyümölcsöt de csak ha nagyon muszály. Lassú felszívódású szénhidrátos étkezést nem lehet gyorsra cserélni, de a gyors szénhidrát helyett fogyaszthatsz lassút. Ez az egész alapja, ha ezek megvannak, akkor jöhet az étrend.
2018. márc. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen koszonom! :)
2018. márc. 23. 11:10
 3/8 anonim válasza:
(Az első válaszoló vagyok) a gyors felszívódású szénhidrátok közé tartoznak a gyümölcsök, gyümölcskészítmények,tejtermékek. A lassú felszívódásúak közé pedig az olajos magvak,zöldségek, a teljeskiörlésű gabonák, a teljeskiörlésű gabonalisztek, es az ezekből készült ételek tartoznak. Az olajok és a zsiradékok lassítják a felszívódást. Sok sikert az étrend készítéshez!
2018. márc. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. márc. 23. 19:23
 5/8 anonim ***** válasza:
Az első baromságokat beszél. Nem kötelező 5x enni diéta alatt, és gyorsan felszívódó szénhidrátra sincs feltétlenül szükség. A gyümölcs nem olyan gyors felszívódású, mivel a rost lelassítja a felszívódást. Este 6 után is egyél nyugodtan, kivéve ha 8-kor fekszel, akkor már tényleg ne. Ez a 6 után már nem eszünk ilyen Kiskegyed szintű újságokban megjelent csodadiéták miatt van még a fejekben. Az egész napi össz kalóriabevitel számít, ott is több nap átlaga inkább. Ha neked mondjuk 1500 kcal a kereted és van még belőle 300, az este se fog gondot okozni. Egyébként biztos vagy, hogy nincs ételallergia? Tipikusan olyan tüneteid vannak.
2018. márc. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Még vagy 4 éve voltam allergia-vizsgálaton, ugyanilyen tünetekkel, de semmit sem találtak, viszont gyomorgyulladásom volt.

Lehet, most is az van. :(

2018. márc. 23. 21:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Az Lehet, ezt orvos tudja megmondani. A gyomorgyulladást mi váltja ki?
2018. márc. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Stressz, rossz táplálkozás. :/
2018. márc. 27. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!