Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mennyire optimalis ez az etrend?

Mennyire optimalis ez az etrend?

Figyelt kérdés

Nos lassan 1 eve valtottam eletmodot egeszsegugyi problémák miatt, ezzel egyutt kiuzve minden massziv szenhidratforrast az eletembol, azota viszont szepen lassan azzal szembesultem, hogy megutáltam az evest. A kedvenceimrol le kellett mondjak, a reform etelek kozul pedig bar sokat megszerettem, nemigazan tudom feljebbtornaszni a napi szenhidratbevitelem 30nál. Feherjet, zsirokat minel termeszetesebb formaban igyekszem bevinni, rengeteg zoldseget, hust eszek a kaloriamat pedig kb 1000-1200 korul tartom...a fogyassal nincs gond mert eddig -30 kilo, csak kivancsi voltam mas is jart e mar hasonlo cipoben? Volt e valami kovetkezmenye? Vagy ez teljesen okes igy..?

21/L



2019. ápr. 17. 16:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez így nem egészséges ne haragudj. 1000-1200 kalória konkrétan koplalás. Az 1 dolog, hogy lefogytál, és egy másik, hogy ezt milyen áron, milyen úton érted el. Én ezért kerülöm a kalória figyelgetését, Nem foglalkozom vele. Nincsenek vele jó tapasztalataim. A szénhidrát csökkentése jó irány, de ahhoz emelni kell a zsírbevitelt, hogy elég energiát vigyél be, és jól érezd magad. Én ezt csinálom. 2000 kalória körül fogyok másfél hónapja, 6,7kg mínusz.

Tojás, olajos magvak, több zsír egyértelműen hiányzik nálad. Különben nem ennyi kalóriát ennél. ÉN mikor ilyen 1000 kalóriákkal koplaltam, előbb csak marhára elkezdett hullani a hajam, aztán az egész hormonrendszerem felborult s kegyetlenül el is híztam, hormonális betegségeim lettek stb. Ezen igyekszem javítani táplálkozással. Információ, hozzá nem értés sajnos nagy károkat tud okozni.

2019. ápr. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha 30 g alatt van a ch beviteled, akkor elképzelhető, hogy ketózisban vagy (ha nem eszel túl sok fehérjét). Sok ember tapasztal ketogén étrenden (még low carb étrenden is) étvágycsökkenést, aminek általában örülnek is, akik fogyni szeretnének. Ha ezen kívül semmi olyat nem tapasztalsz, ami vitamin- vagy tápanyaghiányra utal, akkor szerintem nem kell aggódnod. Max. nem árt néha csináltatni egy vérképet, hogy lásd, minden okés-e.

Amúgy szerintem sem ártana több zsírt enned, pl. olajos magvak, avokádó, zsírosabb húsok, tojás, esetleg zsíros tejtermékek (vaj, tejföl, sajt). Ha viszont a ch-t szeretnéd megemelni, akkor ehetnél gyümölcsöket is.

2019. ápr. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!