Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy tudnék egészséges étrende...

Hogy tudnék egészséges étrendet összeállítani magamnak, ha nagyon válogatós vagyok?

Figyelt kérdés

A nagyon válogatós alatt NAGYON válogatósat értek. Eleve nem eszem meg a gyümölcsöket és a zöldségeket, csak kevés fajta kaját tudok megenni. És ne írjátok, hogy akkor kóstoljam meg mert ez ilyen jó meg az olyan jó, mert egyszerűen nem tudom megenni, már 1 éves korom óta. Mindegyik étrendajánlós oldalon kb azt látom, hogy reggeli: gyümölcs, ebéd: zöldség, snack: aszalt gyümölcs, vacsora: gyümölcs.

Amit amúgy megeszek, azt el kell hagynom, így nagyon kevés étel van amit meg tudok így enni, éhenhalni meg nem akarok. Előre is köszönöm a segítséget, már ha ír valaki :D

15/L



2017. márc. 15. 23:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hus,rizs,zabpehely,tojas,turo,joghurt ez mind egeszseges

nemtudom ebbol mit nem eszel meg de remelem segitettem.

2017. márc. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

A gyümölcs orrba-szájba nem egészséges. Tele van cukorral és nem táplál. Amúgy az ilyen extrém ételundorra pszichológust szoktak javasolni, mert valami oka van ennek, hogy ennyire taszítanak bizonyos ételek.

Egyébként az elkészítési mód sokat számít. Karfiol elég fúj ha csak párolva van és semmi fűszer. De rendesen fűszerezve, sózva, kis vajjal megsütve sütőben pirítva isteni (és még a finnyás pasim is imádja úgy). Én pl a gombát utáltam. Aztán udvariasságból megkóstoltam vendégségben és hoppá, kiderült hogy imádom, csak anyukám gombáját nem bírtam.


(és az se segít, hogy ennyire elutasítod az egészet, mert úgy állsz hozzá, mintha egy vele született betegség lenne "ja én nem eszek brokkolit 1 éves korom óta!" azóta nagyon sokat változtál, nyitni kell az új dolgok felé)

2017. márc. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Elég fura oldalakon jársz, ahol cukrokat ajánlgatnak...


Nagyon sokféleképpen lehet enni egészségesen. Nyilván olyan étrendet válassz, ami neked megfelel. Kellhet némi kutatómunka, de ez van. Bár oly sok étrend van, amihez van minta s akár nincs is benne gyümölcs. Ha teljesen el akarod hagyni a zöldségeket, az már neccesebb, egyedül a zerocarb étrendet ismerem, ami anélkül működik, de az nagyon, nagyon macerás lehet s nem sokaknak való.


Azt pont nem írtad, hogy MIT eszel meg...

2017. márc. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hááát, nem baj, ha gyümölcsöt nem eszel, de valamennyi zöldség azért nem ártana.


Tápláló és egészséges ételek még: jó minőségű (lehetőleg házi) tojás, húsok, hal. Olajos magvak (mandula, tökmag, szotyi, szezámmag, dió...stb)

2017. márc. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig egyébként változhat az ízlésed ,én se ettem meg szinte semmi gyümölcsöt meg zöldséget kis koromba kb annyi lehettem mint te amikor elkezdtem kisérletezgetni velük és rájöttem hogy nagyon sokat szeretek. Előttem már leírtak mindent ,de gondoltam hogy ezt hozzá teszem.
2017. márc. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkorban más az ízlés. A nyelven ekkor még több keserű ízérzésért felelős receptor van, ezért nem szeretik a gyerekek a zöldségek egy részét. Ez viszont kamaszkorban már csökken, így ténylegesen nem fogod rossz ízűnek érezni azokat a kajákat, amik korábban nem voltak finomak számodra.

Írd le, hogy a pékárun és gyors szénhidrátokon kívül miket eszel meg, ha van közte bármilyen kis szénhidráttartalmú zöldség, akár egy féle is, akkor építsd arra a diétádat. Sok hússal, sok zöldség, kevesebb szénhidrát.

Ha semmit se eszel meg, akkor marad a rengeteg testmozgás, kevés étel kombó, de tudnod kell, hogy ez általában nehezebb, mint megtalálni, hogy milyen zöldség ízlik neked.

36 éves voltam, amikor véletlenül rájöttem, hogy szeretem a téli retket, addig olyan bizarrnak találtam, hogy meg se kóstoltam. Szóval irány a zöldséges, vegyél mindenből egy darabot és anélkül, hogy bárki látná mit csinálsz kóstold végig őket. Az étkezési zavarok egy része ugyanis kialakulhat figyelemkeresésből, manipulációs vágyból a szülő vagy a gyerek részéről. Ezt iktasd ki a próbálkozásból.

2017. márc. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem eszel meg semmilyen zöldséget (és gyümölcsöt), akkor sehogy. Ez a te döntésed - megpróbálsz felülkerekedni azon, hogy "nem finom" - az egészséged érdekében - vagy sem. Annyiféle zöldség, elkészítési mód van, nehéz elképzelni, hogy neked semelyik sem jó, max. még nem kóstoltad (vagy utoljára 5 éves korodban). Mindenesetre már nem vagy gyerek, hogy nyafogj és válogass, mert valami, ami egészséges, nem ízlik. Ideje felnőtté válni ezen a téren is.
2017. márc. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kezdesz felnőni és a felnőttlétnek felelősségtudattal kell párosulnia, ez azt jelenti, hogy ugyan szíved szerint inkább édességet tömnél kétpofára, és rá sem néznél a brokkolira, de mivel tudod, hogy az első egészségtelen és elhízáshoz vezet, inkább a másodikat választod, hiába, hogy nem szereted :) Hidd el, a sportolók is inkább csokit ennének, de fontosabb az egészségük és az, hogy jó alakjuk legyen. Valamit valamiért.


Én 1 éve edzek heti szinten 4-5x és ehhez megfelelő étrend is szükséges, mert anélkül szó szerint semmi értelme az egésznek. Ezeket szoktam enni: hús, rizzsel és zöldségekkel, natúr joghurt, zsírszegény tej és túró, zabpehely(proteines zabpehely), gyümölcsök, de mértékkel, mert cukrot tartalmaznak, zöldségek, tojás, teljes kiőrlésű kenyér/toast, zsírszegény felvágottak és sajt, hal, edzések után fehérjeturmix. Nasinak néha mogyoró, pisztácia, kesudió.


Nagyjából mindent leírtam, amit eszek, ja és napi 2 liter víz, semmi üdítő :D Nekem is sok időbe telt, mire átszoktam erre, elején nagyon nehéz volt, mert nem vagyok hízásra hajlamos és nyugodtan ehettem gyrost, sütit, pizzát stb. De mostanra elég érett lettem, hogy fontosabbnak tartsam az egészségemet ennél, plusz imádom, hogy nagyon jó alakom van és már nemis kívánom ezeket :) Heti 1-2x persze én is bűnözök, de annyi belefér.

20L

2017. márc. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2017. márc. 18. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!