Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ha minnél kevesebb széndidráto...

Ha minnél kevesebb széndidrátot veszek magamhoz, akkor biztoy a siker?

Figyelt kérdés

Eddig mindent kipróbáltam,egyoldaluan táplálkozni nem tudok

Arra gondoltam,hogy ha minimálisra csökkentem délelőtt a szénhidrátot,délután szinte semennyit nem veszek magamhoz,akkor csak fogyok

158 cm/92 kg 42 éves nő


2018. aug. 23. 13:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kalória számolás vált be. Szerintem nem jó dolog kiiktatni a szénhidrátot, mert abból szerez a szervezet energiát.

Ha 1200-1500 kalóriával se tudsz fogyni szerintem inkább orvoshoz kéne fordulnod

A kalóriabázis oldal segíthet

2018. aug. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kalóriaszámolással mennyit fogytál? És mennyi idő alatt?
2018. aug. 23. 14:55
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha a ch-t nagyon lecsökkented, akkor leáll a fogyás a szervezetben, emellett még nem is egészséges.

Ahogy az elsö írta, a kalóriaszámolás sokkal jobb ötlet, föleg, ha a makrókat is figyeled (nem a közel 0 szénhidrátra gondolok!), és erre a kalóriabazis.hu nagyon jól alkalmas.

Itt meg tudod nézni, hogy mennyit lehet fogyni, ha betartod:

[link]

2018. aug. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

Heti fél kilót, de volt hogy többet is fogytam kb 1200 kalóriával. Többnyire fél-1 órát mozgok is egy nap (jóga, lépegető, séta)


1. voltam

2018. aug. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Norman Bates ***** válasza:
38%

Szerintem pedig igen jo otlet teljesen kiiktatni a szenhidratot. Ha ezt megteszed akkor 4-6 het utan zsir adaptalt leszel, ami annyit jelent, hogy a szenhidrat helyett a zsir lesz a fo energiaforrasod es a testeden levo zsirt is konnyebben egeted.

Kettes meg nem tudom, hol hallottad, hogy leallna a fogyas, en Majus 3 ota 19kg fogytam keto etrenddel (napi kevesebb mint 20gramm szenhidrat). Tele vagyok energiaval, nem koplalok, nem vagyok ehes.

Kaloriaszamlalgatas nekem nem jott be, sose sikerult azzal par kilonal tobbet leadnom.

Ha gondolod nyugodtan irj.

2018. aug. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Norman Bates ***** válasza:
48%

Meg ez a nem egeszseges duma...

“Ha az étrendben limitálják a napi szénhidrátfogyasztást, akkor az így fellépő hiányt a máj úgy kezeli, hogy a zsírraktárakat üríti ki, hogy energiához jusson. Ezt a folyamatot hívják ketózisnak, és erre alapoz a ketogén diéta. Segítségével a fogyás mellet csökkenthető a szívbetegségek, a rák, a PCOS és azAlzheimer-kórkialakulásának esélye is.”

2018. aug. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem, a siker kizárólag kalóriadeficitben biztos. De a többségnek sokat segít a szénhidrát lecsökkentése, egyeseknek túlzottan is, pl. ketogén szinten már csak kemény koplalásra képes, nem bír eleget enni... Mások viszont felesleg és igyekezet mellett sem fogynak ketogén diétán, mert éhesek és sokat esznek. De egyik sem tipikus s az utóbbi helyzet általában megváltozik a zsíradaptáció elérése után.


A "minél kevesebb" szénhidráttal azért nem árt vigyázni. Sokaknak a szénhidrát ad energiát s bár képesek létezni kevéssel, nem tudják megszokni, szenvednek és éheznek így.

S persze lenullázni nem is lehet a bevitelt, az a tápanyagbevitelbe is belekavarhat, főleg más irányban is korlátozó étrenden (én nem szoktam húst enni, úgyhogy nyilván nem fogom elhagyni a növényeket, hogy minimalizáljam a szénhidrátot).


92 kilósan nem tudom, mekkora a kalóriaigényed, de ha nagyon leviszed a szénhidrátot, akkor azért elég rendes zsírmennyiség kellhet, ami nem mindenkinek megy könnyen.


Kérdés, hogyan ettél eddig? A legtöbbeknek jobb a fokozatosság, persze ez lehet 2 drasztikus ejtés is, nem teljesen fokozatos...

2018. aug. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%

Jézusom mik mennek itt.

Ha 0 szénhidrátot viszel be a szervezeteted a FEHÉRJÉBŐL fog szénhidrátot alkotni, ami azt jelenti hogy sokkal több fehérjét kell bevigyél nem elég 55g vagy amit a kalóriabázis ír hisz a szervezeted nem csak arra használja fel amire te gondolod.

És azért a fehérjéből alakít szénhidrátot mivel ebből a könnyebb. Szóval akik azt mondják ne egyél semmi szénhidrátot akkor majd zsírból fog az hülyeség.

2018. aug. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Norman Bates ***** válasza:

Nem hulyeseg, csak idobe telik, mint irtam is 4-6 het mire a tested adaptalodik es a zsir lesz a fo energiaforras.

Az elso 2-3 het kemeny volt, de utana sokkal konnyebb lett, nyilvan erzekelheto volt a drasztikus valtozas.

Szerinted mindjuk 100 ezer eve ki sutott kenyeret meg hasonlokat? Az emberek zsiron es feherjen eltek, szenhidratot csak zoldseg gyumolcsbol ettek. Ez a szenhidraton alapulo etrend egyaltalan nem termeszetes. 1950 es evekben mikor megugrott a szivbetegsegek, rak, elhizas etc. akkor kezdtek el a zsirral ilyesztgetni az embereket es a szenhidratot nepszerusiteni.

Senkinek nem erdeke, hogy egeszsegesen etkezz, a rengeteg szenhidrattol csak folyamatosan ehes vagy es koltessz minell tobbet kajara, aztan gyogyszerre etc. Nem tudom magyarul van e mar de ajanlom h jezd meg a ‘Magic Pill’ nevu filmet.

Majus ota csinalom, 98.6 rol 79.5 re fogytam, nem ehezem, tele vagyok energiaval es semmi bajom tole.

2018. aug. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Miért szerinted a zsíros kenyérbe a kenyér az nem szénhidrát?

Anno sokat dolgoztak a földeken persze hogy ettek de nem híztak.

2018. aug. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!