Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Hogyan tudok fogyni izomveszté...

Hogyan tudok fogyni izomvesztés nélkül? Lehetséges ez valahogy?

Figyelt kérdés

85 kg vagyok és 175 cm magas és elég nagy a testzsirszázalékom kb 3 cm zsir van a felső testemen.

Azt akarom csinálni hogy heti 3x súlyzós edzés H Sz P és hétvégén pedig futás + "zsákolás". Ennek igy van értelme? A kettőt egyszerre lehet csinálni? Ami igazán zavar az a felső testem amiről leszeretnék adni zsirt mert eléggé pszcihésen érint már a történet.Nincs strand stb értitek.. :/


17/F



2014. jún. 30. 01:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szálkásító diéta (nagyon pontosan kiszámolva), fehérjepótlás még rá, súlyzós edzés, ezzel a legkisebb az izomvesztés, valamennyi mindenképp lesz de így minimalizálhatod.
2014. jún. 30. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Úgy hogy közben sportolsz és valamennyivel több fehérjét eszel!
2014. jún. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tudnátok mondani nekem valami jó étrendet? Nem tudom mit és hogyan mennyit kéne ennem meg aztse hogy mikor.

Ha valaki tudna egy étrendet mondani azt megköszönném.

+ az lenne még a kérdésem hogy az omega 3 az mire jó? jó fogyásra? mert valami ilyet hallottam meg L karnitin liquid meg ilyeneket hallottam ezek jók fogyásra?


Mindenkinek ment a zöld pacsi!! :)

2014. jún. 30. 16:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Keresd meg Sandorzsolt nevű felhasználót ezen az oldalon.
2014. jún. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hogyan?
2014. júl. 2. 17:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Pl.: google => gyakori kérdések sandorzsolt
2014. júl. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Jól írják a többiek: szálkásító diéta kell.

Csak kalória mínuszban tudsz zsírt leadni. Tehát kevesebb kalóriát kell megenned, mint amennyit napközben elhasználsz.

A szálkásító diéta emelt fehérjebevitelt és csökkentett szénhidrátot (ch) jelent, de kell azért zsírt is fogyasztani:


Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1-2g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.


A megemelt fehérjebevitel és a súlyzós edzés fogja neked kivédeni azt, hogy sokat veszíts izomból. De naturálban mindenképpen lesz valamennyi izomvesztés, ezt nem tudod elkerülni sajnos. És olyan sincs, hogy irányított zsírleadás, tehát azt sem tudod megtenni, hogy csak a felsőtestedről fogyj! Genetika, hogy ki, honnan, milyen ütemben ad le zsírt.


A heti 3 súlyzós edzés az maradjon és próbálj ugyanúgy nagy súlyokkal edzeni. Mellé kellene heti minimum 3-4 aerob edzés, a futás pl megteszi, de én maradnék aerob tartományban (120-130-as pulzus), így nem lesz akkora izomvesztés.


Tápkiegek nem annyira fontosak, ha megvan szilárd kajából a napi makrobeviteled. Ha van lóvéd rá, akkor mehet edzések előtt 30 perccel L-karnitin és edzés után is a protein mellé pl glutamin vagy BCAA. de nem ezen fog múlni a formád, hanem a napi össz kajabevitelen.

2014. júl. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!