Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Szeretnék szálkásítani,...

Szeretnék szálkásítani, fogyni főleg combról. Izmok leépítése, lehetséges?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túlsúlyos, és nem szenvedek semmilyen ilyesmi problémával.

A legnagyobb problémám az, hogy bár sportos alkatom van, nem érzem magam annak.

A sok kajakozástól, lovaglástól és küzdősportoktól nagyon erős lett a karom és a hátam, valamint a combom, de nekem nem tetszik, mert nem nőies és nem érzem magam vékonynak.

A combom elég erős, ezzel ellentétben a vádlim nem igazán. Gondolkoztam rajta, hogy jó lenne rendszeresen futni, de attól nem erősödik meg méginkább? Szeretnék rajta vékonyítani.

Sokan mondták, hogy az izmok leépítése sokkal nehezebb, ezt csak úgy lehet elérni, ha nem használjuk őket... De mivel nekem valamennyire muszáj használnom, így ez képtelenség. Valakinek ötlete, hogy mivel tudnék fogyni egy kicsit?

160 centi vagyok és 56-58 kiló.

A válaszokat előre is köszönöm!



#fogyókúra ##életmódváltás
2018. júl. 16. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:
"Sokan mondták, hogy az izmok leépítése nehezebb.." Ez netto baromság. Ha a szervezeted nem kapja meg az izmok fenntartásához szüksèges aminosavakat, akkor automatikusan azt bontja elõször, mert az izmok fenntartása sokkal nagyobb kalóriaigényǔ, mint a zsíré. Kardiózz: bringa, futás, hegymenetben gyorsgyaloglas futópadon. Mellé pedig vádlizz nagy sùllyal. Hidd el, alakulni fog szépen a lábad.
2018. júl. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Akkor ha jól értem, szeretnél minden sportot tovább űzni, de nem tetszenek az izmok?


Úgy érzem, neked nem azzal van a gondod, hogy nem nőies (ahhoz valójában rengeteg izom kellene), hanem hogy nem vagy nádszál vékony. Mutass egy képet a túl kidolgozott testedről, és a célodról is.

2018. júl. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az is izmot épít le, ha rosszul eszel, de azt nem ajánlom. Ha használod őket, valamennyi izom megmarad, de az nem gond, az izmok szépek (ha te a spagetti karokat és vézna combokat tartod csak nőiesnek, akkor viszont gond van, ahhoz nem használhatod sokat a végtagjaidat).


A hosszútávfutás OK, de valószínűleg elég lassan fogsz csak alakulni, pláne ha valamilyen erősítő edzésed is van (ha nem is direkt, de olyan edzés, ami edzi a lábat, kart)... Genetika kérdése is, hogy mennyire gyorsan vékonyodsz le az edzés akár teljes abbahagyása után, kevesebb izomból pedig lassabban is megy, mint totál kigyúrt alapról indulva...


Ha az aktivitásod marad, nem sokat tehetsz, esetleg ha van fölös hájad, akkor abból fogyhatsz, akkor is megy le egy pici izom, de jó evéssel minimális...

2018. júl. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyél kevesebbet és hidd el hogy először fogsz izomból fogyni, pláne ha nem eszel fehérjét
2018. júl. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Dzprod válasza:
Lehet csak egy kis önbizalmat kéne szerezned
2018. júl. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!