Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyit és hogyan fogyhatnék?

Mennyit és hogyan fogyhatnék?

Figyelt kérdés
154 cm vagyok és 58 kilogramm.Nagyon szeretnék fogyni,de fogalmam sincs hogyan.Mivel 16 éves vagyok és anyukámmal élek nem olyan könnyű kivitelezni.Suli menzán ebédelek, és ha anyu főz akkor az van itthon,mert tesóim is vannak.Nem kérhetem meg,hogy vegyen nekem külön bio kajákat.Edzőtermes bérletem van.Kb.5 kg-ot szeretnék fogyni egyenlőre.De azon gondolkodtam,hogyha kevesebb zsírt és szénhidrátot fogyasztok és több vizet iszok sok mozgással,hogy az elég lenne-e.Az lenne még,hogyha lábra erősítő gyakorlatot csinálok attól csak a zsír beizmosodik vagy vékonyabb is lesz a lábam.Nagyom nem értek az egészhez,szval kérlek segítsetek.Sajnos nem tudok kiadni erre túl sok összeget.

2018. jan. 25. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:

A zsír nem izmosodik be. A zsírtartalék elhasználódik, vagy ott marad. Az izom fehérjéből épül fel, van benne nitrogén, ami a szénhidrátban és a zsírsavakban nincs.

Az erősítő edzés jó esetben izmot növel. Persze kalóriát is éget, de hogy honnan fogysz, az genetika, e szempontból nem számít, hova edzel. Az edzéssel azt tudatod a testeddel, hogy szükséged van arra az izomra, lehetőleg ne bontsa le.


Igen, ha csökkented a kalóriát és többet mozogsz, az teljesen jó irány, így kell ezt csinálni, persze jó lenne, ha az étrended tápanyagtartalma megfelelő maradna... S ne csökkentsd a kalóriát vagy a zsírt túlzottan.


Miért kéne bio kaja? Én nemcsak fogyni akarok, de még egészségtudatos is vagyok, de csóró, szóval ilyen flancokkal ritkán tudok törődni (néha igen olcsók egyes bio cuccok, nem drágábbak a normálisnál, akkor veszek). A tojást, húst háztól vesszük, de a zöldség előéletét ritkán ismerem. De ha ennyit se tud lekezelni a szervezetem, akkor nem tudom, hogy a táplálkozással nem törődő és rosszabb génű többség hogy nem fordul fel. Majd fókuszálsz ilyenekre, ha meg tudod engedni magadnak, teljesen szuper, ha csak pár jó lépést teszel most.

Nem tudom, milyen lehetőségeid vannak otthon, nálunk pl. mindig volt sokféle zöldség, tojás, miegymás, nem volt gond kreálni magamnak valamit, de eleve nem voltak rossz ételeink.

Sokszor lehet választani, hogy milyen arányban eszel köretet és feltétet, persze ha valahol a legbrutálisabban rossz ételek vannak, akkor kisebb a mozgástér.

2018. jan. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csak egyél kevesebbet abból, amire lehetőséged van.

A menzán kicsit kevesebbet, otthon kicsit kevesebbet és ne nasizz.

Plusz a mozgás. A zsír nem alakul izommá, viszont az erősítő edzések segítenek a zsírégetésben.

A bio és a diétás között van azért egy nagy szakadék.

2018. jan. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 TXCowboy ***** válasza:
16 éves gyerekként én a helyedben csak normálisan ennék és sportolnék ( [link] ). És nem foglalkoznék se a testsúllyal, se a vékonysággal. Előbbivel csak akkor, ha már életveszélyesen sok, utóbbival azért, mert a sport miatt vastagodnak az izmok az nem azt jelenti, hogy kövér vagy. Továbbá honnan a francból tudod, hogy 5 kg zsír van rajtad? Talán valami több milliós géppel bemérték a testzsír%-od?
2018. jan. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!