Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Elkerülhetetlen a hízás...

Elkerülhetetlen a hízás terhesség alatt egészséges étrend követése mellett is?

Figyelt kérdés

Fél éve váltottam, lefogytam 11 kg-ot, egy év után sikerült teherbe esnem, biztos vagyok benne, h ennek köszönhetem.

Nagyszerűen érzem magam, boldog vagyok.

Mindenki riogat, h leszek 100 kilo stb.. ez így normális...

És persze az okoskodások, h egyek mindent, lisztet és cukrot is...

Én nem fogok!

Tudom, h ezekkel a dolgokkal milyen mértékű hízásra vagyok hajlamos, pont ebben az időszakban nem akarok ilyeneket enni és főleg nem veszélyesen sokat hízni.



2019. jan. 23. 06:26
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

A terhesség alatt egészséges - és szükséges - súlytöbblet 8-12 kg közt van. Ennyi a baba+járulékok és a megnövekedett anyai vérmennyiség, stb, ami a terhességgel jár.

A terhesség alatt a második félidöben kb napi 300 kcal plusz az, amire maximum szükség van a baba fejlödéséhez, ami ez fölött van, az az anya (teljesen fölösleges) hízlalására fordítódik.

A terheség alatt 20-30+ kiló hízás magyar szokás, a fejlettebb országokban odafigyelnek a kismamák is meg az orvosok is, hogy ilyen ne legyen. (A túlsúllyal kezdö terheseknek az számít normálisnak, ha vagy semmit nem híznak vagy fogyanak a terhesség alatt és ebben az orvosoktól is kapnak támogatást hozzá)

Ha továbbra is normálisan, egészségesen eszel, akkor nem leszel elhízott a terhesség végére sem.

Ami meg a szükséges összetételt illeti, a terhesség alatt a fehérjeszükséglet nö meg erösebben, illetve valamennyire a CH bevitelt is emelni kell, de nem drasztikusan. Amiböl tényleg sokat célszerü fogyasztani, az a zödlségek meg gyümölcsök, mert ezek tartalmazzák a babának szükséges vitaminokat és ásványi anyagokat.


Meg még egy téma: szülés után,a szoptatás alatt sem kell elhízni, nem kell zabálni, kb ugyanolyan étrendre van szükség, mint a terhesség alatt. A tejtermeléshez nem kell plusz CH, csak több fehérje és sok folyadék - ez mindegy, hogy mi, lehet a gyümölcslétöl kezdve a tejen keresztül a vízig minden.


Kellemes babavárást kívánok.


Négy gyerekes anya

2019. jan. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

A naggyal alapból kövér voltam (79 kg), 90-nel mentem szülni.


Utána lefogytam az évek alatt, majd terhesség előtt jött rám pár plusz kg, 69-el kezdtem a másodikat, 82 kilóval mentem szülni.


A kicsit 65-ről kezdtem, 78 lett a vége.


Figyeltem... De sokszor az éhség győzött.


Most 5 hós a kicsi, 66 kg vagyok. Életmódváltásban vagyok épp + mozgást is beiktattam, 59-60 kg a cél.


Kell a szénhidrát, de nem a cukor és a fehérliszt. Viszont ha megkívánsz egy csokit, azt nyugodtan edd meg

2019. jan. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a terhesség előtt is volt még felesleg, és a cukrom is magas lett. Onnantól szigorú 160 g ch diéta, 1600 kcal.

Összesen 3 kg jött fel szülésig, mikor a kórházból mentünk haza, lötyögött rajtam a régi nadrágom.


Nem kell kettő helyett enni!

A babának se cukorra és lisztre van szüksége, és neked se. Sok zöldséget ettem, leveseket, szendvicseket rozskenyérből, salátákat. Néha egy csoki vagy fagyi simán belefér, főleg ha lemozgod.

Egy a fontos: napi 5 étkezés, és soha ne éhezz. Amikor éhes vagy, egyél valamit. Egy natúr joghurt vagy főtt tojás is elég, hogy a következő étkezésig kihúzd.

A baba 3600 g-al és 52 centivel született, makk egészségesen.

2019. jan. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
Azért azt szögezzük már le, hogy nem terhesen kell nekiállni fogyókúrázni! Nem vagyunk egyformák, van, aki 15-20 kilót is hízik, mert vizesedik,nem futószalagon gyártott robotok vagyunk! Az orvostól kérj személyre szabott tanácsot.
2019. jan. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
Egyébként a kolléganőm elvetélt, mert annyira rettegett a hízástól, hogy kb. semmit nem evett.
2019. jan. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Engem lecseszett a védőnő, hogy 71kg kezdtem és félidőre 77kg lett...Aztán váltottam, eltelt majdnem 1hónap és 75 kg vagyok, pedig nem sokat teszek érte. Reggel szokásos 3in1kávé+ nagy pohár viz, az engem eltelit 1-2 órára mindig, 9-10körül 1-2 kockasajt,1főtt tojás teljes kiőrlésű kenyérrel, nagyon szeretem a rizskását-zabkását( tasakos,forró viz kell csak hozzá) alma-narancs ebédig nem éhezek! Ebédre azt eszek amit máskor is, igaz durum tésztát és barna rizst veszek már,próbálok azért figyelni,hogy főzelékbe ne tegyek sok lisztet, de ezt baba nélkül is megcsinálhattam volna akkor nem kezdtem volna túlsúllyal. Ja és mindig van leves, ha csak zacskós gyors leves,de akkor is! Szerencsére szeretem a zöldségeket is, sokszor párolok karfiolt brokkolit vagy csak franciasaláta alapból veszek ki egy marékkal és eszem az ebédhez párolva! uzsonnára szoktam kefirt meg joghurtot enni, vacsira pedig szendvics, konzerves hal, rántotta...utána ha este még megéheznék akkor szoktam almát kockázni magamnak vagy 1-2 puffasztott rizst enni...Sokszor eszem keveset, nem éhezek és bár nem a fogyás volt a célom,hanem a tartás mégis igy alakult, babával semmi baj hálaisten! Nagy csokievő voltam, vasárnap ebéd után engedélyezek magamnak csak 1 sütit vagy vmi kis édességet...már nem hiányzik. :) Csinálgatok kismamatornát youtube-on Belényi Beával, igaz nem tudom tartani a tempót és kihagyok vagy röviditek gyakorlatokat de szerintem ez is segit! :)
2019. jan. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem az orvosom azt is mondta, ha eddig nem sportoltam, akkor ne terhesen kezdjek hozzá! Pedig csak kismama tornára akartam eljárni. Szóval nem terhesen kell diétázni és sportolni elkezdeni, hanem jóval előtte.
2019. jan. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7

A legelső mondatát azzal kezdte, hogy fél éve...

2019. jan. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nagyon hasznos és örülök, h alátámasztottátok, amit én is gondoltam,

Lisztre és cukorra nincs szükség.

Amúgy nagyon változatosan étkezem, kenyér, akkor csak fehérjekenyér, amiben teljes kiörlésű rost van, de csak 3 gr ch / szelet.

Ezenkívűl tejtermékekből a tejen kívűl mindent, tejből szójatej.

Köretnek mindig zöldség. Vagy friss saláta, vagy párolt zöldség.

Krumpli helyett édesburgonya, vagy sült zeller.

Rizs helyett karfiolrizs.

És sok leves, azt imádom.

Édességet pedig csak azt eszek, amit én csinálok, szafis lisztekből.

Természetesen orvos is fog látni, amint végre eljön a péntek, akkorra kaptam időpontot.

Egyébként külföldön élek, kíváncsi vagyok, h mit fog mondani, mert itt még nem láttam 20-30 kg +-os kismamát.

Akiket ismertem előtte, ugyanúgy néznek ki, csak hassal.



Kedves 4;5;7.

Pont az ilyen beszólások miatt, mint a tiéd, írtam ki a kérdést.

Köszi a megerősítést, h igen, vannak akik nem értik és csak ezt látják, hallják, h ha nem akarok cukrot enni, h fogyókúra.

Nem, ez nem az. Ez étrend. Egészséges életmódhoz szükséges egészséges étrend, amitől sokkal jobban érzem magam, mint a puffasztó kenyér és tészta kombótól.

Egyébként 1 éve kezdtem ismerkedni ezzel az étrenddel, de megszakítás nélkül fél éve így eszem.

2019. jan. 24. 05:13
 10/10 anonim válasza:
Szia. Nem kell hallgatni másokra, ha te ilyen étrenddel érzed magad jól, akkor folytasd, nem fogsz ezzel ártani a babának. Nagyon örülök a sikerednek, de akkor se keseredj el, ha elkezdenek felcsúszni a kilók, ahogy előttem is írták a babának, plusz vérnek, placentának, magzatvíznek is van súlya. Első terhességemet 79kg-val kezdtem, hozzátenném magas is vagyok, kb 90kg-val mentem szülni, talán a kórházi kosztnak is betudható, de 77kg-mal jöttem haza. Szóval az a plusz 8-12kg szüléssel azonnal távozhat. Jó babavárást :)
2019. jan. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!